Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Co jest pod skórą na kierownicy?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Co jest pod skórą na kierownicy?
Autor Wiadomość
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Sob Gru 10, 2011 21:58   [R75] Co jest pod skórą na kierownicy?
Typ: CDT Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2000

Witam!
Mam pytanie tak jak w temacie. A mianowicie czy ktoś kiedyś połasił się by ściągnąć skórę z kierownicy? Moja jest już nieco wytarta a na chwilę obecną nie mam czasu by dać ją do ponownego obszycia a nie wiem czy warto by ją zdjąć, moze pod spodem wygląda jeszcze gorzej...
pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez apples Nie Gru 11, 2011 23:59, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Gru 10, 2011 21:58   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Nie Gru 11, 2011 17:12   

bylem właśnie ostatnio u tapicera z zamiarem obszycia kierownicy nową skórką bo ma się już starła i leżały tam już oprute kierownice , nie wiem z jakiego auta kierownica była ale obręcz była normalna czarna plastikowa podejrzewam że u nas w 75 to samo jest
_________________
sprzedam http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=83607
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Gru 12, 2011 15:13   

obręcz śliska lub płutno gąbczaste - nie radzę ściągać skórzanego obicia bo nie będziesz zadowolony
_________________
Pamparampam
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 08:08   

Ja również nie radzę próbować tego ściągać. Tym bardziej, że ściągnąć tego się po prostu nie da. Każda próba zdjęcia poszycia wiąże się ze zniszczeniem kierownicy. Kierownica w R75 (podobnie jak w większości współczesnych aut) nie jest pokryta prawdziwą skórą. Jest to jedynie misternie wykonana imitacja z tworzywa. Nici imitujące szycie są wtopione w tworzywo, z zewnątrz jest faktura skóry, w głębszych warstwach struktura pianki. Jedyną możliwością naprawy tego jest lekkie zeszlifowanie górnej warstwy i naszycie nowej (tym razem prawdziwej skóry). Jest to jednak skomplikowane i kosztowne. Prościej jest zwyczajnie pomalować obręcz zwykłą farbą olejną (nie farbą do skór). Minusem tego rozwiązania jest jednak to, że co jakiś czas malowanie trzeba będzie poprawiać. Najprostszym, najszybszym i chyba najlepszym rozwiązaniem jest wymiana kierownicy na niekoniecznie nową, ale np. używaną w lepszym stanie.
_________________
Dobromir
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 09:28   

Dobromir_2004, nie wiem jak to wszystko wypatrzyleś, ale ja u siebie na kierownicy widzę prawdziwe nici, jest to skóra lakierowana dlatego się wyciera, poza tym jak złapałem mocno za kierownicę to mówiąc nieładnie skóra marszczyła się, z tego wychodzi, że założona jest na jakieś twardsze tworzywo.
 
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 09:38   

kris-tofer napisał/a:
Dobromir_2004, nie wiem jak to wszystko wypatrzyleś, ale ja u siebie na kierownicy widzę prawdziwe nici, jest to skóra lakierowana dlatego się wyciera, poza tym jak złapałem mocno za kierownicę to mówiąc nieładnie skóra marszczyła się, z tego wychodzi, że założona jest na jakieś twardsze tworzywo.



dokładnie tak, Kris ma rację, to nie jest byle jaka kierownica:) a nici są prawdziwe szyte, jej jakość jest w mojej opinii wysoka ale skóra ma prawo się wytrzeć po 10 latach tarcia łapami, to nie vw że plastiki wkładają :twisted:
_________________
Pamparampam
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 10:08   

Nie przeczę, że nici nie są prawdziwe. Oczywiście, że są jednak to tylko po to, żeby wszystko wyglądało bardziej realistycznie. Wystarczy odkręcić poduszkę powietrzną i szczegółowo obejrzeć wnętrze kierownicy, żeby się o tym przekonać. Chciałbym, żeby to była prawdziwa skóra i nie byle jaka kierownica, nawet długo w to wierzyłem. Niestety rzeczywistość okazała się inna, gdy tak jak kolega chciałem ją odnowić :cry:
_________________
Dobromir
 
 
kris-tofer 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 11 Maj 2009
Posty: 2019

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 10:11   

no i co jest pod tą skórą?
zasmerfowałeś ją farbą olejną? :mrgreen:
 
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 10:13   

Nie ja. Tapicer. Ponieważ znam go dobrze, więc zdradził jak to się robi. A pod "skórą" jest dość twarda gąbczasta masa. Owa masa razem ze "skórą" stanowią jedną nierozdzielną całość.
_________________
Dobromir
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Gru 13, 2011 10:30   

kris-tofer napisał/a:
no i co jest pod tą skórą?
zasmerfowałeś ją farbą olejną? :mrgreen:



tak jak pisałem wyżej taka twarda masa coś na zasadzie płutna :) ale farba olejna na to ? :???: takiego czegoś jeszcze nie słyszałem... mam dobrego znajomego tapicera meble/samochody, robi mi też aktualnie tapicerkę całą i pierwsze słysze o farbie na coś... :D
_________________
Pamparampam
 
 
 
Marian_K 




Pomógł: 61 razy
Dołączył: 06 Gru 2006
Posty: 503
Skąd: Siedlce



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 15:10   

Dobromir_2004 napisał/a:
Niestety rzeczywistość okazała się inna, gdy tak jak kolega chciałem ją odnowić :cry:
To jakiegoś niezłego paździerza kupiłeś... Ja w swoim "regenerowałem" kierownicę: stara skóra (prawdziwa) została przez tapicera zdjęta i naszyta nowa.
I zapewniam Cię, że nie była to żadna imitacja skóry :mrgreen:

Pozdrawiam!
_________________
Znalazłeś rozwiązanie problemu - opisz w ostatnim poście.
 
 
Dobromir_2004 




Dołączył: 10 Sie 2008
Posty: 39
Skąd: Krosno



Wysłany: Wto Gru 13, 2011 16:23   

No cóż... widocznie miałem pecha. Miejmy nadzieję, że tylko mnie się taki trafił, że we wszystkich innych przypadkach jest inaczej. W każdym razie szczerze wszystkim tego życzę. Choć z drugiej strony to trochę dziwne, bo z jednej strony auto ma elektrycznie sterowane fotele z jasną skórzaną tapicerką, automatyczną skrzynię, fabryczny programator webasto, drewniane wstawki w kierownicy (co jest raczej rzadkością) i dziesiątki innych bajerów, których głównie z braku czasu nie wymienię, a tu taki niefart. Fatalnie...
_________________
Dobromir
 
 
mocu 




Pomógł: 3 razy
Dołączył: 01 Kwi 2010
Posty: 208
Skąd: Jastrzębie Z



Wysłany: Pią Gru 23, 2011 15:07   

kolego, nie rób tandety i nie maluj tego olejną! za małe pieniądze kupisz skórzany pokrowiec, którym się obszywa kierownicę i wygląda to naprawdę ładnie. Sam tak zrobiłem i jestem zadowolony. Zerknij tutaj: http://allegro.pl/natural...1994184514.html wybierz sobie kolor skóry i kolor nici.
_________________
teraz 75 cdt, wcześniej 216 SE i 214 Si może kiedyś jagular... :)
 
 
SeniorA 




Pomógł: 591 razy
Dołączył: 14 Sty 2009
Posty: 4888



Wysłany: Pią Gru 23, 2011 15:54   

Dobromir_2004 napisał/a:
No cóż... widocznie miałem pecha. Miejmy nadzieję, że tylko mnie się taki trafił, że we wszystkich innych przypadkach jest inaczej.
Dobromir_2004,a mnie się wydaje,że Twoja kierownica już dawno nie ma właściwej skóry tylko został podkład. Ja też mam drewnianą i jest skóra.
_________________
Andrzej
Pozdrawiam
 
 
dzelo23 
Klubowicz





Pomógł: 60 razy
Dołączył: 23 Cze 2009
Posty: 1649
Skąd: wysokie mazowieckie

Rover 75

Wysłany: Pią Gru 23, 2011 18:33   

Ja też potwierdzę że jest skóra , powoli zaczyna mi się przecierać na łączeniu z drewnem a przebieg trochę ponad 190kkm
_________________
Jeżdżę spokojnie bo nie ma czym poszaleć :/
 
 
 
Aragorn 




Pomógł: 25 razy
Dołączył: 20 Lip 2009
Posty: 378
Skąd: Wałbrzych

Rover 75

Wysłany: Sob Gru 24, 2011 12:49   

...panowie dajcie sobie spokój z malowaniem olejna lub tandetnymi nakładkami z Tesco itd ...ja dałem do obszycia i kierownica wygląda jak fabrycznie nowa
http://allegro.pl/profesj...1995579182.html
na tej aukcji jest nawet foto mojej kierownicy po obszyciu
_________________
Pozdrawiam
Rover 75 V6 obecnie Avensis :-)
 
 
 
niko07 



Dołączył: 03 Lip 2011
Posty: 3
Skąd: nowe miasto lub.



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:12   

spokojnie mozesz sciagnac tez na poczatku sie obawialem ale sprobowalem i jest ok pod skora jest to mila w dotyku guma nie za miekka i nie za twarda i u mnie nawet pasuje do czarnych elementow,chcialem dac do obicia ale teraz zrezygnowalem bocalkiem niezle to wyglada zaden laik nie zajazy ze tam powinna byc skora,tylko bedzie ci potrzebny nozyk do tapet lub jakis inny ostry bo bedziesz mosial delikatnie ponacinac nic
 
 
szymon75-2.0 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 23 Paź 2011
Posty: 19
Skąd: Golczewo



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 19:52   

Dzięki za wszystkie odpowiedzi :)
Zdecydowałem się nie ściągać tej skóry. Miarkuje się na drewnianą kierownicę a jeśli mi się nie uda jej zakupić to sam do obszycia tapicerowi.
Pomysł z olejnicą nie jest zbytnio ciekawy. Już chyba prędzej zastosował bym tą "magiczną" farbę do renowacji skór z allegro.
pozdrawiam
 
 
sash997 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 24 Mar 2009
Posty: 1654
Skąd: wieluń



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:38   

ja dałem do renowacji w zakładzie który odnawia skóry bo miałem przetartą troche i efekt? po miesiącu jest gorzej niż było :shock:
_________________
-DIAGNOSTYKA I NAPRAWA PIECY I STEROWNIKÓW WEBASTO !
-NAPRAWA SILNIKÓW WENTYLATORA CHŁODNICY W ROVER 75
 
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Sro Gru 28, 2011 20:49   

sash997, a jaki dałeś kolor skóry??
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Obszycie kierownicy skórą
Dawidovs Rover serii 75, MG ZT 9 Sro Lis 25, 2015 15:25
sebol11
Brak nowych postów [r75] Czy w kierownicy jest +12V ?
dawidd Rover serii 75, MG ZT 14 Czw Mar 31, 2016 12:02
karolj
Brak nowych postów [R75] Skóra , czy ekoskóra ???
alpacino Rover serii 75, MG ZT 13 Wto Sie 25, 2015 11:34
Pieta
Brak nowych postów [R75] drganie kierownicy
dexter77 Rover serii 75, MG ZT 5 Pią Paź 23, 2015 09:32
dexter77
Brak nowych postów [R75] Uderzenia kierownicy
Daniel1980 Rover serii 75, MG ZT 4 Nie Wrz 19, 2010 23:24
kris-tofer



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink