Forum Klubu ROVERki.pl :: Oglądałem Rovera 420 - spostrzeżenia i pytania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Oglądałem Rovera 420 - spostrzeżenia i pytania
Autor Wiadomość
mordensiur 



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 26, 2010 15:12   Oglądałem Rovera 420 - spostrzeżenia i pytania

Witam

Miałem okazję oglądać Roverka 420 2.0 w dieslu - wersja 105HP. Rocznik 1999, przebieg 197tyś, czarny, skórka, wszystko sprawne.

Kilka moich uwag:
- rdza przy szyberdachu, po obu stronach z przodu, burchle o wymiarach 1x2-3cm.
- słabo spasowany tylny zderzak, lekko ponadginane końcówki przy samych nadkolach, łuszczący się lakier na lewym łuku
- ogniska rdzy w dnie miski koła zapasowego
- drążek skrzyni biegów jest dosc luźny - na biegu jałowym swobodnie "gibie" się na boki
- po przegazowaniu przy wyższych obrotach dużo czarnego dymu , sytuacja uspokoiła się kiedy przejechaliśmy się nim ok. 10 min (auto przed moją wiztytą stało ok 15 min. na parkingu a wczesniej przejechało ok 15 km)

Cena ustalona na 8200zł.

Co Wy na to??
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Sie 26, 2010 15:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
orson 



Pomógł: 20 razy
Dołączył: 05 Cze 2006
Posty: 147
Skąd: Wrocław

Rover 25

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 15:31   Re: Oglądałem Rovera 420 - spostrzeżenia i pytania

mordensiur napisał/a:
Witam

Miałem okazję oglądać Roverka 420 2.0 w dieslu - wersja 105HP. Rocznik 1999, przebieg 197tyś, czarny, skórka, wszystko sprawne.

Kilka moich uwag:
- rdza przy szyberdachu, po obu stronach z przodu, burchle o wymiarach 1x2-3cm.
- słabo spasowany tylny zderzak, lekko ponadginane końcówki przy samych nadkolach, łuszczący się lakier na lewym łuku
- ogniska rdzy w dnie miski koła zapasowego
- drążek skrzyni biegów jest dosc luźny - na biegu jałowym swobodnie "gibie" się na boki
- po przegazowaniu przy wyższych obrotach dużo czarnego dymu , sytuacja uspokoiła się kiedy przejechaliśmy się nim ok. 10 min (auto przed moją wiztytą stało ok 15 min. na parkingu a wczesniej przejechało ok 15 km)

Cena ustalona na 8200zł.

Co Wy na to??


Bez urazy ale to jak spiewano - "...widzialam orla cien..." - przydalyby sie jakies fotki, bo wrozbiarstwem raczej tu nikt sie nie zajmuje, ale sprobujmy odpowiedziec na pytania chociaz:
- rdza przy szyberdachu, po obu stronach z przodu, burchle o wymiarach 1x2-3cm. -> wszystko do zrobienia jesli nie chcesz by lala Ci sie woda na glowe... Ktos zaniedbal czyszczenie odplywow pewnie i to sa skutki. Trzebaby zapytac jakiegos blacharza/lakiernika ile za to by wzial.

- słabo spasowany tylny zderzak, lekko ponadginane końcówki przy samych nadkolach, łuszczący się lakier na lewym łuku -> zderzak to plastik wiec luszczacy sie lakier to sprawa wygladu raczej, spasowanie moze swiadczyc o jakiejs przeszlosci "ocierkowo/calusnej". To samo co w poprzednim pkt. - wywiedziec sie powiniem znajomy blacharz/lakiernik.

- ogniska rdzy w dnie miski koła zapasowego -> to moze byc powiazane z poprzednim pkt. ale nie musi (zazwyczaj woda w tamtym rejonie wlewa sie przez zle uszczelnione okolice lamp tylnich)

- drążek skrzyni biegów jest dosc luźny - na biegu jałowym swobodnie "gibie" się na boki -> std w dieselach w R200/400 oraz R45/R25 ze skrzynia PG1 W MG'kach tez sie z tym spotkalem

- po przegazowaniu przy wyższych obrotach dużo czarnego dymu , sytuacja uspokoiła się kiedy przejechaliśmy się nim ok. 10 min (auto przed moją wiztytą stało ok 15 min. na parkingu a wczesniej przejechało ok 15 km) -> moze byc przytkany wydech, ale moze takze byc zly kat wtrysku i pompa "leje" (czarny dym zazwyczaj to niespalone paliwo). Trzebaby zapytac kogos z mechanikow tutaj albo porozmowiac ze swoim znajomym mechanikiem (jesli takowego posiadasz).

To chyba tyle. Niech inni dodadza cos od siebie bo pewnie nie o wszystkim napisalem.

Pozdrawiam
 
 
 
mordensiur 



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 26, 2010 15:42   

http://otomoto.pl/rover-420-C14727643.html

Niestety na zdjęciach nie wiać, żadnej z opisywanych przypadłości.
Jak zwykle wszystko da się zrobić, ale jakim kosztem..

Zwróciłem się z tymi pytaniami na forum, bo chciałbym wiedzieć czy:

- któraś z tych wad dyskwalifikuje do rozsądnego użytkowania (np. sypiący się silnik, czy blacharka trudna do odratowania - bo Roverki nie grzeszą chyba mega jakoscią pod tym względem)

- czy cena jest adekwatna do stanu auta i realiów rynku

Jeszcze chcialbym dodać, ze ma wgniotkę na prawych tylnych drzwiach i przytarte nadkole w tym samym miejscu.

Obawiam się, że w przeszłosci miał więc przynajmniej 2 stłuczki - na drugą wskazuje ten popękany lakier z tyłu.
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 17:18   

Ja natomiast zauważyłem:
:ok: żadko spotykana skóra w środku
:ok: nie myty silnik i komora silnika,
:nook: przedni zderzak jest od wersji Hatchback, więc z przodu też się coś działo
:nook: brak oznaczeń na tylnej klapie

Posiada hak, więc trzeba zwrócić dokładniejszą uwagę na sprzęgło.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
mordensiur 



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 26, 2010 17:44   

Wychodzi więc, że on ma praktycznie całą blacharkę mnie lub bardziej ruszaną... Auto będę trzymał pod chmurą i boję się, żeby się nie rozpuścił - tak czy inaczej, poprawki blacharskie to dobry argument do negocjowania ceny.

Silnik po za tym smogiem wygląda na OK, bez wycieków i ładnie się zbiera.

Będę go chciał zobaczyć na stacji diagnostycznej, bo może jeszcze coś wyjdzie. Póki co to chyba jednak zagrożenia są raczej znośne.
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Czw Sie 26, 2010 21:29   

Brak ogłoszenia. Jak się pokazało tak znikło :/
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
mordensiur 



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Czw Sie 26, 2010 22:50   

O 19.00 oglądał auto drugi kupiec i.. wziął je od ręki.


Tu następny typ:
http://otomoto.pl/rover-4...-C14821565.html

trochę niepokojące są fotki robione wczesną wiosną...
 
 
tronsek 




Pomógł: 289 razy
Dołączył: 10 Sty 2010
Posty: 3381
Skąd: Lubań

Rover 400

Wysłany: Pią Sie 27, 2010 06:32   

Inny odcień lakieru tylnego zderzaka, więc pewnie był wymieniany, odklejające się boczki drzwi. Kierunkowskazy na błotnikach powinny być białe. Niemyty silnik więc nie ma nic do ukrycia. Ogólnie auto wygląda na zadbane.
Sprawdź, czy nie ma oznak HGF-u. Pytaj właściciela, czy miał robioną uszczelkę pod głowicą.
Moim zdaniem warto obejrzeć.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
sobrus 




Pomógł: 70 razy
Dołączył: 13 Lip 2009
Posty: 1525
Skąd: Lublin



Wysłany: Pią Sie 27, 2010 07:58   

Prezentuje sie nieźle, nie podoba mi sie jedynie to jak potraktowano tylką półkę + dodatkowo coś jest ponalepiane na plastikach (wyciszenie?).

Nie jest tanie, co niby dobrze wróży (albo sprzedawca jest wyjątkowo bezczelny).

Auto ma dwie poduszki, ale ma też przyciemniane szyby. Zapytaj o homologację na tą przeróbkę.
 
 
mordensiur 



Dołączył: 26 Sie 2010
Posty: 5
Skąd: Warszawa



Wysłany: Pią Sie 27, 2010 08:14   

Dzięki Panowie, ale nastepny też sprzedany..

Albo mam dobre oko, albo mega pecha... albo jedno i drugie :razz:
 
 
TomC 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 08 Lip 2007
Posty: 715
Skąd: Racibórz

Rover 400

Wysłany: Pon Sie 30, 2010 11:33   

tronsek napisał/a:
Kierunkowskazy na błotnikach powinny być białe.

Nie powinny.
_________________
-Nigdy nie rozmawiaj z idiotą.
Najpierw sprowadzi cię do swojego poziomu, a potem pokona doświadczeniem.-
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [Rover 25] Pytania
kikan Chcę kupić ROVERka 4 Sob Lip 03, 2010 14:46
kychu5
Brak nowych postów [416 Si] Pytania przedzakupowe
krzy90 Chcę kupić ROVERka 22 Nie Gru 25, 2011 12:11
Adrian
Brak nowych postów rover 75 pytania
ptasznik1 Chcę kupić ROVERka 12 Nie Paź 23, 2011 10:57
Markzo
Brak nowych postów [mg zr ] pytania przy kupnie
vipkrzych Chcę kupić ROVERka 3 Sob Lip 05, 2014 10:25
bialy114
Brak nowych postów Mg TF- trzy pytania laika.
herbatkowy Chcę kupić ROVERka 58 Nie Lip 26, 2015 13:43
koroviov



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink