Forum Klubu ROVERki.pl :: [R600, R800] Fotele z R800 do R600?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R600, R800] Fotele z R800 do R600?

Da radę?
Autor Wiadomość
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 17:06   [R600, R800] Fotele z R800 do R600?

Witam serdecznie.
Powiedzcie mi drodzy koledzy czy jest możliwość wrzucienia foteli wraz z tylną kanapą z Rovera 800 do Rovera 600. Oczywiście nie biorę pod uwagę boczków do drzwi, bo wiadomka, że nie pasuje. I tak muszę wymienić foteliki ze względu na zniszczoną skórkę, a zauważyłem, że z 800-tki są pewnie nieco wygodniejsze. Jeżeli nie pasują, to czy jest możliwość przerobienia takowych foteli? No i czy dużo jest z tym grzebania i zabawy?

Liczę na Waszą pomoc
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Lut 26, 2010 17:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomek1212 




Pomógł: 84 razy
Dołączył: 09 Lis 2008
Posty: 1512
Skąd: Tarnów



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 20:45   

Tylna kanapa to wątpię, natomiast przednie fotele o ile mocowania podejdą to może tak. Druga sprawa to podpięcie elektrycznej regulacji no i pamięci oraz podgrzewania.
 
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Pią Lut 26, 2010 21:41   

Kanapy napewno nie dasz rady wsadzić, bo drzwi nie zamkniesz. Co do przednich foteli, to może się da, ale musiałbyś od kogoś pożyczyć foten na kilka minut i sprawdzić. Między 600 a 800 jest 20 cm różnicy, więc przednie też mogą być za szerokie. Mocowania nie będą pasować, ale to nie powinien być ogromny problem. Weż też pod uwagę, że fotele w 800 są znacznie dłuższe więc z tyłu będzie 10cm mniej miejsca na nogi.
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 26, 2010 23:46   

o kurcze pieczone :/
Czyli wychodzi jednak trochę komplikacji :(
Z podpięciem ogrzewania i elektryki to nie powinno być problemu z mojej strony, gdyż lubię się bawić takimi klockami, natomiast jeśli piszecie, że tylnej klapy nie zmieszczę to trochę kiszka.. A samych przednich foteli chyba nie warto wrzucać, bo raczej niewesoło by to wyglądało. No i chyba wybiliście mi z głowy ten pomysł.. a szkoda :/
 
 
 
Konix 



Pomógł: 35 razy
Dołączył: 18 Maj 2008
Posty: 473
Skąd: Katowice



Wysłany: Sob Lut 27, 2010 07:56   

magill napisał/a:
A samych przednich foteli chyba nie warto wrzucać, bo raczej niewesoło by to wyglądało.

Jeśli by się okazało, że się zmieszczą to warto. Jeśli spotkasz jakąś 800 spytaj czy możesz chwilę posiedzieć, będziesz wiedział dlaczego warto.
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 11:19   

to jakbym mógł Cie prosić o wymiary szerokości takowych foteli (szerokość skórzanego poszycia) i długości (mierząc od spodu fotela, nie wliczając odchylonego oparcia)
Będę wdzięczny :)
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 13:49   

IMHO nie ma szans - pomijając sprawę mocowań - w 600-ce fotele są prawie na styk z tunelem środkowym, więc nawet 2cm szerszy fotel będzie do tunelu dotykał, jeśli nie właził na niego - wierz mi; skrzypienie skóry o plastik to koszmar w czasie jazdy :taa:

Zresztą zerknij na fotel 600-ki - to zwykły fotel; a w 800 to prawie tron, w który się wpada, nie wsiada :wink:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:11   

Mayson napisał/a:
Zresztą zerknij na fotel 600-ki - to zwykły fotel; a w 800 to prawie tron, w który się wpada, nie wsiada :wink:

hehe... pięknie to ująłeś... no więc też tak myślałem, bo jak patrzę na te fotele na allegro, to aż łezka się w oku kręci z żalu ;(
Tak się składa, że mam beżową skórę w swojej lali, ale fragment skórki jest niestety oderwany i kompletnie nie opłaca mi się zszycie tego, a ciężko dostać w ładnym stanie taki fotel. A jak się już znajdzie to nikt nie chce sprzedawać osobno foteli tylko cały komplet, a tu znowu 700 PLN. Niestety nie jestem gotowy na taki wydatek, tym bardziej, że mam zamiar jeszcze troszkę pieniążków wrzucić w Roverka (podświetlenie zegarów i panelu ogrzewania, alu-ramki, nowe dywaniki, wygłuszenie drzwi, sufitu, bagażnika, słupków i ściany grodziowej.
Znalazłem komplecik na allegro siedzeń do Hondy Accord 93-98 w kolorze czarnym, wraz z boczkami za bodajże 450 PLN. Wnętrze mojego jest beżowe. Jak myślicie? Wymieniając fotele na czarne, będzie to w ogóle pasowało do reszty? Co musiałbym wymienić we wnętrzu, żeby ciekawie wyglądał taki kontrast? Zaznaczam, że nie chciałbym ruszać konsoli
Polećcie mi coś!
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:32   

magill napisał/a:
cały komplet, a tu znowu 700 PLN.

Mi się wydaje że to niedużo za komplet, zważywszy, że tapicer za wymianę skóry weźmie kilka tys. zł. Poza tym po wymianie foteli na lepsze, komplet można odsprzedać za np. 400-500zł.
magill napisał/a:
Wymieniając fotele na czarne, będzie to w ogóle pasowało do reszty? Co musiałbym wymienić we wnętrzu, żeby ciekawie wyglądał taki kontrast?

Na fotce u dołu masz ciemne wnętrze do jasnych foteli - IMHO wygląda dobrze. Odwrotność też powinna dobrze wyglądać - zerknij na niektóre wersje R75 w galerii - mają właśnie ciemne fotele i białe plastiki :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
magill 




Pomógł: 4 razy
Dołączył: 08 Lut 2010
Posty: 127
Skąd: Wschowa

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 14:39   

no tutaj wygląda to naprawdę smacznie :)
Coś czuję, że zrobię tak: wymienię fotele na czarne. Boczków nie będę wymieniał, bo to raczej nie będzie pasowało do reszty, ale wymienię w boczkach tylko te elementy skórzane na czarne. Do tego czarny podłokietnik (bo mam tylko tą śmieszną półeczkę). Co o tym sądzisz Mayson?
Podsuń tu jeszcze coś ciekawego o czym jeszcze nie pomyślałem :D
 
 
 
Mayson 




Pomógł: 54 razy
Dołączył: 03 Gru 2001
Posty: 1115
Skąd: DE

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 28, 2010 15:00   

magill napisał/a:
Coś czuję, że zrobię tak: wymienię fotele na czarne. Boczków nie będę wymieniał, bo to raczej nie będzie pasowało do reszty, ale wymienię w boczkach tylko te elementy skórzane na czarne. Do tego czarny podłokietnik (bo mam tylko tą śmieszną półeczkę).

To może być dobry plan... zawsze, w razie gdyby się nie spodobało, możesz wrócić do starego układu, a zbędne rzeczy odsprzedać.

Polecam przejżeć galerię Rovera 75 na www.roverki.pl bo tam można znaleźć właśnie takie zestawienie, o którym piszesz i w przybliżeniu zwizualizować to sobie w swoim aucie. Pierwsze zdjęcie z brzegu: http://roverki.pl/modules...3&orderby=dateD
Na Allegro też jest dużo zdjęć wnętrz 75-tek z ciemnymi fotelami i jasnymi plastikami.

A gdy już to zamontujesz w aucie, to prosiłbym o fotki, bom sam ciekawy :mrgreen: Powodzenia :ok:
_________________
Lincoln Continental `77 *** M-B 320E *** M-B E500
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [r600] Fotele z R75/mg ZT do R600?
johnypepelos Tuning wizualny 6 Wto Lip 08, 2014 14:02
EquinoX
Brak nowych postów [ Ankieta ] [R600] Ksenony
które wybrać?
karasbp Tuning wizualny 19 Czw Kwi 03, 2008 10:19
maciej
Brak nowych postów [R600] Kierownica od 400??
jabco Tuning wizualny 34 Nie Paź 23, 2011 20:07
slax
Brak nowych postów [R600 98'] Rozpórka
sila Tuning wizualny 5 Nie Lis 18, 2007 13:18
orzech
Brak nowych postów zdj. r600 do oceny:)
funfel Tuning wizualny 20 Pią Lut 27, 2009 22:19
KRYS



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink