Forum Klubu ROVERki.pl :: [rover 25 1.4] ktoś oceni?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Otwarty przez: szoso
Wto Maj 29, 2012 10:41
[rover 25 1.4] ktoś oceni?
Autor Wiadomość
wabik222 



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 12

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:06   [rover 25 1.4] ktoś oceni?

wrzucam kolejne ogłoszenie z roverkiem. Coraz bardziej się zastanawiam czy nie wybrać sie za wschodnią granice w celu poszukiwania wymarzonego roverka. Mam rodzinkę w berlinie i moge się tam wybrać na kilka dni poszukiwań. Powiedzcie mi czy to się bedzie opłacało?
http://otomoto.pl/show?id=C24074772
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:06   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:10   

wabik222 napisał/a:
za wschodnią granice

Skąd jak skąd, ale ze wschodu to za darmo bym aut nie chciał. Tylko zachód, i to nie wszystkie kraje.

Co do tego auta - wypicowany na sprzedaż, wnętrze czyściuteńkie, pod maską czyściuteńko. Trzeba by go z bliska obejrzeć
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
polofix 



Pomógł: 26 razy
Dołączył: 20 Gru 2009
Posty: 661
Skąd: TUREK/DOBRA

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 17:41   

pelson91 napisał/a:
wabik222 napisał/a:
za wschodnią granice

Skąd jak skąd, ale ze wschodu to za darmo bym aut nie chciał. Tylko zachód, i to nie wszystkie kraje.

Co do tego auta - wypicowany na sprzedaż, wnętrze czyściuteńkie, pod maską czyściuteńko. Trzeba by go z bliska obejrzeć

ładny jest nie można powiedzieć. żeby mnie ktoś przekonał do przebiegu to naprawdę jest to mało realne. ale wszystko po obejrzeniu auta powinno być wiadomo. w 10.000 na gotowo powinien się zmieścić tak żeby był do jazdy. no i jak jesteś bogaty to gazu nie będziesz zakładać i odejdzie te 2 klocki.[/list]
 
 
 
wabik222 



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 12

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 20:15   

sorki z pośpiechu napisałem ze ze wschodu a chodziło mi oczywiście o zachód-Niemcy.Mam możliwość pojechać na tydzień i poszukać tam auta.Bogaty to nie jestem i planuje gaz. Rozmawiałem z kolesiem od tego auta powiedział ze książki serwisowej nie ma bo przez przypadek dali mu ksiązke od innego auta. W przyszły weekend postaram sie go obejrzeć.
Poza tym widzicie jakieś wady?
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Nie Maj 06, 2012 20:17   

wabik222 napisał/a:
powiedział ze książki serwisowej nie ma bo przez przypadek dali mu ksiązke od innego auta.

:hahaha: dobra gadka :D pewnie kupił taką na alledrogo, a nie dali mu jakąś inną.
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Pon Maj 07, 2012 14:24   

Ja też nie powiem złego słowa. Autko na fotkach bardzo ładnie się prezentuje. Podejrzany jest jak zawsze przebieg i cena. Za ten rocznik woła się ponad 10 000.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
Ostatnio zmieniony przez leszczu Sro Maj 09, 2012 12:12, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
master 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Poznań/Toruń



Wysłany: Wto Maj 08, 2012 19:19   

No nie polecam kupowania aut zza zachodniej granicy świeżo po sprowadzeniu, nie mówię, że każdego auta to dotyczy, ale już kilka razy wśród moich znajomych zdarzyła się sytuacja kupna auta, które w Niemczech miało wypadek, a z uwagi na wysokie rygory dotyczące stanu technicznego został wydany dokument o braku ponownej rejestracji auta, ale Polak potrafi no i naprawa w Polsce tańsza. Fachowiec jak spojrzy od razu oceni czy warto. A auto fajne, poza tapicerką wnętrza takie jak moje ;)
 
 
 
wabik222 



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 12

Rover 25

Wysłany: Czw Maj 10, 2012 21:13   

mam pytanie, czy jest mozliwość sprawdzenia w jakimkolwiek serwisie Rovera historii napraw auta po numerze VIN, tak jak to jest z samochodami np. Toyota?
 
 
master 




Pomogła: 1 raz
Dołączyła: 03 Maj 2012
Posty: 13
Skąd: Poznań/Toruń



Wysłany: Czw Maj 10, 2012 23:10   

Jeżeli auto było serwisowane w ASO to aktualny właściciel ma możliwość wglądu w historie napraw, nie wiem czy każde auto to ma, na pewno fordy bo sama sprawdzałam.
 
 
 
Torog 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 18 Sty 2010
Posty: 21
Skąd: Koszalin



Wysłany: Pią Maj 11, 2012 13:54   

Trzeba zobaczyć samemu ( z bliska ocenia się inaczej), tak na zdjęciach to wygląda dobrze, zerknij pod spód co z układem wydechowym czy nie rozsypie się zaraz (jak to miało u mnie :) ), i jeżeli to komis to pewnie nie jest opłacony i gotowy do rejestracji więc opłaty zostaną dla Ciebie , porostu zejdą z ceny o tyle a sam zrobisz opłaty . W oczy rzuciły mi się tablice - chyba nie oryginalne nie mają naklejki z hologramem, też na takich przyjechałem - okazały się kawałkiem pleksy z naklejoną folią - zostawiłem sobie na pamiątkę. No i pamiętaj o wyposażeniu bagażnika - czy jest koło, lewarek, klucze , gaśnica i trójkąt to tez wyciągają i trzeba potem kupić a gumę można złapać zawsze i bez lewarka i kluczy nic nie zrobisz. Dodatkowo i tak czeka Ciebie wymiana rozrządu, więc przebieg mało istotny, byle auto okazało się całkowicie sprawne. Ja po kupieniu swojego wpakowałem od razu 2000zł na wymiany co konieczne. Powodzenia
 
 
wabik222 



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 12

Rover 25

Wysłany: Pią Maj 11, 2012 21:47   

jutro jadę go obejrzeć.Zobaczymy co z tego wyniknie. Z tym rozrządem to chciałbym się jakoś dowiedzieć czy nie był może niedawno wymieniany, spróbuje skontaktować się z jakimś niemieckim serwisem ASO czy nie maja danych na w bazie na temat serwisowania auta.
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Pią Maj 11, 2012 22:47   

Daj spokój stary z tym ASO, ASO rovera już nie ma, wiem że to jest duży koszt, ale na spokojnie sobie zrób za miesiąc lub dwa i będziesz wiedział że masz wszytko ok, bo jest takie przysłowie - umiesz liczyć, licz na siebie :wink: . PS. Emocje trzymaj na wodzy bo rovera kupuje się oczami :mrgreen: .
 
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 12:04   

tak jak koledzy mówią, większość ogłoszeń prezentuje samochody z jak najlepszej strony, a to jak jest na prawdę to zawsze dowiadujesz się na miejscu o ile zauważysz :)

Ze swojego doświadczenia co mogę Ci doradzić to sprawdź szyby czy wszystkie są takie same oraz dźwięk zamykających się drzwi każdych - może to śmieszne ale po takim dźwięku też można wywnioskować czy może nie był bity :) Tłumik czy nie ma jakiś dziurek, podwozie czy nie poharatane, itp :)
Samochód prezentuje się ładnie, a jeżeli w rzeczywistości też nie będzie zastrzeżeń to szukaj na siłę różnych rzeczy, żeby zbijać z ceny :) ja jak kupowałem kiedyś to trafiłem na osobę, która nie miała zbyt dużego pojęcia i na różnych "teoriach" typu, że z silnika po okręceniu i przytrzymaniu ręki nad nim powinno lekko zasysać a nie wypuszczać powietrze, co znaczy że silnik jest już nie pierwszorzędny (chociaż był w miarę dobry) i na takich rzeczach udało mi się zbić 2000 zł :) wiadomo, że trzeba też mieć trochę siły persfazji :)
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 12:55   

ketchup1, szyby można kupić na allegro z każdego rocznika praktycznie :wink:
 
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 15:34   

rozumiem, tak jak mówię, zależy od handlarza, dlatego warto też spytać w okolicy co za człowiek sprzedaje to auto, bo często można trafić na kogoś kto żeruje na ludziach przy nieuczciwym sprzedawaniu aut, ale czasem trafi się ktoś przyzwoity , dlatego warto zrobić wywiad informacyjny :)
 
 
wabik222 



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 12

Rover 25

Wysłany: Nie Maj 13, 2012 21:12   

witam, byłem wczoraj go obejrzeć. Nie jestem znawcą samochodów wiec może wielu rzeczy mogłem nie zauważyć. Ogólnie jesli chodzi o blacharkę to według mnie była ok, jest kilka ognisk korozji ale naprawa to nie duży koszt.Pod względem mechanicznym samochód badałem według waszych wskazówek z forum. Silnik wydawał sie ok, objaw uszkodzonej uszczelki pod głowica nie zauważyłem. Ale martwi mnie jedno, skrzynia biegów ma bardzo duże luzy na drążku (w moim poprzednim 18 letnim aucie az tak nie latał) oraz pedał sprzęgła był jakoś luźny.Możecie powiedzieć co to może być? Jeśli chodzi o przebieg to po kierownicy można ocenić ze jest oryginalny ale chyba ktoś nie za bardzo dbał o ten samochód. Urwana linka do opuszczania siedzenia pasażera, połamanych kilka plastików, Tylna półka-mocowanie ułamane. Do tego nie ma alufelg tylko zwykłe felgi stalowe z kołpakami rovera, ponadto opony w niezbyt dobrym stanie. 2 rodzaje opon po 2szt wiec nawet nie ma 4 jednakowych opon. W tym tygodniu wysyłam znajomego czy warto kupić ten samochód.Aha i chyba co z wydechem bedzie trzeba zrobić bo zaczyna pierdzieć.
 
 
ketchup1 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 11 Kwi 2012
Posty: 75



Wysłany: Nie Maj 13, 2012 22:02   

jeśli chodzi o te plastiki i nazwijmy to inne "pierdółki" to zawsze na coś takiego się natrafi i powiem szczerze, że wolałbym więcej połamanych plastików niż jakieś mechaniczne uszkodzenia. Opony pewnie przełożył na byle jakie jeśli są inne. Teraz musisz postawić sobie pytanie czy kupić ten samochód i inwestować w te rzeczy, które wymagają naprawy. Z drugiej strony powiedzmy że okej dasz 2000 zł i zrobisz to. Masz 10 000 zł , a za tę kwotę możesz tak jak napisałem trafić na sprawny technicznie samochód z jakąś tam ryską czy pękniętym plastikiem. Lepiej mieć takie uszkodzenie, które nie ciągnie za sobą jakiś konsekwencji poważnych, a takie uszkodzenia też powodują czasem niską cenę samochodu. Na Twoim miejscu poczekałbym, bo jednak trochę za dużo tych "niedociągnięć", a szkoda by było dołożyć do tego dodatkową kasę i jeszcze trochę nerwów. Oczywiście zrobisz jak uważasz, ale jeśli to Twój pierwszy samochód, który oglądasz to już będziesz mieć jakieś porównanie.
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Maj 15, 2012 13:48   

wabik222 napisał/a:
Ale martwi mnie jedno, skrzynia biegów ma bardzo duże luzy na drążku

To normalne. :wink:
wabik222 napisał/a:
oraz pedał sprzęgła był jakoś luźny.Możecie powiedzieć co to może być?

Może sprzęgło się kończy ??
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
PTE 




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 17 Cze 2006
Posty: 1429
Skąd: Gdańsk

Rover 25

Wysłany: Sro Maj 23, 2012 09:18   

wabik222 napisał/a:
(...) pedał sprzęgła był jakoś luźny (...)


Jeśli chodzi o skok jałowy, to ten typ tak ma. Można to skasować mimośrodem pod deską rozdzielczą.
_________________
Rover 25 1.4 1999/2001r. midnight blue 1.06.2006 - 7.05.2012
 
 
wabik222 



Dołączył: 02 Maj 2012
Posty: 12

Rover 25

Wysłany: Sob Maj 26, 2012 22:52   

Witam wszystkich, własnie zakupiłem powyższe autko. Dziękuję wszystkim za porady dotyczące kupna samochodu. Musze teraz troche podłubać przy nowym samochodziku. Żona wreszcie jest zadowolona z kupna swojego wymarzonego roverka. Jak już go doprowadzimy do stanu uźywalności to napewno pojawimy sie na jakimś zlociku.
Pozdrawiam wszystkich
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Przyklejony: ROVER - PORADY DOTYCZĄCE KUPNA
Zdjęcia nagich kobiet !!! + na co zwracać uwagę, kupując ROVERka ;-)
piter34 Chcę kupić ROVERka 6 Wto Maj 15, 2012 15:18
szoso
Brak nowych postów [R75] czy ktos poradzi doradzi i oceni
KOKSU1981 Chcę kupić ROVERka 4 Wto Sie 12, 2014 21:52
AdaskoC
Brak nowych postów Rover 75 2.0 V6, zna ktoś to auto?
Zawada Chcę kupić ROVERka 3 Wto Mar 19, 2013 20:46
rafalmis1
Brak nowych postów [Rover 620 Ti] Czy ktoś zna to auto.. czy warto?
airproject Chcę kupić ROVERka 3 Sro Paź 19, 2011 21:05
airproject
Brak nowych postów [Rover 620 ti] czy widział ktoś z Was? Jak oceniacie
ttbagf Chcę kupić ROVERka 3 Nie Wrz 28, 2014 18:08
greg-si



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink