Forum Klubu ROVERki.pl :: Smoku-mój pierwszy samochód :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
Smoku-mój pierwszy samochód :)
Autor Wiadomość
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 21:41   Smoku-mój pierwszy samochód :)

Witam,przedstawiam moją bestie. Mam go dopiero kilka dni i jestem z niego zadowolona. Wiadomo że czeka mnie dużo pracy przy nim, musze zainwestować i doprowadzić hamulce do ładu, bo wciskając do końca dopiero zaczynają hamować i drążek skrzyni biegów bo ma luzy:) Planuję zrobić go unikatowego jakaś spora naklejka na bok,ewentualnie na maske;p Felgi i kolor są dla mnie mega :) Osiągi mało mnie interesują, uwielbiam tunning wizualny polecacie coś ? gdzie można dostać np orginalny znaczek mg na przód bo poprzedniemu właścicielu gdzieś znikł .

Jechałam po niego ponad 300 km,prawko mam od 2 miesiecy i jezdziłam tylko po coś jak rodzice chcieli i to mało ;p Wracajac ja musiałam prowadzić samochód to był dla mnie chrzest bojowy ;d
Ostatnio zmieniony przez TheKOktajl Sro Sty 08, 2014 21:47, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Sty 08, 2014 21:41   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Pawkaz 




Pomógł: 29 razy
Dołączył: 03 Mar 2009
Posty: 1664
Skąd: Warszawa

Rover 600

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 21:47   

Zatem czekam na rozwój sytuacji.Powodzenia :wink: za.równo jeśli chodzi o sprawność hebli, jak i wyglądu.
Co tam żółtego masz na siedzeniu kierowcy ?
_________________
Był R 216 Gti, później R 600 SDI, a teraz Opel Vectra C :D
 
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 08, 2014 21:53   

Witamy i niech się kółka krecą ;)
A to z fotela zdejmij natentychmiast ;)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 22:05   

Hmm to po właścicielu zostawił kamizelkę odblaskową a ja muszę kupić sobie pokrowiec na fotel :) najlepiej niebieski
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 08, 2014 22:20   

proszę Cię ... żadnych pokrowców ;) ... :nonono: ... fotele z ZR najlepiej wyglądają, mają sens i działają jak mają działać tylko wtedy, gdy nie mają nic na sobie :)
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Sro Sty 08, 2014 22:24   

hmm tylko jest troche styrany dlatego też tak ;p i o dziwo tylko kierowcy reszta jakby idealna. Ktoś się dużo wiercił ;d
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Sro Sty 08, 2014 23:06   

Pomyśl o obszyciu u dobrego tapicera albo poszperaj za jakimiś fotelami z anglika ... zazwyczaj wtedy lewy (pasażera) jest w dobrym stanie :) :ok:
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 10:48   

Nowy znaczek na grill możesz nabyć na allegro. Tylko, że jest dość drogi.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 11:20   

tuning wizualny i pokrowce to dobrze nie brzmi. Kup sobie używane oryginalne poszycie fotela i przełóż
jesteś z łodzi z tego co widzę. Wpadnij kiedyś na spot to CI powiemy co i jak :wink:
Jeżeli chcesz cęsci do MG to jedź na szrot w ksawerowie Łódzka 172 coś takiego .
Szrot jest przy trasie na pabianice
 
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 12:41   

Dzieki wam :) no na pewno wpadnę ;p hmm a co powiecie na temat tej serii auta? co najcześciej psuje sie w tym modelu. Moi rodzice mają Rovera 400 co jak co psują sie niewielkie rzeczy a silnik pomimo 15 lat chodzi bez problemu. A jak z tym modelem?
 
 
tuners 




Pomógł: 21 razy
Dołączył: 22 Sie 2010
Posty: 1277
Skąd: Kraków

MG ZR

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 15:27   

Podstawowy problem to HGF - uszczelka pod głowicą
Praktycznie nieunikniony element serii k
Daj mu się spokojnie zagrzać na zimnym i przed zgaszeniem niech się trochę ostudzi to wydłuży czas do zrobienia uszczelki
I dobry olej + częstrze wymiany
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 18:49   

A co powiecie na hamulce ? czy to bedzie duży koszt. Napisałam na początku że zaczynają hamować dopiero przy mocnym wciśnięciu oczywiście do końca. Domyślam się że, Rovery mają chyba taką ceche,bo jezdziłam wiadomo na suzuki,punto(lekko i prawie stają w miejscu) i roverem 400 i zauważyłam że są to hamulce konkretne trzeba wcisnąć,ale mój samochód jeszcze bardziej a dziwi mnie to bo jest to mniejszy samochód od 400 i powinien szybciej hamować.

Jadę niedługo do mechanika,ale tak was pytam żeby orientacyjnie wiedzieć.
 
 
j0zek 



Pomógł: 17 razy
Dołączył: 14 Maj 2013
Posty: 1000
Skąd: Przejdź do mapy



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 20:34   

Sprawdź poziom płynu hamulcowego - może jest niski i pedał hamulca później reaguje.

Też tak miałem, że musiałem do samego końca wcisnąć, żeby zahamować, a dodatkowo przy kręceniu wysokich obrotów na 2-3 biegu zapalała sie kontrolka ręcznego.
 
 
Brt 
mgz insz.




Pomógł: 1052 razy
Dołączył: 08 Cze 2004
Posty: 11395
Skąd: Dolny Śląsk



Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:03   

standardowe hamulce w r200 szału nie robią nawet w dobrym wydaniu ... jak już masz coś z nimi robić, to może poszukaj jarzm, zacisków tarcz i klocków od wersji 1.8 VVC ... tam jest średnica tarcz 282mm i skutecznośc hamowania wyższa. Tyle, że minimum wtedy to felga 15 cali. Ale warto :ok: ... albo kup standardowej wielkosci tarcze i klocki, ale w jakiejś dobrej konfiguracji :ok: ...
_________________
Pozdrawiam - Brt
Nie udzielam pomocy na priv :!: Masz problem pisz na forum :ok:
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:26   

z tego co mi wiadomo, mam 16 cali, ale może są starte klocki, ma okolo 200 tys km,więc całkiem możliwe. Z tym płynem sprawdze,fajnie by było ;p jakby to było to
 
 
Harry 
Klubowicz



Członek Zarządu


Pomógł: 93 razy
Dołączył: 19 Cze 2010
Posty: 2816
Skąd: Łódź

Rover 200

Wysłany: Czw Sty 09, 2014 21:36   

klocki tarcze, bebny, szczeki do wymiany i płyn
 
 
 
DENIZOTAC 




Pomógł: 2 razy
Dołączył: 04 Sty 2013
Posty: 173
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 400

Wysłany: Pią Sty 17, 2014 10:11   

Samochodzik Luxsio
Kup klocki ATE + Tarcze ATE a jeśli drogo możesz kupić np Brembo + klocki ATE hamują bardzo dobrze klocki ATE są bardzo dobre poczytaj tarcze też ale z Tarczami + klocki wychodzi duża suma ;)
Ja sobie sprawiłem Zestaw Klocki ATE + tarcze Brembo i hamują rewelacja nawet na przeglądzie gostek powiedział że rzadko spotykana tak skuteczność ;) Z tarczami ATE była by jeszcze lepsz skuteczność ale to już sporo wyższy koszt ;)
Tył masz bębenki ? Ja też właśnie będę musiał wymieniać za jakiś czas bo tył słaby na testach wypadł ;) a nie wymieniałem od kupna .
Kupię też zestaw szczęk ATE 139zł za pobraniem wychodzi komplecik na dwie strony 9 tylna oś ;)
_________________
ROVEREK 416
http://forum.roverki.eu/v...p=786617#786617
 
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 14:21   

Smoku sprawuje się na razie okej ;p . Martwi mnie ubywanie płynu chłodniczego,czytałam i wiem że mogą być to objawy HGF,ale czy są jeszcze jakieś konkretne sygnały że chodzi o tą uszczelkę?. Samochód pracuje elegancko. Jeżdzę małe dystansy. Co o tym sądzicie?

A tu smoku widać jak lubi jak mu się robi zdjęcia ;p

Zrobiłam zdjęcie pod maską może coś zauważycie.
 
 
pelson91 




Pomógł: 36 razy
Dołączył: 31 Lip 2011
Posty: 2236
Skąd: Sochaczew

Rover 75

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 14:42   

z takiej odległości ciężko ocenić wygląd zbiorniczka wyrównawczego ;) i przydałoby się rzucić okiem na bagnet
_________________
Pozdrawiam,
pelson91
 
 
TheKOktajl 




Dołączyła: 05 Sty 2014
Posty: 62

MG ZR

Wysłany: Wto Lut 25, 2014 14:53   

Olej wydaje się w porządku. Po kupnie był wymieniany. Mechanik nic mi nie mówił że coś nie tak,ale obserwuje go,bo różnie to bywa. :)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  


Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink