Forum Klubu ROVERki.pl :: [R200] 1.4 99 Kłopot z przyśpieszaniem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Przesunięty przez: szoso
Czw Lis 18, 2010 09:08
[R200] 1.4 99 Kłopot z przyśpieszaniem
Autor Wiadomość
jerrysx 



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: leszno



Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 21:07   [R200] 1.4 99 Kłopot z przyśpieszaniem

Mam taki drobny kłopot związany z przyśpieszaniem. Mianowicie po każdej zmianie biegów autko szarpie jak szalone i nie wiem dlaczego, jeśli chodzi o rozpędzanie to też się nie zbiera z miejsca zbyt żwawo. Byłem ostatnio u mechanika i wiem że autko żadnych błędów komputerowych nie posiada. Jaka może być inna przyczyna tego że auto rozpędza się powoli??? AAAAAA i bym jeszcze zapomniał o drobnym szczególe mianowicie od jakiegoś czasu można wyczuć dziwny zapach spalenizny wydobywający się spod maski od strony pasażera. Co to może być???
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Wrz 20, 2010 21:07   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
ronin19 



Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 17
Skąd: sandomierz



Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:25   

a w miejscu jak przygazujesz jest ok??? swiece ??przewody??kopulke sprawdzales.zapach palnizny paski sa ok??? kolo pompy wspomagania sucho nie puszcza gdzies ?? uszczelka pod deklem ok???
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Wrz 21, 2010 20:35   

Spalenizny to może rolka któraś Ci się zblokować i pasek trze (chodź mało prawdopodobne). Może ten alternator się palić (nie jest ciepły? ).

Poszarpywanie:
- wyczyść wężyki od podciśnienia (odłącz, przepłucz wodą, wysusz)
- wykręć świece i je wyczyść, sprawdź także szczelinę w nich, powinna być około 0.85mm. Jak wykręcisz to zrób im zdjęcie i pokaż tutaj jak wyglądają po wyjęciu.
- Kopułka i palec rozdzielacza (jest w kopułce) do czyszczenia. W kopułce po środku jest taki grafit na sprężynce który dociska się do palca rozdzielacza, zobacz czy chodzi, zaczem się zapiekają.
- Zobacz czy nie masz przebić na kablu od kopułki do świec. Odkręcasz osłonę na kable i zapalasz silnik. W ciemności widać jak iskry skaczą z kabla na blok silnika.
- Sprawdź wężyki które idą do kolektora ssącego czy szczelnie są założone.
- Zakładam że filtr powietrza sprawdzony i jest drożny.
- Przy kluczyku w pozycji 2 (samochód gotowy do zapłony) wciśnij do oporu i puść całkiem 5x pedał gazu, w ten sposób komputer ustawi nowe parametry przepustnicy.

Jak to zrobisz i nie pomoże, daj znać.


Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony przez ADI-mistrzu Sro Wrz 22, 2010 12:44, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 12:43   

ADI-mistrzu napisał/a:
5x pedał hamulca

Pedał gazu :mrgreen:
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 12:44   

Dobrze mówisz, poprawiłem :oops: :wink:
 
 
 
jerrysx 



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: leszno



Wysłany: Sro Wrz 22, 2010 23:42   

leszczu19901 napisał/a:
ADI-mistrzu napisał/a:
5x pedał hamulca

Pedał gazu :mrgreen:


Mam nadzieje że w ten sposób nie uszkodze komputera????
A co sądzicie o tym nieprzyjemnym zapachu który jest wyczuwalny na postoju gdy silnik pracuje i o tym że szrpie mi z pierwszego biegu i nie moge dac po zrywach z pierwszego biegu?????
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 00:00   

Może sprzęgło Ci się ślizga ?
Komputera nie popsujesz, tak go się normalnie ustawia, wciskając 5x pedał gazu do dechy. Po prostu pobiera sobie ponownie skrajne punkty przepustnicy, znając wtedy lepiej jej położenie.
 
 
 
jerrysx 



Dołączył: 09 Wrz 2010
Posty: 10
Skąd: leszno



Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 00:19   

ADI-mistrzu napisał/a:
Może sprzęgło Ci się ślizga ?
Komputera nie popsujesz, tak go się normalnie ustawia, wciskając 5x pedał gazu do dechy. Po prostu pobiera sobie ponownie skrajne punkty przepustnicy, znając wtedy lepiej jej położenie.


Sprzęgło mam w miarę nowe bo wymieniałem jakieś pół roku temu i co to znaczy że sie ślizga???? czy to jest powodem tego zapachu???
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Czw Wrz 23, 2010 09:05   

Sprzęgło działa na zasadzie dociskania się do siebie tarcz ciernych, gdy jedziesz sprężyna ściska je ze sobą a siła tarcia nie pozwala im się obrócić względem siebie i za ich pomocą jest przenoszony napęd do skrzyni biegów.
Gdy naciskasz pedał sprzęgła, tarcze tracą nacisk względem siebie i zaczynają się swobodnie kręcić.

Gdy są zużyte lub coś z elementem dociskowym lub wybierakiem jest nie tak, to siła nacisku jest zbyt niska i może się zdarzać że czasem tarcze się łapią a czasem nie czego efektem jest szarpanie. Powoduje to też wzrost ich temperatury spowodowany wzajemnym tarciem i w konsekwencji smród palonego sprzęgła i jego bardzo szybie zużywanie.

Może ktoś Ci linkę za bardzo skrócił od sprzęgła je jedziesz na częściowo wyprzęgniętym napędzie?
Jeśli pojedziesz z tym do mechanika i okaże się że ten koleś to spartolił, to na Twoim miejscu kazał bym mu je wymieniać, bo raczej mocno jest zużyte. On skrzanił, on płaci za własne błędy.

Pozdrawiam
 
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Sob Lis 13, 2010 00:41   

ADI-mistrzu napisał/a:
Może sprzęgło Ci się ślizga ?
Komputera nie popsujesz, tak go się normalnie ustawia, wciskając 5x pedał gazu do dechy. Po prostu pobiera sobie ponownie skrajne punkty przepustnicy, znając wtedy lepiej jej położenie.


przepraszam, że odświeżam, ale chciałbym zapytać, czy po takiej operacji nie trzeba na nowo regulować instalacji gazowej (IV gen.), czy może jest to bez znaczenia ?
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Sob Lis 13, 2010 09:01   

Po naciskaniu przepustnicy nie. I tak w większości przypadku nie zauważy się zmian, one są bardziej takie kosmetyczne :wink:
 
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów Przyklejony: [R200/25, MG ZR] Workshop Manual ROVERki.pl
sknerko Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 23 Sro Paź 03, 2018 14:24
Prescenn
Brak nowych postów [R200] Kłopot z kołem zębatym walu
heben Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Wto Lip 03, 2012 23:41
sTERYD
Brak nowych postów [MG ZR] Problem z przyśpieszaniem
memphisto Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 26 Czw Cze 30, 2011 23:23
memphisto
Brak nowych postów [R25 2.0 Td 99r] Problem z przyspieszaniem
Sotek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 6 Pią Wrz 24, 2010 12:44
Sotek
Brak nowych postów [R25]problem z mocą/przyśpieszaniem
regins Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 18 Wto Mar 01, 2011 17:43
regins



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink