Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Twardy pedał sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Twardy pedał sprzęgła
Autor Wiadomość
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 20:20   

No to chyba jednak pojadę do mechanika :razz:

Dzięki za odpowiedzi.

Pozdrawiam

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 20:20 ]
Witam ponownie.

Wracając do tematu twardego sprzęgła. Może mi ktoś powiedzieć co to jest (zdj. 1)?????????
Wcześniej nie wiedziałem jak to ma wyglądać. Po prostu nie ciekło. Ale od 2 tyg przeglądam forum i teraz wiem jak to ma wyglądać.

Odkryłem to przy okazji udrażniania odpływów wody. Koło zbiornika płynu hamulcowego jest jeszcze jeden zbiorniczek (zdj. 3). Zaciekawiło mnie to i ta pianka widoczna na zdj. 4. Znowu zdjąłem osłonę nad pedałem sprzęgła i tak to właśnie wygląda.

Nawet nie wiem co to za pompka ( wcześniej wcale mnie to nie zdziwiło, łącznie z tą pianką :oops: ). Od góry wchodzi wężyk właśnie od tego zbiorniczka (zdj. 2)

Pod pompką pod dywanikiem czuję wilgoć, ale jest to najprawdopodobniej przeciek z tej pianki.

Druga sprawa za chiny nie mogę znaleźć odpływu pod zbiornikiem na płyn hamulcowy. Nie można wejść odkurzaczem, dosłownie niczym żeby odkurzyć te liście. Dodam, że z drugiej strony odpływ był całkowicie niedrożny zamulony i martwi mnie teraz ten odpływ do którego nie ma dostępu. Proszę o wytłumaczenie gdzie to jest i uwierzcie mi korzystałem z wyszukiwarki.

Proszę o poradę odnośnie pompki i tego kanału.


1
2
3
4
5
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 20:20   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
henryk 



Pomógł: 74 razy
Dołączył: 29 Maj 2007
Posty: 625
Skąd: Opole



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 20:40   

thorgalxxx napisał/a:
co to jest
to jest pompka sprzęgła TRW, zamiennik do BMW. Nie traktowałbym tych zdjęć jako instruktażowych do wykonania takiej przeróbki.
thorgalxxx napisał/a:
jest jeszcze jeden zbiorniczek (zdj. 3).
to jest zbiorniczek płynu układu wysprzęglania. Tam się dolewa płynu do układu sprzęgła. W oryginale zbiorniczek jest bezpośrednio na pompce.
thorgalxxx napisał/a:
pianka widoczna na zdj. 4.
prawdopodobnie ma zabezpieczać przewód przed przetarciem o krawędź wyciętego (nieoryginalnego) otworu. "Zamiennik" osłony gumowej, która powinna pełnić tę funkcję
thorgalxxx napisał/a:
nie mogę znaleźć odpływu pod zbiornikiem na płyn hamulcowy
to nie jest pod zbiornikiem. Na zdjęciu nr 3 powinien być widoczny gdyby zdjęcie zrobić trochę niżej, w kierunku błotnika.
_________________
Pozdrawiam, Henryk
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 21:02   

Dziękuję strasznie.
Jutro po robocie spróbuję znaleźć odpływ wody i odpowietrzyć sprzęgło.

Jeszcze raz ślicznie dziękuję.

[ Dodano: Pią Kwi 01, 2011 21:02 ]
Jeszcze jedno pytanie bo nie mogę znaleźć.

Jak się odpowietrza taki układ??? A najlepiej jak wymienić cały płyn??
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Pią Kwi 01, 2011 22:37   

thorgalxxx, niebardzo mi sie widzi ta przeróbka ,małoprofesjonalna :twisted: ,na fotce widac ze ucho krzywo wchodzi w tłok niejest wycentrowane i to jest powód twardego sprzegła

http://forum.roverki.eu/v...=odpowietrzanie
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 09:07   

domel-x napisał/a:
thorgalxxx, niebardzo mi sie widzi ta przeróbka ,małoprofesjonalna :twisted: ,na fotce widac ze ucho krzywo wchodzi w tłok niejest wycentrowane i to jest powód twardego sprzegła

http://forum.roverki.eu/v...=odpowietrzanie


Wygląda to tragicznie:) co do rdzy to się nie przejmować, z butów paruje i dywaników woda, więc rdzewieje :) ale chodzić ciężko będzie bez znaczenia na odpowietrzanie, musiał byś dorobić blachę do mocowania albo ucho pompki
_________________
Pamparampam
 
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 11:33   

Dzisiaj po robocie będę walczył. Może uda sie przerobić ucho.
Najbardziej martwi mnie ten odpływ bo pada. Jak zrobie to wrzucę fotki co z tego wyszło.
 
 
rafal34 



Dołączył: 31 Mar 2011
Posty: 5
Skąd: polska



Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 20:11   

ja też mam ten sam problem mam 75 i twarde sprzęgło męczyło mnie to pojechałem do mojego mechanika który naprawdę jest dobry i zna się na autkach od razu stwierdził ze pod pedałem za dywanikami jest zbiorniczek z jakimś olejem sory nie znam się którego brak i wiem tyko że jest tam kiepskie dojście i gdy go brak sprzęgło może stawiać opór miał mi to uzupełnić ale przyzwyczaiłem się do tego co mam więc pisze co wiem może to jakaś wskazówka :
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 21:22   

No i nic z tego nie wyszło. Ucha nie da rady przerobić bo uchwyt jest akurat z drugiej strony. Tak czy siak będzie krzywo. Trzeba by było tą blachę dorobić co w którymś z tematów była.
Wywaliłem całą piankę i walnąłem pół tuby silikonu.

Co do odpływu to nie znalazłem. Ale woda spływa bo lałem wiadrem i w końcu nie leci do środka kabiny. Ale zajrzałem bod wykładzinie i się załamałem. Wody masa!!!!!!!!!!!
Przez tą piankę wszystko przeciekało. W gąbce jest kupa wody. Chyba trzeba będzie poczekać do lata i wietrzyć auto, bo nie chce mi się wszystkiego demontować.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Sob Kwi 02, 2011 21:43   

thorgalxxx, jestem ciekaw co za paproch to przerabiał :roll: ,ucho musisz pospawac i nagwintowac zeby było ok,najłatwiej dorobic blaszke ,zobacz jak to u mnie wygląda


zobacz też czy płyn niesączy ci sie z weżyka lub krućca,bo ja niemam takiej pordzewiałej pompy a mam juz ją ok 2.5 roku
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 10:02   

Trochę ciemne to zdjęcie i nie widać tego ucha , ale faktycznie wygląda jak nowe. Pordzewiałe jest najpewniej z tego powodu, że przez tą piankę przeciekała woda. Z wężyków nic nie cieknie.
Muszę popatrzeć za nową pompką.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 10:27   

thorgalxxx,chodziło mi raczej o wycentrowanie :ok: po co nową ,jak ta jest dobra,dorób blaszke i bedzie ok :wink: ,w tych pompach LPRa lubi cieknąć tym białym plastikowym krućcem ,mi np. pekł i dorobiłem z mosiądzu,troche dziwnie ci ta woda leciała musiała po węzu spływac od zbiorniczka :???:
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 10:35   

Rozumiem że tak ma być zrobione.

http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html

Ale swoją drogą co to zmieni, skoro i tak pisze że ciężko chodzi. Niestety nie mam porównania z innym r75.

[ Dodano: Nie Kwi 03, 2011 10:35 ]
Zresztą jakie ma znaczenie centrowanie tej pompki skoro ten popychacz i tak chodzi w "rurce" więc jakieś tam odchylenia może mieć. Chyba że się mylę.
 
 
domel-x 




Pomógł: 37 razy
Dołączył: 07 Wrz 2008
Posty: 505
Skąd: Inowrocław



Wysłany: Nie Kwi 03, 2011 22:50   

thorgalxxx napisał/a:
Zresztą jakie ma znaczenie centrowanie tej pompki skoro ten popychacz i tak chodzi w "rurce" więc jakieś tam odchylenia może mieć. Chyba że się mylę.

znaczenie ma duże ,bo pchasz ją pod skosem i mozesz szybciej pompe wykończyc
najlepiej przeczytaj cały temat
http://forum.roverki.eu/v...+pasuje&start=0
 
 
thorgalxxx 




Dołączył: 14 Mar 2011
Posty: 281
Skąd: Ziębice



Wysłany: Czw Kwi 07, 2011 21:08   

No to ładną mi lekturkę podrzuciłeś :shock: . Wieczorkiem poczytam.

[ Dodano: Czw Kwi 07, 2011 21:08 ]
Po przeczytaniu jednak chyba trzeba będzie przerobić pompkę. Ale muszę się do tego przygotować emocjonalnie :mrgreen:
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Twardy pedał sprzęgła
yaro38 Rover serii 75, MG ZT 63 Wto Paź 15, 2013 12:14
rafal3443
Brak nowych postów [R75] Pedał od sprzęgła - Pedał
Boncky Rover serii 75, MG ZT 12 Sob Mar 18, 2017 21:09
longer86
Brak nowych postów [R75] pedał sprzęgła
Adrian75 Rover serii 75, MG ZT 4 Wto Mar 29, 2016 15:41
feldbahn75
Brak nowych postów [R75] Miękki pedał sprzęgła
dzidek76 Rover serii 75, MG ZT 19 Nie Cze 30, 2013 00:14
dzidek76
Brak nowych postów [R75] tykający pedał sprzęgła :)
markozalko Rover serii 75, MG ZT 12 Sro Mar 20, 2013 17:37
markozalko



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink