Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG MGF] prośba o opinię
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG MGF] prośba o opinię
Autor Wiadomość
freeman 



Dołączył: 21 Cze 2009
Posty: 1
Skąd: Poznań



Wysłany: Nie Cze 21, 2009 18:00   [MG MGF] prośba o opinię

Jako że jest to mój pierwszy post tutaj, witam wszystkich serdecznie :smile:

Moja prośba nie dotyczy oceny konkretnej oferty sprzedaży. Kieruję ją do posiadaczy MGF, którzy mają doświadczenie w życiu z tymi autami i są chętni pomóc. Otóż jakiś czas temu zakochałem się w tym modelu i chciałbym aby był to mój pierwszy samochód. Nie kupiłem sobie wcześniej żadnego taniego jeździdełka, bo chciałem poczekać aż naprawdę zachwycę się jakimś samochodem i poczuję że to ten jedyny. No i chyba tak się stało :)

Jak sądzicie, czy jest to w ogóle rozsądny pomysł dla kogoś dopiero zaczynającego przygody z własnymi samochodami? Może jednak lepiej kupić coś pospolitszego, z tańszymi częściami i naprawą itp. a takie zabawki odłożyć na później?

Chcę żeby to była przemyślana decyzja dlatego pytam Was. Byłbym oczywiście wniebowzięty gdyby była tu osoba z Poznania lub okolic, która ma bądź miała ten samochód i chciałaby się umówić na osobistą rozmowę. Ale będę wdzięczny za wszelkie rady, sugestie, Wasze szczere opinie. Jeżeli już mam uzbierać i wydać te kilkanaście tysięcy, co nie jest dla mnie małą kwotą, to chcę to dokładnie przemyśleć i zasięgnąć opinii wśród ekspertów.

Z góry dzięki za chęć do pomocy :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Cze 21, 2009 18:00   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
pyshauek 




Dołączył: 30 Cze 2007
Posty: 22
Skąd: ( Mazowieckie )



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 00:40   

ja jezdzilem eFk'a ponad rok, swietny samochod, praktycznie bezawaryjny, wytrzymaly, szybki (wersja 120konna) i do tego ladny :)

Sprzedalem go poniewaz stwierdzilem - a kupie sobie cos normalnego, z klima, wygodnie bede jechal....i powiem ci, ze zaluje, wlasnie sprzedaje swoj samochod i wracam do cabrio, nie wiem czy to bedzie eFka, TFka, Miata czy MR2, odrestaurowany golf mkI, sebring ale na pewno nie puszka, a przynajmniej mam taka nadzieje :)

Jazde MG F/TF mozna nazwac prawdziwa jazda, zdejmujesz dach kiedy mozesz, a nawet jezeli nie mozesz to i tak go zdejmiesz i nie ze wzgledu na szpan, jak kilka osob sobie pomysli, tylko dlatego zeby nie siedziec w zamknietej puszce.

Jeszcze co do wyboru silnika. Jezeli lubisz predkosc, bierz najmocniejsza opcje, bo 120 koni nie starcza na dlugo, choc do normalnej jazdy jak najbardziej.

Nie wiem czemu wspominasz o serwisie i drogich czesciach...Prosty przyklad, klocki - pamietam ze placilem cos kolo 100zl za klocki na jedna os, to chyba nie jest tak straszne. Silnik mimo, ze stoi pionowo, tez nie stanowi problemu zeby cos w nim wymienic, sypnal mi sie alternator, naprawil mi go zwykly mechanik, w zadnym autoryzowanym serwisie.

Przy zakupie, najlepiej jakbys mial w miare wiarygodna ksiazke, jezeli auto bylo bite, no coz, wiekszosc jest bita, ale jezeli jest ladnie zrobione i geometrycznie tez jest wszystko okej z ukladem jezdnym, to powinno byc dobrze. Dach - szczeliny przy stykach z drzwiami.
Rowniez sprawdz poduszki od zawieszenia i prowadnice. Chyba ze masz dostep do stacji rovera, to jedz :)

Pozder
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Sro Lip 01, 2009 00:59   

freeman napisał/a:
Chcę żeby to była przemyślana decyzja dlatego pytam Was

Nie słyszałem żeby ktoś kupował MGFa z rozsądku :mrgreen: To się kupuję z miłości :twisted:
freeman napisał/a:
a takie zabawki odłożyć na później?

Jak będziesz miał 70 lat i problemy z prostatą?Czy jak urodzą się dzieci i trzeba będzie przewozić wózek? Szalej pukiś młody :ok:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
lucky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 16:12   

Zukowaty napisał/a:

Szalej pukiś młody :ok:

Na cabrio przyszła mi chęć dopiero teraz. Mam 10 letniego R-200. Od początku w moich rękach i ma u mnie dożywocie. Stan idealny. Nie sprzedam go w życiu, bo mi go zwyczajnie szkoda. Pewnie zostawię córce, choć pewności nie mam, czy będzie mu u niej lepiej niż u obcych. Zawsze jednak będę mógł mu pomóc. Teraz, póki pora, przyszedł czas na coś do końca niepraktycznego i wyłącznie dla samej przyjemności. Chodzi mi po głowie np. używane BMW Z3 roadster. W podobnej +- cenie są MGF, jak widzę. Pomijając cenę, czy jest coś co ma Z3, a nie ma tego MGF (oprócz znaczka w kratkę, który mnie akurat przeszkadza) i na odwrót. Nie pytam o różnice mierzalne (np. km/h), a przyjemność z jazdy i to coś, co na pewno ma Rover 200 :razz:
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 19:01   

lucky napisał/a:
Pomijając cenę, czy jest coś co ma Z3, a nie ma tego MGF (oprócz znaczka w kratkę, który mnie akurat przeszkadza) i na odwrót.

Pewnie :mrgreen: MG ma klasę, której BMW brak. BMW jest może i bardziej dopracowane ale z tych dwojga jeśli miałbym się kierować tylko sercem wybrał bym MG. No i ludzie na ulicy będą się pytać: Panie! A co to za auto? :twisted:
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
jasiu87
[Usunięty]






Wysłany: Czw Lip 09, 2009 22:33   

Cytat:
Panie! A co to za auto?
ten tekst słyszałem już dziesiątki razy, przy mojej Zet eRce. Ja bym nie kupował uderzonego roadstera w cabrio, traci on wtedy traci właściwości jezdne, rama może być uszkodzona i wtedy kaplica... szukaj F/TF całej !! !
 
 
Zukowaty 




Pomógł: 155 razy
Dołączył: 05 Cze 2008
Posty: 2438
Skąd: Uć-Poznań



Wysłany: Czw Lip 09, 2009 22:56   

Ja też bym się raczej rozglądał za MG TF niż za MGF z racji na zawieszenie. W MGF jest hydrauliczne a w TFie na amortyzatorach normalnie.
_________________
Koła wystarczą 4...cylindrów musi być 5
 
 
 
lucky 



Pomógł: 1 raz
Dołączył: 14 Maj 2009
Posty: 24
Skąd: Kraków



Wysłany: Pią Lip 10, 2009 08:54   

Zukowaty napisał/a:
Ja też bym się raczej rozglądał za MG TF niż za MGF z racji na zawieszenie. W MGF jest hydrauliczne a w TFie na amortyzatorach normalnie.


Dzięki. Nie jest to pomysł do natychmiastowej realizacji, ale na szybko porównałem kilka ofert. Kierowałem się rocznikiem i widzę, że TF jest może nieznacznie, ale jednak wyraźnie droższy od MGF. Czy ta różnica w cenach wynika z tego, że TF jest faktycznie lepszy i droższy jako nowy, czy porównywane oferty nie były do końca porównywalne. Czy TF był sprzedawany w Polsce, czy wszystko to, co jest na rynku wtórnym, to auta sprowadzone z zagranicy. W jednym z nich siedziałem u BWR Podolskich w Krakowie, tylko nie wiem czy był to MGF czy TF.

Edit: jeżeli MG TF jest następcą MG F to pewnie moje pytanie jest trochę bez sensu.
 
 
globan 



Dołączył: 27 Sie 2011
Posty: 1
Skąd: rzeszow



Wysłany: Sob Sie 27, 2011 01:28   

witajcie serdecznie
podbijam temat bo i ja mam kilka pytań. otóż jestem obecnie w UK i wymyslilem sobie ze kupię i wróce do polski MGF. powiedzcie mi proszę jak wygląda sprawa z przełozeniem kierownicy? jest sens? opłaca się? ile to moze kosztowac? czy jest to trudniejsze i mniej mozliwe niz w popularnych autach? i jak jest pozniej z dostepnoscią czesci i serwisem w takim samochodzie?

pozdrawiam
 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sob Sie 27, 2011 09:16   

Poszukajcie na forum wypowiedzi uzytkownika MaReK ktory ma stycznosc z tym autem.Sadze, ze jego opinie pomoga Wam
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów R75 prośba o opinię
Luk Chcę kupić ROVERka 1 Sro Lut 15, 2012 21:47
7Tomi
Brak nowych postów [R75] Prośba o opinie
lucrah Chcę kupić ROVERka 1 Sro Paź 29, 2014 06:48
rafalmis1
Brak nowych postów [MG TF] - prośba o opinie
Gites Chcę kupić ROVERka 0 Pią Cze 11, 2010 11:20
Gites
Brak nowych postów r75 - prośba o opinię
marcin731 Chcę kupić ROVERka 14 Wto Wrz 11, 2012 16:54
marcin731
Brak nowych postów [R75] Prośba o opinię
warlock Chcę kupić ROVERka 5 Sob Kwi 16, 2011 20:34
dukat11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink