Forum Klubu ROVERki.pl :: Mandat, punkty a zatrzymanie prawka
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: maciej
Sro Maj 06, 2009 11:55
Mandat, punkty a zatrzymanie prawka
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Sob Maj 23, 2009 09:40   

Paul napisał/a:
Dlatego zapewne, żeby pijak za godzinę nie wsiadł w auto, a 'sprawca' będzie sprawcą po wyroku, a przynajmniej po przedstawieniu zarzutu :P
Paul, nie udawaj, ze nie rozumiesz o co mi chodzi. ;) ;P
Przecież "pijak" też staje się "pijakiem" po wyroku, a nie po zatrzymaniu.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sob Maj 23, 2009 09:40   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Panna_Migotka 



Dołączyła: 09 Lip 2006
Posty: 139
Skąd: ..



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 17:22   

Cytat:
Tak się składa PM, że jakiś czas temu byłam świadkiem rozmowy telefonicznej pewnego pana z Tobą i doskonale wiem w jakich kwestiach oferujesz pomoc. Zbędne jest więc to przytaczanie przykładów i nie będę rozwijała tematu


"oferujesz pomoc" brzmi nieco dwuznacznie.
Jesli już chcesz mnie publicznie pomawiać to mów konkretnie i jestem pewna że masz na to już jakieś dowody skoro tak łatwo przychodzi Ci pisanie takich rzeczy - masz?

i jeszcze jedno - jesli powiedziałam do kogos "gówniarzu" to przykro mi, ale gdzie? Bo mogłam powiedziec że ktos zachowuje się jak gowniarz, a to troszeczkę co innego.
Jak czytam post w którym chłopak mówi że sie "dogadał" to sama trace wiare w wiele rzeczy , najbardziej w ludzi z którymi pracuje bądź współpracuje.

wracam do moich babć z pietruszką bo ja juz swoje wiem a dyskusja się zrobiła przedmiotowa. Znawcom pracy SMiG polecam tez artykuły w kultowym periodyku "Fakt" gdzie mozna zobaczyć jak nierób strażnik pędzi z chińczyka do radiowozu bo na zakup obiadu i konsumpcję lunchu ma poł godziny. A wokół gwałciciele, złodzieje i piraci drogowi grasują. :wink:
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 23, 2009 21:02   

maciej napisał/a:
Przecież "pijak" też staje się "pijakiem" po wyroku, a nie po zatrzymaniu.
To chyba niezupełnie to samo - wynik z alkomatu jest jednoznaczny raczej, czego nie zawsze można powiedzieć o ocenie winy/niewinności sprawcy wypadku. (mówię o ocenie sytuacji na gorąco, na miejscu).
 
 
jar300 



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 44
Skąd: Śmigiel



Wysłany: Nie Maj 24, 2009 11:28   

[ Dodano: Nie Maj 24, 2009 11:29 ]
maciej napisał/a:

Tylko ja akurat nie zgadzam się z tym co do zasady - dlaczego jadący po pijaku ma odbierane prawko od razu, a domniemany sprawca np. wypadku ze skutkiem śmiertelnym dopiero po 7 dniach.

Tzn. rozumiem, że chodzi o to, zeby sąd/prokurator się wypowiedział, ale nie rozumiem rozgraniczenia między "pijakiem", a innym domniemanym przestępcą.



nie obaj maja od razu prawko wzięte przez policjanta ale to tylko w sensie praktycznym ze ci dokument wezmie ale decyzje w obu przypadkach podejmuje sąd lub prokurator. Policjant bierze je w sytuacji kiedy może być orzeczony środek karny w postaci odebrania uprawnień, Może cczyli nie musi. Decyzja należy do wymiaru sprawiedliwości nie do policjanta. Policjant nie ma wyboru dokument musi wziąść ale tylko dokument bierze,


Czyli tak: policjant łapie do kontroli pijanego: musi obligatoryjnie zabrać prawo jazdy w sensie dokument i wystawia pokwitowanie ale nie pozwala prowadzić dalej tej osobie.
Sprawaca wypadku po pijanemu, osoba jest badana tak jak w sytuacji pierwszej, wynik pozytywny, policjant musi zabrac prawo jazdy w sensie dokumentu a nie uprawnień. Ocena co do zabrania uprawnień należy do wymiaru sprawiedliwości.
 
 
 
violla 




Dołączyła: 18 Lis 2006
Posty: 291
Skąd: Warszawa/Suwałki

MG TF

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 09:56   

Panna_Migotka napisał/a:
Cytat:
Tak się składa PM, że jakiś czas temu byłam świadkiem rozmowy telefonicznej pewnego pana z Tobą i doskonale wiem w jakich kwestiach oferujesz pomoc. Zbędne jest więc to przytaczanie przykładów i nie będę rozwijała tematu


"oferujesz pomoc" brzmi nieco dwuznacznie.
Jesli już chcesz mnie publicznie pomawiać to mów konkretnie i jestem pewna że masz na to już jakieś dowody skoro tak łatwo przychodzi Ci pisanie takich rzeczy - masz?


No nie wpadliśmy na to, żeby nagrywać rozmowy z Tobą :wink: .
I cytuj proszę dokładnie, żeby inni nie musieli zastanawiać się do kogo piszesz.

Panna_Migotka napisał/a:
i jeszcze jedno - jesli powiedziałam do kogos "gówniarzu" to przykro mi, ale gdzie?


I słusznie, że Ci przykro. Na pewno na SB zwacałaś się kogoś ''gówniarz"...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Maj 25, 2009 10:37   

No właśnie chodzi mi o tą różnicę.

Rozumiem, że wynik z alkomatu jest dowodem, ale hm...

Tak jak jestem wrogiem karania prewencyjnego, to tu już chodzi o sytuację po zdarzeniu i, moim zdaniem, nie powinno być możliwe jeżdżenie na pokwitowaniu przez 7 dni, skoro jest "uzasadnione podejrzenie" - skoro policjant decyduje o wystawieniu mandatu, czy winie w przypadku mniejszy zdarzeń drogowych itp, to chyba powinien mieć też prawo uznania, że zaistniało takie "uzasadnione podejrzenie", bo oczywiście, że uprawnienia zabiera sąd, ale...
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
jar300 



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 44
Skąd: Śmigiel



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 22:05   

jesli złapie policjant pijanego prawko policjant weżmie za pokwitowaniem ale bez 7 dni. Jeśli spowoduje po pijaku wypadek też policjant zabierze prawko za pokwitowaniem bez 7 dni. Różnicy nie ma. Róznica jest jak spowoduje wypadek po trzeźwemu. Prościej wytłumaczyć nie potrafię
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sro Maj 27, 2009 22:08   

Jar300, przecież nikt nie twierdzi, że nie rozumie mechanizmu :P
Maciej uważa po prostu, że to niesprawiedliwe :roll:
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Maj 28, 2009 10:58   

jar300 napisał/a:
Prościej wytłumaczyć nie potrafię

Nie musisz. ;)

Nie kłócę się, bo wiem, ze masz rację, tylko:
Paul napisał/a:
Maciej uważa po prostu, że to niesprawiedliwe :roll:

Dokładnie.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
jar300 



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 44
Skąd: Śmigiel



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 18:32   

ale dlaczego nie sprawiedliwe?? obaj pijacy prawka traca od razu czy normalnie na drodze czy po wypadku natychmiastowo bez możliwości 7 dniowej.
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Czw Maj 28, 2009 20:31   

jar300 napisał/a:
obaj pijacy prawka traca od razu
Nie ot to chodzi :P
Chodzi o różnicę:
1- sprawca trzeźwy - pokwitowanie na 7 dni
2 - Sprawca pijany - pokwitowanie BEZ 7 dni

Teraz jasne? ;)
 
 
jar300 



Dołączył: 22 Mar 2009
Posty: 44
Skąd: Śmigiel



Wysłany: Nie Maj 31, 2009 15:34   

a o to chodzi. Według mnie sprawiedliwe, bo nieszczęścia chodzą po ludziach, np jedziesz sobie wpadasz w poślizg i pech chcesz że komus sie stało, i co policjant przyjedzie i ci ma od razu zabrać prawko? Może to wina dziury czy czegos ?
 
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Maj 31, 2009 17:36   

jar300 napisał/a:
Według mnie sprawiedliwe
Ja też tak uważam :P
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 31, 2009 17:56   

A ja nie, ale to oczywiście mój pogląd. :)

Przyczyny przedstawiłem powyżej. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Maj 31, 2009 18:17   

maciej napisał/a:
A ja nie,
Maciej, chyba nie powiesz, że pijak, po wydmuchaniu np. 1,5 promila ma oddać prawko, wziąć kwit i za rogiem wsiąść w inne auto i pojechać dalej ?
Albo pacjent, któremu nastukało 25 pkt akurat na drugim końcu Polski a jest trzeźwy jak świnia - ma wracać stopem albo z buta ??
Sprawca (albo nie, bo to orzeknie sąd) ma być pozbawiony źródła utrzymania/środka komunikacji/itp. dlatego, że Policjantowi "się zdaje" albo nawet "jest przekonany" o jego winie ?? OK, zdaje mu się, to zatrzymuje dokument, ale nie uprawnienia, zostawiając możliwość jazdy przez 7 dni - w tym czasie kierowca może się bronić i odzyskać dokument.
Z pijanymi jest inaczej, bo wydmuchanie promili OBLIGATORYJNIE skutkuje czasowym odebraniwm prawka (w przeciwieństwie do pozostałych przykładów, gdzie jest to tylko "opcja" do uznania sądu).

Sorry, jeszcze oblig. jest przy punktach, ale jakby waga 'przestępstwa' inna i po egzaminie prawko możesz zaraz mieć 'zuruck' :P
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Nie Maj 31, 2009 18:31   

Paul napisał/a:
Maciej, chyba nie powiesz, że pijak, po wydmuchaniu np. 1,5 promila ma oddać prawko, wziąć kwit i za rogiem wsiąść w inne auto i pojechać dalej ?

Cy ja to gdzieś napisałem?
Paul napisał/a:
Albo pacjent, któremu nastukało 25 pkt akurat na drugim końcu Polski a jest trzeźwy jak świnia - ma wracać stopem albo z buta ??

A to skąd?
Rozmawiamy nt. przestępstwa po którym zachodzi uzasadniona przyczyna orzeczenia zakazu prowadzenia pojazdów mechanicznych, a nie o punktach.

Jak dla mnie to nie jest wniczym podobne do 25 pkt., ani też nigdzie nie piszę, żeby nie odbierać natychmiast prawka pijanym.

Uważam, że jeśli istnieje uzasadnione podejrzenie popełnienia takiego przestępstwa uprawnienia powinny zostać zatrzymane bez tych 7 dni - przecież za zwykły wypadek nie orzeka się zakazu prowadzenia pojazdów, a z drugiej strony nie chciałbym, żeby gość ,który przy oblodzeniu jechał 110/40 na Trasie Toruńskiej i zabił 5 osób mógł jeszcze 7 dni jeździć - o takie przypadki mi chodzi.

Ech...
Zresztą napisałem już jasno mój pogląd i nie chce mi się go jeszcze raz wyłuszczać: ;)
Cytat:
Takie podejrzenie ma być uzasadnione - np. ten gość co zabił 5 osób na wiadukcie Trasy Toruńskiej albo kierowca TIRa na A4 (jeśli rozmawiamy o źródle utrzymania), który zawracając na autostradzie spowodował wypadek, w którym zginęły 3 osoby...
Hm... Ja tam uważam, że w takich wypadkach należy zabierać prawo jazdy od razu, bo co te 7 dni zmieni?
[...]
wild_weasel napisał/a:
Nawet w ewidentnych sprawach nie możemy różnicować praw sprawców przestępstwa. Sąd orzeka w sprawach o zabójstwo i zniewagę, mimo znacznej różnicy w "ciężarze" tych przestępstw. Zatem sąd powinien orzekać o odebraniu uprawnień zarówno w przypadku śmiertelnego wypadku spowodowanego przez pijanego kierowcę, jak i przy przekroczeniu prędkości 2x ograniczenie.
Dzięki temu unikniemy konieczności wyznaczenia granicy: odtąd sądzi sąd, a dotąd policjant ;)

No ale o to mi chodzi - teraz jest zróznicowanie - art. 178a KK inaczej, a pozostałe (np. 174) inaczej, a tak by nie było - wobu przypadkach PoRD mówi o "uzasadnionym podejrzeniu"...
Masz trochę racji, ale teraz rozmawiamy to o działaniach po fakcie, w którzym zachodzi "uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa" i wydaje mi się, że dziwne jest w takim razie rozgraniczenie na "pijanych i innych", choć domyślam się, że napiszesz, że przypadek "pijanych" łatwiej stwierdzić z dużą pewnością - dla mnie w takich przypadkach jak opisane powyżej "uzasadnione podejrzenie" istnieje i nie powinno być 7-dniowego wyjątku, a jak już napisałem, nie wierzę, że w ciągu 7 dni w polskim systemie prawnym da się uzyskać wiążące orzeczenie sądu w takiej sprawie.
[...]
Tylko ja akurat nie zgadzam się z tym co do zasady - dlaczego jadący po pijaku ma odbierane prawko od razu, a domniemany sprawca np. wypadku ze skutkiem śmiertelnym dopiero po 7 dniach.

Tzn. rozumiem, że chodzi o to, zeby sąd/prokurator się wypowiedział, ale nie rozumiem rozgraniczenia między "pijakiem", a innym domniemanym przestępcą.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Nie Maj 31, 2009 21:33   

maciej napisał/a:
Cy ja to gdzieś napisałem?
Nie, ale oburzasz się na nierówne traktowanie :)
maciej napisał/a:
A to skąd?
Znów nierówne traktowanie ;) (w sensie: zatrzymanie dokumentu)
Przyznaję, że trochę oderwane przykłady, ale chodziło o ilustrację :)

A na to:
maciej napisał/a:
Tylko ja akurat nie zgadzam się z tym co do zasady - dlaczego jadący po pijaku ma odbierane prawko od razu, a domniemany sprawca np. wypadku ze skutkiem śmiertelnym dopiero po 7 dniach.
moją odpowiedź masz tu:
paul napisał/a:
Z pijanymi jest inaczej, bo wydmuchanie promili OBLIGATORYJNIE skutkuje czasowym odebraniwm prawka (w przeciwieństwie do pozostałych przykładów, gdzie jest to tylko "opcja" do uznania sądu).
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pon Cze 01, 2009 10:57   

Paul napisał/a:
Nie, ale oburzasz się na nierówne traktowanie :)

No oburzam się. ;)
Uważam, że w takich sytuacjach ocena policjanta powinna być wiążąca, a ten tydzień to i tak ma się nijak do działania prawa, bo w tydzień prawomocnego wyroku i tak nie będzie, a sąd wydając tymczasową decyzję oprze się i tak głównie na notatce policyjnej.
Paul napisał/a:
moją odpowiedź masz tu:
Paul napisał/a:
Z pijanymi jest inaczej, bo wydmuchanie promili OBLIGATORYJNIE skutkuje czasowym odebraniwm prawka (w przeciwieństwie do pozostałych przykładów, gdzie jest to tylko "opcja" do uznania sądu).

Ależ ja ją rozumiem, ale się z nią nie zgadzam. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Pon Cze 01, 2009 22:19   

maciej napisał/a:
Ależ ja ją rozumiem, ale się z nią nie zgadzam.

Czyli zostajemy, każdy przy 'swoim' zdaniu ;p ;)
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Pomógł: 196 razy
Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4530
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 02, 2009 11:31   

No pewnie tak. ;)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi Nie zatrzymanie się na wezwanie policmajstra (HIPOTEZA)
kumilek23 Prawo i ubezpieczenia 35 Pią Kwi 16, 2010 14:10
kasjopea
Brak nowych postów 24 punkty co dalej?
berserker8888 Prawo i ubezpieczenia 6 Nie Kwi 17, 2011 09:05
berserker8888
Brak nowych postów MANDAT ZNAK B-36
rdgz Prawo i ubezpieczenia 9 Pon Maj 27, 2013 23:00
rdgz
Brak nowych postów Mandat 800zl
Remigiusz Prawo i ubezpieczenia 35 Sob Wrz 29, 2012 00:18
Remigiusz
Brak nowych postów Niezapłacony mandat
VanOrtega Prawo i ubezpieczenia 9 Sob Wrz 18, 2010 16:10
blejz



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink