Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZR 105] Opinia
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZR 105] Opinia
Autor Wiadomość
boolean 



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 3



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 16:36   [MG ZR 105] Opinia

Witam wszystkich forumowiczów.
Jestem zainteresowany tym ZRkiem, marzy mi się takie autko od dawna i chciałbym go jechać obejrzeć.
Jednak mam niemały kawałek do przejechania i chciałbym się upewnić,że warto. Ktoś z was miał do czynienia z tym samochodem i może o nim coś więcej powiedzieć?

http://olx.pl/oferta/mg-z...D5-ID6fq6b.html
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Sie 26, 2014 16:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 17:54   

Jak ma naklejkę "pussy wagon" to brałbym w ciemno ;)

A tak serio to byłbym sceptycznie nastawiony. Skoro do zrobienia jest tylko mechanizm podnoszenia szyby kierowcy, to stwierdzenie "dlatego auto kosztuje 6 tysi a nie 10" może sugerować kiepski stan ogólny.

Gość dopiero co zrobił uszczelkę pod głowicą. Jeśli wiedział o sprzedaży, to mógł wykonać tę robotę po taniości - bez dokładnego oczyszczania układu chłodzenia, bez wymiany pozostałych uszczelnień lub co gorsza bez wymiany śrub.

Do tego duża ilość naklejek w pseudosportowym aucie (kurde, tam jest 1.4! ;) ) może wskazywać na to, że auto było w posiadaniu gówniarza, który chciał poszaleć i poszpanować - w końcu MG to znacznie fajniejsze auto do takich zabaw niż klasyczny golf, calibra czy od bidy honda civic. A jeśli piłował go na zimnym silniku to uszczelka poszła chwila moment... i pewnie nie tylko uszczelka, więc jak już auto zaczęło się psuć, to trzeba je sprzedać - niech się martwi kupujący.

Nie chcę generalizować, ale tak często bywa z tymi autami.

A co do zdjęć to nie zgrywa mi się kolor nadkola przedniego po lewej stronie z całą resztą. Zderzak przedni z prawej strony jest dziwnie spasowany. Materiał na fotelu pasażera wydaje się być mocno zabrudzony - niezależnie od światła wzór powinien być dobrze widoczny a nie jest.
Brak zdjęć właśnie foteli, brak zdjęć spod maski.

Poproś o dodatkowe zdjęcia. Mogę się założyć, że zbiorniczek będzie brudny mimo naprawy uszczelki pod głowicą. Zaraz spróbuję znaleźć zdjęcie tego w jakim stanie odebrałem swoje auto po tej samej naprawie - żebyś miał porównanie jak to powinno wyglądać:)

Dodane:
Zdjęcie po lewej stronie jest po myciu (co widać po niektórych elementach), zdjęcie po prawej po naprawie uszczelki, ale przed myciem. Po myciu zbiorniczek będzie jeszcze bardziej przejrzysty.
 
 
boolean 



Dołączył: 26 Sie 2014
Posty: 3



Wysłany: Wto Sie 26, 2014 18:44   

Dzięki za odpowiedź.
Co do naklejek miałeś rację pogooglowałem trochę i znalazłem ten oto profil na FB należący do właściciela:

https://www.facebook.com/panbeben/photos

Po komentarzach wnioskuję, że auto miało kilka przygód i mogło być niestety katowane.

Zapytam mimo wszystko o te zdjęcia, chociaż nie powiem ostudził mnie twój post i powyższe znalezisko.

Mógłbyś wrzucić jeszcze raz te zdjęcia spod maski? Chyba wrzuciły się same miniatury.
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 21:28   

Lysack napisał/a:
pseudosportowym aucie (kurde, tam jest 1.4! ;) )

O żesz ty! :boks2:
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
Lysack 




Pomógł: 15 razy
Dołączył: 28 Sie 2013
Posty: 171
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 21:37   

NoPe -> spoko, mój też jest pseudo :P 1.8 to wciąż malutko. Jak dla mnie sportowe auta zaczynają się od 2,5l i około 200-250KM :) A naprawdę jest czym pojeździć od około 350-400KM.

To niestety wciąż nie mój przedział, ale wtedy frajda z jazdy po torze czy lotnisku jest podobna do frajdy w grze. Wszystko poniżej to auta fajne do jazdy na co dzień :) można szybko ruszać spod świateł i sprawnie wyprzedzać, a i na torze tragedii nie ma :)

Zdjęcia spod maski w lepszej jakości :)
http://zapodaj.net/3204c16d88a16.jpg.html
 
 
NoPE 




Pomógł: 51 razy
Dołączył: 12 Lis 2012
Posty: 1422

MG ZR

Wysłany: Wto Sie 26, 2014 23:42   

:ok:
_________________
Jak Kolonko, mówię jak jest.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 14:47   

;) to auto przykłuło moją uwagę podczas przeglądania MGków z nudów na ogłoszeniach ;)
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
bociannielot 
Moderator




Pomógł: 142 razy
Dołączył: 19 Mar 2009
Posty: 3960
Skąd: Pieszyce



Wysłany: Sro Sie 27, 2014 14:53   

na pewno ma zle spasowany zderzak, pewnie zaczepy urwane, wiec potwierdza sie ze auto mialo (pare?) przygodę jakąś, pelson91, pussy wagon Ci potrzebny ;> na 75 nie lecą ;>
 
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Sro Sie 27, 2014 21:48   

bociannielot napisał/a:
pelson91, pussy wagon Ci potrzebny ;> na 75 nie lecą ;>
haha, bociek, jak Ty mnie dobrze znasz :rotfl:
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów MG ZR 160 Opinia
dziadziax Chcę kupić ROVERka 0 Sro Mar 27, 2019 23:34
dziadziax
Brak nowych postów opinia o 75
mariooo Chcę kupić ROVERka 6 Nie Lis 21, 2010 17:45
mariooo
Brak nowych postów Opinia R75
markozalko Chcę kupić ROVERka 46 Sro Maj 05, 2010 21:02
markozalko
Brak nowych postów r45 opinia
paparf Chcę kupić ROVERka 14 Pią Mar 26, 2010 23:03
kasjopea
Brak nowych postów r75 opinia
paparf Chcę kupić ROVERka 2 Sro Mar 24, 2010 12:33
paparf



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink