Forum Klubu ROVERki.pl :: Błagalna prośba o rzucenie okiem!!!:)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Błagalna prośba o rzucenie okiem!!!:)
Autor Wiadomość
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 15:26   

wczoraj pekl wydech i katalizator ciagnal sie po asfalcie:P dzis wspawalem rure zamiast.
dla odmiany po tym spawaniu szarpie, parska i pluje w wydech,na niskich obrotach glownie,jak juz wejdzie wyzej pruje jak szalony...zmienie swiece,moze jakies przebicie?

wg diagnosty do wymiany wahacz prawy i lewa koncówka drazka,amorki po 70%,hamulce ok.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 15:26   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 15:39   

Jak wspawałeś zamiast katalizatora to sonda lambda nie będzie świrować? Aż tak się nie znam, więc nie wiem czy to fakt czy mit :)
 
 
tomason 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 28 Lis 2010
Posty: 156
Skąd: Lublin



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 15:44   

Sonda chyba siedzi jak w 600 w kolektorze wiec wczesniej niz katalizator :mrgreen:
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 17:59   

to jest ciekawe spostrzezenie,ktos pewny prawdy moglby to skomentowac?

ciezko mi uwierzyc ze to przypadek,ze zaraz po wycieciu zaczal tak szarpac.z drugiej strony przez jakis czas mialem urwany kat,dyndal mi pod autem na przednim mocowaniu tylko i takich objawow nei bylo.
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 19:23   

Ale jak miałeś urwany to gazy z silnika wyskakiwały od razu po kolektorze/portkach i może nie było takiego efektu, a po wycięciu kata i wstawieniu "rury"spaliny muszą przejść jeszcze przez resztę układu i może w tym problem. Zmiany w układzie wydechowym zazwyczaj trzeba dobrze wyliczyć.

Z tego co poczytałem dla silników doładowanych układ przelotowy to dobra rzecz, ale zrobiony profesjonalnie ;)

A tak na marginesie gdybym miał tyle pieniędzy... :)
To bym kupił... :)

http://allegro.pl/rover-c...1583951093.html
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Kwi 26, 2011 23:44   

moze byc ze mam przytkane pozostale tlumiki,moze tez byc tak,ze sonda wariuje,nie iwem,postaram sie to jutro ustalic.

a ta coupe juz widzialem ze 2 lata temu na allegro.tyle ze gdzie indziej chyba...
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Sro Kwi 27, 2011 08:02   

Moloch napisał/a:


A tak na marginesie gdybym miał tyle pieniędzy... :)
To bym kupił... :)

http://allegro.pl/rover-c...1583951093.html


Gość powoli schodzi z ceny, bo niedawno jeszcze wołał bodajże 12.000 zł.
Ale sztuka piękna :mrgreen:
 
 
zmstr 



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Ostrowiec Sw.



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:07   

Panowie sorry, że wtrącę się w temat :P Czytałem tutaj coś, że ktoś był oglądać coupetkę z Krasnegostawu. Mógłby napisać o niej coś więcej? Bo dostałem propozycję przytulenia tego auta - ponoć po remoncie silnika i regeneracji turbo, żebym się nie napalał i nie jechał na darmo chciałbym wiedzieć jak kabina, wnętrze, czy warto :)
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:23   

"Do zrobienia na dzien dobry uszczelniacze (ponoc rozrzad mial 15tys km), lożysko oporowe wyło, ciężko chodziło wspomaganie, slupek tylny ponad 1000 na mierniku lakieru, źle spasowane drzwi kierowcy, zderzak, maska, kabel od cewki zaizolowany tasma, ktora i tak nie spelniala swojej roli, bo auto szarpalo niemilosiernie.
Wnetrze opor wyplekowane, auto nawoskowane, malowane nie dalej niz rok temu cale oprocz dachu.
Stwierdzilismy, ze trzeba zmierzyc kompresje, po rozgrzaniu sprawdzilismy co leci z wydechu i leciala tylko para wodna, ale w nadmiarze. W ogole gaz sie przelaczal przy 5krpm na bene, jednak olejem nic nie dymil, wyjechalismy na ulice, auto ladnie sie trzymalo drogi, ladnie hamowalo, leciutenko ciagnal do lewej, ale to chyba nie zrobiona zbierznosc po stluczce. Auto skladane na szybko, bo nawet nikt sie nie pokusil o poprawienie zle zalozonego kierunkowskazu, ktory byl oczywiscie wiele nowszy niz ten z drugiej strony, jednak chlopak przyznal, ze byl pukniety w naroznik.
Wyjechalismy, jak napisalem auto jedzie ladnie, troche przerywa przez zaizolowany kabelek od cewki, kawalek prostej z nowym asfaltem, gaz w podloge, dwa, trzy, cztery kazdy do czerwonej skali, potem silne hamowanie silnikiem i hamulcami, pod koncowke tarcze zrobily chipsy i zatrzeslo kierownica, jak wcisnalem sprzeglo to auto juz chodzilo na 3 garach, podjechalismy pod warsztat zeby zmierzyc kompresje, ale z wydechu leciala juz niebieska lokomotywa, a auto chodzilo na 3, mechanik otworzyl maske, z turba poszedl olej, poszedl w dolot, zapewne zalal jeden gar, do tego olej trysnal tez przy przepustnicy na dolot :roll: . Chlopak okolo 18lat, mowil, ze mniej niz rok prawo jazdy nie dosc, ze nie za wiele wiedzial o tym aucie to jeszcze sie okazalo, ze ma go 4 miesiace, przyznal, ze poprzedni wlasciciel nie studzil turbo przy sprzedazy, chlopak zalamany powtarzal tylko, ze tak nie bylo. Troche mi sie go szkoda zrobilo, bo wygladal jakby mial sie rozplakac, stwierdzilismy, ze nic po nas i trzeba sie zwijac do domu, wlasciciel dodal, ze teraz to on troche spusci, ale z 8900zl zszedl do 6500zl i ni grama wiecej, wiec sobie odpuscilismy."


co byśchcial wiecej wiedziec:P?wszystko jest napisane.
 
 
zmstr 



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Ostrowiec Sw.



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 20:45   

Dobrze że te 1000um jednak pokazało zamiast zamknąć skalę :P No cóż słupek odstrasza, bo to że auto było malowane to w żadnym przypadku go nie przekreśla - o ile pomalowane z głową i bez wiadra szpachli pod ręką :)
Jeśli mówi prawdę, że turbo i silnik zrobione to takich cyrków już być z autem nie powinno, więc jeśli technicznie byłoby ok, to może i warto byłoby obadać czy jest sens pakowania się w tą kabinę, bo cena jest atrakcyjna.
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 22:46   

ja bym sie zastanowil dwa razy z powodu tego jaki jest wlasciciel("zamieniam na golfa 2 bo to to gówno", "chlodziles turbine? - Ale jak to?") i z powodu gazu ktory tam jest - gowniarz twierdzi ze w gazie ma ustawiona odcinke pow 5 tys iw zwiazku z tym silnik powyzej tych obrotow na gazie przerwya i przelacza sie na benzyne.natomiast smiem twierdzic ze instalacja jest niedopasowana do mocy,osiagow i zapotrzebowania auta,a to sie zwykle zle konczy.
 
 
zmstr 



Dołączył: 08 Lis 2008
Posty: 3
Skąd: Ostrowiec Sw.



Wysłany: Sro Cze 01, 2011 08:08   

Rhos, po kilku wymienionych mailach z właścicielem jednak się zastanowiłem dwa razy :) Auto odpada :P
 
 
Rhos 




Dołączył: 28 Lut 2011
Posty: 201
Skąd: Warszawa

Rover Coupe

Wysłany: Pią Cze 24, 2011 00:42   

Told you:)
amen.

[ Dodano: Pią Cze 24, 2011 00:42 ]
http://moto.allegro.pl/ro...1678441520.html

wyglada na bardzo zadbany,wlasciciel jawi sie jako ogarniety - ktos go zna?
tylko nie podoba mi sie grill poliftowy w moim roczniku i 75 000 rzebiegu...
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Sro Lip 27, 2011 00:39   

Ten czerwony nie jest już na sprzedaż.
Dzwoniłem i właściciel będzie robił to autko pod siebie :)

a czy ktoś oglądał tego?
http://otomoto.pl/rover-2...-C19991361.html

Ten rocznik to już ma silnik 1.6 serii K prawda?

Chyba pojadę obejrzeć.
 
 
Kruchy 




Pomógł: 10 razy
Dołączył: 04 Sie 2001
Posty: 469
Skąd: Ząbki



Wysłany: Sro Lip 27, 2011 01:01   

Moloch napisał/a:
Ten rocznik to już ma silnik 1.6 serii K prawda?


Deska z 200-tki okragłej, 2 poduchy, wiec na pewno 1,6 serii K.
Nie jestem pewien, czy ma ABS (bębny z tyłu) ale chyba ma regulowaną wysokość swiateł, co w późniejszych rocznikach rzadko występowało.
 
 
Moloch 



Dołączył: 20 Cze 2006
Posty: 274



Wysłany: Sro Lip 27, 2011 10:54   

Z tego co widzę ma regulację świateł i lusterek ;)
O ABS napisał sprzedawca w opisie i ciężko wypatrzyć czy bębny tam są czy tarcze.
Więc sam nie wiem :)

Ale dzięki Kruchy :)

Jeszcze jest taki na allegro:
http://allegro.pl/rover-2...1729408947.html
Silnik Hondy
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 214 i] - prośba o rzucenie okiem.
pacific_ocean Chcę kupić ROVERka 16 Czw Cze 24, 2010 20:48
leszczu
Brak nowych postów 45 z Legnicy - prośba o rzucenie okiem
andrew9 Chcę kupić ROVERka 10 Nie Mar 21, 2010 11:52
magneto
Brak nowych postów Rover 45 2000r. - proszę o rzucenie okiem
hdx Chcę kupić ROVERka 8 Czw Cze 17, 2010 19:32
Gość
Brak nowych postów Rover 75 2.0 v6 rzućcie okiem;)
lluoj Chcę kupić ROVERka 22 Pią Lut 03, 2012 20:51
kodin
Brak nowych postów [ROVER 214 '96] proszę o rzut okiem i poradę :)
yarass Chcę kupić ROVERka 8 Czw Paź 14, 2010 00:34
frediwzl



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink