Forum Klubu ROVERki.pl :: [R All] Najlepsze sposoby na nie parowanie szyb
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: kasjopea
Pią Lis 19, 2010 18:56
[R All] Najlepsze sposoby na nie parowanie szyb
Autor Wiadomość
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 20:22   

Ja jutro raz jeszcze porządnie umyję wszystkie szyby w aucie, bo u mnie klima nic nie daje :/ Tzn. po długim czasie (naprawdę długim :/ ) w końcu odparowuje, ale jak puszczam nawiew na przednią szybę to momentalnie szyby boczne są całe zaparowane, a jak puszczę na auto (czyli i na boczne szyby) to moment i znów przednia jest zaparowana...
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Paź 14, 2009 20:22   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pszczolka 




Dołączyła: 02 Paź 2009
Posty: 13
Skąd: Pszczółki



Wysłany: Sro Paź 14, 2009 23:31   szampon pomaga

Zgadzam się z wrc_fan, umycie szyb od środka i posmarowanie jej szamponem do włosów a później starcie tego na sucho pomaga, robi się fajna warstwa ochronna :wink: Od kiedy tak sobie posmarowałam szybki się już nie parują. Pozatym u mnie w Roverku działa równiez obieg ciepłego powietrza z zewnątrz. Pamietam jak pierwszy raz mi szybki zaparowały. Pierwsza długa wycieczka po kupieniu Roverka i tu mgła na szybie i nie wiedziałam jak to ustawić ... szaleństwo hehe
 
 
Robertus74 



Pomógł: 7 razy
Dołączył: 25 Cze 2008
Posty: 317
Skąd: Podkarpacie



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 07:17   

A propos tego smarowania różnymi specyfikami, czy nie wpłynie to negatywnie na ogrzewanie tylnej szyby?
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 07:27   

Przecież tylnej "smarować" nie musisz ;)
 
 
blue827 



Pomógł: 115 razy
Dołączył: 09 Kwi 2007
Posty: 1079



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 07:37   

To już lepiej umyć płynem do mycia naczyń typu ludwik (czy jeszcze taki jest?) tzn bez balsamu. Szampony do włosów to chyba trochę loteria bo przecież jest ich cała masa i dodają jakichś tłustych specyfików, nie wiem nie używam. Ale na szybę lepiej tego nie ładować.

A płynu do mycia naczyń kiedyś spróbowałem (zresztą na tym forum przeczytałem o tym patencie) i było ok, tylko trzeba rozłożyć szmatki aby nie zalać deski.
 
 
HuMaX 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 01 Cze 2009
Posty: 202
Skąd: Polska



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 08:07   

Czy to normalne, gdy nawiew ustawiony jest na szybe (cieply) to tylko na szybe leci ten cieply, a po bokach leci wrecz lodowate powietrze czy tak ma byc? oczywisice jak nastawie nawiew na wszystkie to leci cieple, no ale pierwszy raz sie z czyms takim spotykam w tym samochodzie..
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Paź 15, 2009 08:12   

HuMaX napisał/a:
Czy to normalne, gdy nawiew ustawiony jest na szybe (cieply) to tylko na szybe leci ten cieply, a po bokach leci wrecz lodowate powietrze czy tak ma byc?

u mnie leci ciepłe również po bokach i w każdym aucie tak miałem
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 09:24   

blue827 napisał/a:
Szampony do włosów to chyba trochę loteria bo przecież jest ich cała masa i dodają jakichś tłustych specyfików, nie wiem nie używam.
:rotfl:
 
 
Desper 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 09 Lut 2007
Posty: 73
Skąd: Trójmiasto i Hel



Wysłany: Czw Paź 15, 2009 09:27   

HuMaX napisał/a:
Czy to normalne, gdy nawiew ustawiony jest na szybe (cieply) to tylko na szybe leci ten cieply, a po bokach leci wrecz lodowate powietrze czy tak ma byc? oczywisice jak nastawie nawiew na wszystkie to leci cieple, no ale pierwszy raz sie z czyms takim spotykam w tym samochodzie..


Pierwszy suwak od kierownicy pod pokrętłami nawiewu... :idea:
Otwiera/zamyka dodatkowy wlot powietrza z zewnątrz. (Taki Bypas, czy coś takiego)
Pokręć, popróbuj.
_________________
Pozdr.
Radek
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pią Paź 16, 2009 13:59   

Dziś umyję porządnie szyby od środka i nałożę na nie warstwę zwykłego szamponu rumiankowego. Musiałem specjalnie kupować, bo szampony używane przeze mnie i żonę są z odżywkami i żona stwierdziła, że takie się nie nadadzą :P Mam nadzieję, że to faktycznie coś da, bo jak dotąd nawet z klimą u mnie jest tragedia..
 
 
Gorzus 



Dołączył: 14 Wrz 2007
Posty: 24
Skąd: Rybnik



  Wysłany: Pią Paź 16, 2009 14:26   

Duże znaczenie ma to czy do bagażnika przecieka wam woda! Jeżeli tak jest to parowanie będzie non stop i nic tego nie powstrzyma! Ja tez mam mały przeciek i parowania nie idzie sie pozbyć szczególnie z tyłu bo przednia szybę nawiewem wygrzeje!
 
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 14:32   

No nie wiem. Wczoraj z ciekawości umyłem szybę i następnie wtarłem piankę i o dziwo efekt taki ze szyby to nawet nie widać :D zobaczymy jak będzie za chwile jak bede jechał w deszczu do szkoły :smile:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
PopaY 




Pomógł: 44 razy
Dołączył: 13 Sie 2009
Posty: 986
Skąd: ..: R-M :..



Wysłany: Pią Paź 16, 2009 19:19   

U mnie też taki sobie efekt :P Umyłem, później nałożyłem szampon, wytarłem i po dwóch godzinach szyby były strasznie brudne od... szamponu :P Choć wcześniej wytarłem do sucha, nie było widać nawet kropelki szamponu...
 
 
seyfer 




Pomógł: 22 razy
Dołączył: 04 Sty 2007
Posty: 735
Skąd: PCT

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 20:33   

jestem po trasie i musze przyznać szacuneczek :mrgreen: nawet delikatnej mgiełki nie ma na szybie :mrgreen: Umyłem to najpierw ciepłą woda z płynem do naczyć a później pianką do golenia i po kłopocie :grin:
_________________
była..600-tka ;)
 
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Paź 16, 2009 23:24   

ja umyłem szyby mr.masyl (czy jak to sie pisze) i nic nie paruje ;)
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
filo 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 23 Maj 2008
Posty: 942
Skąd: Zabierzów



Wysłany: Pią Paź 16, 2009 23:40   

Co do mycia szyb to pasuje je najpierw odtłuścić porządnie.
Albo spirytus rektyfikowany dostępny w sklepie albo środek do miejscowej dezynfekcji skóry SKINSEPT.
Do tego nie szmata ale papierowe ręczniki ale nie te typu Tesco tylko coś droższego - nie zostają takie małe kudełki.
Normalnie szyba wydaje się czysta ale zdziwić się można ile na niej jest tłustego syfu który zmywa się alkoholem-biały ręcznik robi się brudny już po chwili pucowania...
 
 
Kefir_85 




Dołączył: 18 Maj 2009
Posty: 79
Skąd: Rzeszów



Wysłany: Wto Paź 20, 2009 17:47   

Płyn do mycia naczyn wystarczy jesli nie wierzycie to umyjcie sobie jedna szybe plynem i zobaczcie czy zaparuje. Ja to osobiscie testowalem na jednej szybie bo na poczatku nie mogelm uwierzyc, ze cos takiego poskutkuje :P
_________________
To fast to furious
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Pon Paź 26, 2009 19:47   

Czyste, suche wnętrze (dywaniki gumowe), czyste szyby, sprawna klima, szyby posmarowane środkiem z "nanotechnologią" przeciw parowaniu (moje auto / autoland) i nie ma szans, żeby w najgorszym deszczu szyby zaparowały. Najlepiej nie dopuścić do zaparowania tak, żeby nawet klima sobie nie radziła :shock: . A jak się siedzi w aucie i czeka na żonę, leje deszcz, to trzeba uchylić szyby (oczywiście przy owiewkach). Też nie zaparują :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [600] Moduł domykania szyb
BorysOpole Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 1 Nie Cze 12, 2011 13:20
sknerko
Brak nowych postów [R all]Przyciemnianie Szyb Warszawa Gdzie polecacie?
Matbia Wszystkie (Wszystkie modele marki Rover i MG) 0 Pią Sie 03, 2012 15:23
Matbia



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink