Forum Klubu ROVERki.pl :: [r420] jakie opony letnie 195/55 r15
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r420] jakie opony letnie 195/55 r15
Autor Wiadomość
takeda666 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 23:25   

czyli w każdy przypadku mam rację :) oczywiście tylko dla was drodzy koledzy :)
_________________
Super auto, super wypas w super cenie- ROVER :) Nie zapomnij o opcji "pomógł" jeśli pomógł ;)
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Sty 23, 2011 23:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Nie Sty 23, 2011 23:52   

Raptile napisał/a:
Nankang ns-2 ;)


Daj spokój Żabol. NS-2 nadają się tylko do jazdy po suchym. Na mokrym kompletna porażka.

Osobiście polecam Uniroyal RainSport (nie wiem czy są jeszcze produkowane). Miałem RainSport 1 i były rewelacyjne. Miałem RainSport 2 i też bardzo fajne (choć wydaje mi się, że jedynki były lepsze). Z tańszych wersji jeździłem kiedyś na Barum Bravura... Bravuris jest jeszcze lepszy i BF Goodrich ProfilerG. Nie mogę powiedzieć o nich złego słowa.

Generalnie NS-2 odradzam. Po zajechaniu RainSport2 oszczędziłem i kupiłem to do ZS-a. Zadecydowała cena. RainSport kosztowały ponad 500 zł./szt (205/45R17), kontra poniżej 300 zł./szt. (ten sam rozmiar). NS-2 na mokrym kompletnie się nie sprawdzają.

Ponoć są 2 rodzaje NS-2 (chińskie i tajwańskie). Ja mam "Made in Taiwan" i tych szczerze nie polecam.

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 23:48 ]
greg-si napisał/a:
na to pytanie Ci nie odpowiem bo nie miałem takich u siebie na feldze
u mnie na -35mm jest niewielka różnica pomiędzy letnimi 185/55/15 (taki sam profil jak 195/50) a zimowymi 175/65/14. Jest bardziej twardo ale bez przesady.


Różnica pomiędzy profilem 50 a 55 jest duża. Opony o profilu 50 i niższym, to opony niskoprofilowe i konstruowane w nieco inny sposób. Opony te mają zupełnie inne boki.

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 23:50 ]
veldrin_scoll napisał/a:
hmmm... znalazłem te opony matador za 140 zł sztuke... tyle że rozmiar 195/65r15. Ciekawe czy wejdą i nie będą obcierać? Ktoś ma może taki rozmiar?


Masz dużą szansę, że nie wejdą... ponadto auto straci kompletnie dynamikę.

[ Dodano: Nie Sty 23, 2011 23:52 ]
takeda666 napisał/a:
Co do wieku opon, firma Michelin wydała niedawno oświadczenie że do 10 roku można użytkować oponę i nie ma żadnego problemu. ( Osobiście nie polecam opony starszej niż 5 lat).


A co miała innego oświadczyć?! Robią to tylko i wyłącznie z własnej oszczędności.
 
 
takeda666 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Nie Sty 23, 2011 23:59   

Tomi napisał/a:
A co miała innego oświadczyć?! Robią to tylko i wyłącznie z własnej oszczędności
myślę że taki petenta jak Michelin nie ma z tym co piszesz problemu, poza ty to jedyna firma która pisze takie pisma i "dba: o klienta, doradza i dba o jego komfort i bezpieczeństwo. Nie spotkałem innego artykułu innej wiodącej marki. Aha a tak poza tematem to jutro dzwonie i zamawiam sprzęgło National do R620ti :)
_________________
Super auto, super wypas w super cenie- ROVER :) Nie zapomnij o opcji "pomógł" jeśli pomógł ;)
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 24, 2011 00:03   

Każda firma tak robi. To jest marketing... Chodzi o przywiązanie klienta, pokazanie mu, że jest się lepszym, etc.,etc.

Pokaż mi firmę, która powie, że ich nowy samochód jest tańszy w produkcji?? Nie ma takich, każda ogłosi wszem i wobec, że nowy model jest lepszy, niezawodniejszy, mocniejszy, szybszy, ekologiczniejszy i mniej pali... i ma dłuższą gwarancję (tylko więcej punktów małym druczkiem).
 
 
takeda666 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sty 24, 2011 00:10   

aczkolwiek teraz każda firma dba o to żeby jej samochód był kupiony i na zmianę pisze jaki to oszczędny i bezusterkowy jest czyż nie? Nie bronie firmy Michelin ale wież mi ze to firma która jest tak znana i konkurencyjna że nie ma problemu ze sprzedażą i nie musi wciskać klientowi kitu. Nie chodzi o Polskę tylko o świat. Maja mega sprzedaż. Obecnie na rynku są 3 firmy które górują, oczywiście te firmy wykupiły takie jak Kleber, Uniroyal, BF Gogrich czy nasza poczciwa Dębica. To: Michelin, Good Year i Bridgestone :)
_________________
Super auto, super wypas w super cenie- ROVER :) Nie zapomnij o opcji "pomógł" jeśli pomógł ;)
 
 
 
Tomi
[Usunięty]






Wysłany: Pon Sty 24, 2011 00:19   

takeda666 napisał/a:
aczkolwiek teraz każda firma dba o to żeby jej samochód był kupiony i na zmianę pisze jaki to oszczędny i bezusterkowy jest czyż nie? Nie bronie firmy Michelin ale wież mi ze to firma która jest tak znana i konkurencyjna że nie ma problemu ze sprzedażą i nie musi wciskać klientowi kitu. Nie chodzi o Polskę tylko o świat. Maja mega sprzedaż. Obecnie na rynku są 3 firmy które górują, oczywiście te firmy wykupiły takie jak Kleber, Uniroyal, BF Gogrich czy nasza poczciwa Dębica. To: Michelin, Good Year i Bridgestone :)


Im większa firma tym większe oszczędności.

Jeśli idziesz do baru na hamurgera, który robiony jest w całości na miejscu, kucharz nie będzie oszczędzał 30 czy 50 groszy na jakimś produkcie do w.w. potrawy. W przypadku McDonalda oszczędność w wysokości 10 groszy na jednym kotlecie daje milionowe oszczędności dla potentata.

Dlatego im większa firma, tym na więcej ilości rzeczy można oszczędzić... nawet na takich rzeczach, na których małe firmy nawet nie mają świadomości, że oszczędzić można... a przy obecnej globalizacji oszczędności są jeszcze większe.

Im dłużej się nad tym zastanawiam, tym częściej dochodzę do wniosku, że im nowsze, tym gorsze... ale wyboru już nie ma :(
 
 
takeda666 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 12 Sty 2011
Posty: 101
Skąd: Nowy Sącz



Wysłany: Pon Sty 24, 2011 00:26   

no tu sie zgadzam Tomi. Niestety taki świat, pieniądz nim rządzi a my tu nic nie poradzimy, możemy tylko narzekać i gdybać ale i tak w końcu coś kupujemy bo musimy. Pozdrawiam
_________________
Super auto, super wypas w super cenie- ROVER :) Nie zapomnij o opcji "pomógł" jeśli pomógł ;)
 
 
 
Danek 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 04 Kwi 2002
Posty: 6
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Sty 27, 2011 23:12   Opony letnie

Witam,
mam 195/55/15 Yokohama A.drive AA01, wg. mojej oceny opony spisują się bardzo dobrze (na suchej i mokrej nawierzchni),
Znajomy ma Yokohama S.drive AS01 i też jest zadowolony.
Pozdrowienia
Danek
R45
 
 
The-Wraith 




Dołączył: 03 Sty 2008
Posty: 12
Skąd: Ostrowiec



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 12:55   

magneto napisał/a:
Raptile napisał/a:
Nankang ns-2

Mialem te opony i byłem z nich zadowolony.


Vouch, bardzo dobre oponki, mam obecnie w swoim R414sli te nankangi tylko rozmiar 185/55/15
Wg ksiazki Roverkowej zamiennik na alusy wlasnie taki jest w moim przypadku, tylko, ze naciagnolem je na felgi o szerokosci 7 cali;), hamowanie, trzymanie sie drogi, halas (a wlasc jego brak) bardzo dobre, chyba lepszych nie dostaniesz za te pieniadze (aha w zime nie trzeba zmieniac na zimowki jezdzac po miescie:) )
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 14:34   

A dlaczego nie trzeba zmieniać na zimówki?
Nigdzie nie jest napisane żeby NS-2 miały właściwości całoroczne.
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 19:40   

sobrus napisał/a:
Nigdzie nie jest napisane żeby NS-2 miały właściwości całoroczne.

Wszystkie te tanie chinskie i tajwanskie opony maja wytloczone wszystko co sie da na bokach opony nawet M+S na wszelki wypadek , wlasnie wypadek. :wink:
Chinskie opony to kupa. Tak jak Tomi, pisze na mokrym kompletnie do :dupa: .Poza tym pomyslmy o wlasnym bezpieczenstwie. Poszukam fotek w telefonie co dzieje sie min. z Nankangami zalozonymi na mocniejsze auta. Widzialem juz wiele tanich opon w pracy uszkodzonych w rozny sposob. Markowe opony nawet jak sa do drutow zjechane to trzymaja sie w calosci. Poza tym po co dorabiac Chinczykow jak mozna kupic opony produkowane w Europie bezpieczniejsze i tej samej cenie ,moze z mniej efektownym ,skopiowanym z markowej opony bieznikiem. Pozdr.
 
 
marcin731 



Pomógł: 3 razy
Dołączył: 03 Maj 2010
Posty: 57
Skąd: Dęblin



Wysłany: Czw Lut 03, 2011 22:44   

Ja polecam opony Fulda Carat Progresso
Przejeździłem jeden sezon i jestem zadowolony, ani razu nie miałem niepewnej sytuacji ani na mokrym ani na suchym, osobiście mam profil 60 i nie ociera ale w r45, w profilu 50 są dość tanie:

http://www.ceneo.pl/Opony...92P3-135176.htm
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 23:31   

Co prawda nie w roverku ale w astrze ale w takim własnie rozmiarze miałem oponki Toyo Proxes CF-1 i spisywały sie całkiem nieźle... po 3 latach te które były na tylnej osi nie okazywały większych oznak zużycia..
_________________
75 Red Edition
 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Czw Lut 03, 2011 23:33   

W moim rozmiarze na mokrym dają rade. Nie wiem w jakich wy macie/mieliście
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 04, 2011 08:36   

Ale na zimę bym ich nie polecał, jeżeli ktoś już koniecznie chce mieć jeden komplet opon to niech nie ryzykuje i bierze Vector 4 Seasons. Są świetne, jednak nie sa tanie.

Brat miał chińskie Nexen ze znaczkiem M+S i jako zimówki nie spisały się. Po jednym sezonie zmienił na Ultragripy i twiedzi że różnica jest kolosalna. Ja prawie dwa lata jeżdże na Vectorach i kupiłbym je jeszcze raz.

Zwłaszcza jeżeli mamy ABS opony w zimie powinny być dobre, bo będzie się ciągle włączać i dodatkowo wydłużać drogę hamowania.

Natomiast co do niedrogich letnich, to całkiem niezłe są Firestone TZ300.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 04, 2011 09:24   

sobrus napisał/a:
Brat miał chińskie Nexen

Nexen to koreańskie opony, mam takie letnie i jestem zadowolony
 
 
Markzo 




Pomógł: 195 razy
Dołączył: 12 Lip 2006
Posty: 7391
Skąd: Błażowa

Rover 75

Wysłany: Pią Lut 04, 2011 09:27   

Przy Coupetce miałem Nexeny N6000 205/40/17. I moge je polecić z czystym sumieniem, bardzo dobre opony za niewygórowaną kase. Barum Bravuris 2 miałem i nie byłem zadowolony, opony oczywiście nowe, ale auto nie było jakieś stabilne, przez nie zaliczyłem poślizg na lajtowym zakręcie przy dość lajtowej prędkości... W ZS mam teraz Toyo zimowe i sprawdzają się perfekcyjnie, w 75 jeździł Continental w rozmiarze 225/45/17 i tez polecam, trakcja w każdych warunkach i bardzo niski poziom hałasu ;) a z zimówek (15tek) Sava S3 albo Matador MP59, w cenie do 200zł moge je szczerze polecić, bdb oponki.
_________________
to boost or to boost even more - that's a question ;)
 
 
 
kepo 




Dołączył: 15 Kwi 2010
Posty: 100
Skąd: Ostrołęka

Rover 600

Wysłany: Pią Lut 04, 2011 09:33   

ja śmigam na nexenach n3000 ;) sprawują się ok!

dobre oponki w dobrej cenie :ok:
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Lut 04, 2011 11:55   

Chińskie czy koreańskie - miały być dobre i całoroczne a w zimie nie spisały się :(
Może letnie mają dobre, ale całoroczne nie, lepiej dopłacić do GoodYear.

Natomiast dalej będą używane jako letnie oczywiście. :cool:

No chyba że to były letnie z M+S, a nie całoroczne - to wtedy sie nie dziwie.
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Pią Lut 04, 2011 11:56   

wiadomo, całoroczne to lipa, jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego
chińskie czy koreańskie to jest różnica i nie ma co tu porównywać
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Opony letnie r14 (niskobudżetowe)
S0ltys45 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 9 Czw Mar 04, 2010 11:34
adam26xx
Brak nowych postów [R45] Opony letnie, coś nie tak z bieżnikiem?
...
Luke83 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Nie Mar 29, 2009 12:54
TomC
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [Rover 416] OPONY letnie 195/65R15
edek21 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 1 Czw Mar 07, 2013 21:19
tronsek
Brak nowych postów [mg zs] opony 17 cali letnie 205/50 podejdą do zs?
podki Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 0 Pią Kwi 13, 2018 18:35
podki
Brak nowych postów [rover 400] OPONY LETNIE DO ROVERA
bartekk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 15 Sro Lut 06, 2013 20:31
andrew0503



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink