Forum Klubu ROVERki.pl :: Żaba zakłada akwarium :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Żaba zakłada akwarium :)
Autor Wiadomość
Raptile 




Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Pon Lip 26, 2010 12:00   

Ale jest termostat
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lip 26, 2010 12:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
iwan00 



Dołączył: 29 Sie 2009
Posty: 159
Skąd: Gdynia



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 13:47   

Wiem, że jest termostat ale sprzedawcy rżną na tobie kasę w ten sposób sprzedając ci grzałkę za 100 kiedy wystarczy ci taka za 30 złoty.

Generalnie oba zestawy są w dobrej cenie i nie ma co się czepiać ale możesz popróbować zejść z ceny po prostu.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Mix 




Dołączył: 21 Wrz 2008
Posty: 1110
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 14:13   

Raptile napisał/a:
Ktoś mogl by mi polecic jakis gotowy zestaw z alle-bazar ?


Żabon, olej alledrogo. Dopiero teraz zauważyłem ten wątek. Wieczorem dam Ci namiar na 2 hurtownie akwarystyczne w W-wie. Przebitka cenowa ostra ;)

Coprawda ja już swój zestaw sprzedałem ładnych parę lat temu, ale pamiętam, że w cenie sklepowej pokrywy z oświetleniem, kupiłem cały zestaw w hurtowni :D
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
marthinez 



Dołączył: 02 Gru 2006
Posty: 932
Skąd: Szczecin



Wysłany: Pon Lip 26, 2010 17:07   

iwan00 napisał/a:
marthinez napisał/a:

Nie kupuj akwarium z przednia szybą profilowaną.
Problemy z czyszczeniem, dobraniem pokrywy, czy nawet mniejsza pojemność niż podają.
I wcale nie wygląda fajnie.



Pozwolę sobie zakwestionować tą opinię.

Co do czyszczenia to jak masz wszystko OK w akwarium to czyścić nie musisz, jak już musisz to ja używam zmywaczków kuchennych a i nie mam z tym żadnych problemów.

Pojemność to zawsze rzecz względna.

A co do wyglądu to gusta są różne mi osobiście pasuje chociaż czasami oglądając coś w akwarium ma się wrażenie jakby się było pod wpływem. :)

Moja opinia co do profilu bierze sie z doświadczenia oraz opinii wielu akwarystów.
Należysz do bardzo nielicznej grupy, której profil pasuje.
Od kilku lat mam styczność z wieloma sklepami zoo.
Wiesz czemu akwaria profilowane sprzedawane są w tanich zestawach?
Bo normalnie nie schodzą. Na 20 sprzedanych zbiorników jeden to profili, reszta proste.
Wystarczy przyjrzeć się takim zestawom na allegro. Bardzo mało jest ze zbiornikami prostymi, zwłaszcza w pojemności 60 i 112 litrów.

Ja szyby też czyszczę bardzo rzadko, bo nie ma potrzeby, a używam karty magnetycznej.


iwan00 napisał/a:
Co do zestawów to oba w/w wymienione średni amatorski poziom, czyli wystarczą ci w zupełności do założenia pierwszej hodowli i nauki. W miarę nabierania doświadczenia będziesz mógł poeksperymentować ze sprzętem ale w chwili obecnej nie ma sensu kupować filtra droższego niż cały ten zestaw jeśli po 2 miesiącach stwierdzisz, że to nie sport dla Ciebie :)
Jeśli ktoś faktycznie chce tylko sprawdzić czy akwarium jest dla niego czy nie to niech kupi 25 litrów z żarówka w pokrywie i filtrem gąbkowym na brzęczyk i wpuści parke Gupików. Będzie tanio i w sam raz na test.

Tylko co kiedy akwarystyka mu się spodoba i zechce filtr kubełkowy, trochę lepsze oświetlenie, akwarium proste?
Wywalone pieniądze.

Rynek rządzi się swoimi prawami i to co tanie zazwyczaj jest kiepskie.
Jak chcemy coś dobrego to niestety trzeba za to zapłacić.
Doskonałym przykładem tego jest zestaw Brillux Aquaela: http://www.amekon.pl/x_C_...1;29510001.html

W tanich zestawach filtry są za małe i rzadko kiedy maja nawet regulację przepływu.
Słabe oświetlenie, grzałka z kiepskim termostatem.

[ Dodano: Pon Lip 26, 2010 17:07 ]
Mix napisał/a:
Żabon, olej alledrogo. Dopiero teraz zauważyłem ten wątek. Wieczorem dam Ci namiar na 2 hurtownie akwarystyczne w W-wie. Przebitka cenowa ostra ;)

Coprawda ja już swój zestaw sprzedałem ładnych parę lat temu, ale pamiętam, że w cenie sklepowej pokrywy z oświetleniem, kupiłem cały zestaw w hurtowni :D
Trochę to się zmieniło i obecnie większość sprzedawców na allegro posiada ceny prawie hurtowe i jada na granicy opłacalności.
Co innego cena w sklepie stacjonarnym. tam przebitka to około 100%.
_________________
Pozdrawiam
Marcin
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów RAPTILE vel. ŻABA W TRUDNE SPRAWY NA POLSACIE !!
Raptile Offtopic 24 Sob Gru 31, 2011 19:29
kadzaf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink