Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZT] Jakie żarniki xenonowe kupić ?
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZT] Jakie żarniki xenonowe kupić ?
Autor Wiadomość
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

  Wysłany: Wto Cze 10, 2014 17:04   [MG ZT] Jakie żarniki xenonowe kupić ?
Typ: V6 Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.5 Rok produkcji: 2002

Padł mi dziś jeden żarnik D2S. Wiem, że trzeba wymienić parę i w związku z tym proszę o podpowiedzi jakie żarniki w dobrych cenach warto kupić do oryginalnych lamp? Wolę barwę bardziej białą czyli Np 4300.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Cze 10, 2014 17:04   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
leszczu 




Pomógł: 555 razy
Dołączył: 01 Kwi 2009
Posty: 8942
Skąd: Białystok

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 17:22   

Wiadomo philips albo osram. Najwyższa pólka jeśli chodzi o producenta, ale i też najwyższa półka jeśli chodzi o cenę.
Ja osobiście teraz kupiłem żarniki firmy Bosma 90 zł za szt. Zobaczymy jak długo posłużą.
_________________
DIAGNOSTYKA KOMPUTEROWA, PROGRAMOWANIE PILOTA ROVER/MG
CZĘŚCI http://forum.roverki.eu/viewtopic.php?t=75342
 
 
Satyavan 



Dołączył: 03 Kwi 2014
Posty: 103
Skąd: Konin



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 17:29   

Ja też wymieniałem 2 miesiące temu, bo mi się jeden przepalił. Kupiłem komplet firmy Optima 4300k za 160 zł i działają elegancko.
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 19:15   

kupiłem niedawno te 6000k http://twojeauto24.pl/pl/...wka-ksenon.html i do postojówek te http://twojeauto24.pl/pl/...nbus-biala.html sa dokładnie w tej samej barwie i wygląda mega
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
rafalmis1 




Pomógł: 78 razy
Dołączył: 30 Kwi 2012
Posty: 2998
Skąd: Dynów

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 19:40   

sknerko, prawdopodobnie szybko barwę stracą. Mój brat tak miał. Ślepo przed nim było strasznie
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 21:37   

Te postojówki są nielegalne więc przy gorliwej kontroli radziłbym mieć zapas na zmiane, bo odrazu będzie widać, że bez homologacji.

Co do xenonów ja mam: http://www.conrad.pl/?web...gn=842269_Ceneo

ale nie są tanie, za to fajnie wyglądają :) przy zakupie znanych marek trzeba uważać na podróbki
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 22:12   

zedziczek znaczy co powinno być napisane na opakowaniu żeby były legalne? Miałem opakowanie od żarówek i od tego w łapie i były dokładnie te same oznaczenia mało tego napisali że te ledy dają dokładnie tyle światła co zwykła żarówka więc nie sądzę że coś jest nie tak z homologacją.
rafalmis1 a szwagier miał takie same 1,5 roku w aucie i działały bez zmian a ja na palnikach HID tej firmy przejeździłem 2,5 roku i nadal działają.
zedziczek napisał/a:
Co do xenonów ja mam: http://www.conrad.pl/?web...gn=842269_Ceneo
ale nie są tanie, za to fajnie wyglądają przy zakupie znanych marek trzeba uważać na podróbki

to jest 10 razy droższe!! to nawet jak bym zmieniał co roku palnik na nowy to pewnikiem nie wydam tyle co ty na xenon, twoje Philipsy zapewne tez nie wytrzymają 10 lat, ba nie wytrzymają 5lat bo nie słyszałem żeby komuś tyle ksenon wytrzymał przy przebiegach rzędu 20kkm na rok.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 22:26   

Sknerko w zasadzie nie powinno być problemów, natomiast nadgorliwy diagnosta czy też policjant może się doczepić ponieważ homologacja udzielana jest na całą lampę wraz z źródłem światła, a tutaj źródło zmienione na LED.

jakieś 2 zwykłe żarówki postojowe w schowku nie zawadzą na szybką podmiankę
_________________
75 Red Edition
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 22:39   

longer86, zawsze wożę żarówki, przegląd wiesz gdzie robię :mrgreen: u sąsiada hihi i już robiłem, nawet pytałem o to czy wsio ok z lampami i jedynie poprawił ustawienie bo za wysoko świeciły. Nie będę się spierał ale o ile dobrze pamiętam, to czy to led emituje czy żarnik nie ma znaczenia, znaczenie ma ilość światła emitowana i barwa. Poza tym w czym miało by przeszkadzać? chyba nie wyobraźcie sobie że kogoś te postojowe oślepią? :mrgreen: światła dają tyle samo jak zwykłe i tyle.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Wto Cze 10, 2014 22:59   

heh w tym roku spróbowałem przeglądu u siebie bo termin gonił i się udało ale wiem u kogo... jak najbardziej zaprzyjaźniona stacja diagnostyczna ;) żarówek się nie czepiam, gdybym miał xenony to też bym szukał białej alternatywy do zwykłych żarówek, ale nie o tym temat
_________________
75 Red Edition
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 23:02   

dyskutować to możesz tu z nami na forum, na drodze będzie "krótka piłka" :) pojazd nie był wyposażony w takie żarówki orginalnie plus twoja wymówka jest śmieszna bo inni nie będą widzieli też nic złego w innych żarówkachi i będą cały rok święta z choinką przepisy są generalizowane i nie mają wyjątków dla postojowych lub dla odmiennej opini kierowcy, żarówka ma mieć atest już tak jest ten świat stworzony nie nam ocenianie kto ma w tym interes, po za tym postojowe które pokazałeś to mają standard wypocin nastolatka z zajęć praktycznych ;)

co do moich żarników to jak mówie chodziło mi o wygląd a orginalne mają 8 lat i jako zapas trzymam :) bo nowe robią tak żeby za długo nie działały :p w PL używam drl więc xenonów używam rzadko
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Cze 10, 2014 23:24   

Znaczy się nadal nic nie napisałeś gdzie jest na opakowaniu homologacja bo być powinna i tyle. Ja się nie będę z nikim kłócił o żarówki, jak mi będzie chciał zabrać dowód to zabierze a ja pojadę na przegląd i go odbiorę i tyle. Policjant nie jest od ustalania homologacji żarówki tylko diagnosta, a jak mam przegląd to teoretycznie nie ma podstaw do zabrania dowodu może jedynie wysłac na ponowne badanie diagnostyczne. W PL nie ma jeszcze obowiązku wożenia dokumentu potwierdzającego homologację każdej pierdoły w aucie. Oczywistym jest że jak włożysz HID w zwykłą lampę to ci zabiorą dowód bo HID daje więcej światła i choćby był idealnie wyregulowany nie oślepiał itp. to na oko widać że jest to przeróbka. a to jest zwykły zamiennik żarówki W5W
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
zedziczek 



Pomógł: 34 razy
Dołączył: 06 Lis 2012
Posty: 497



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 00:23   

oznaczenie powinno być na żarówce

"Należy zaznaczyć, że wszystkie wymienne żarówki używane jako oświetlenie zewnętrzne pojazdów muszą spełniać warunki zawarte w regulaminie europejskim 37 (R37) ECE (Europejskiego Komitetu Elektrotechnicznego). Wszystkie rodzaje światła (reflektorowe, sygnalizacyjne i żarówki), które posiadają homologację ECE są oznaczone znakiem E (E1, E2, ...) oznaczając kraj, w którym żarówka jest dopuszczona do stosowania. Żarówki posiadają ponadto numer certyfikatu homologacji, np. E1 - 2AB. Żarówki wymienne, które nie mają homologacji nie są dopuszczone do stosowania w reflektorach samochodowych w normalnym ruchu drogowym. Zamontowanie tych żarówek w ostateczności może skutkować zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego podczas kontroli drogowej przez policjantów oraz niedopuszczeniem do ruchu przez uprawnionego diagnostę podczas przeprowadzanego okresowego badania technicznego pojazdu. "

mam nadzieje, że to wystarczy ;)
 
 
longer86 
Moderator




Pomógł: 138 razy
Dołączył: 26 Wrz 2010
Posty: 4792
Skąd: Mosina/Poznań

Rover 75

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 00:29   

przepis przepisem.... ile razy spotkałeś się z diagnostą czy policjantem który zechciał pofatygować się i wyciągnąć żarówkę żeby sprawdzić czy ma homologację?
_________________
75 Red Edition
 
 
Ricardus 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 09 Paź 2013
Posty: 211
Skąd: Grotniki

MG ZT-T

Wysłany: Sro Cze 11, 2014 06:50   

Panowie, ale ja pytałem o żarniki do oryginalnych lamp, a nie o żarówki ledowe i czy trzeba z homologacją czy nie. Swoją drogą jeśli żarówka ledowa posiada homologację do stosowania w danym rodzaju lampy to można ją stosować i tyle. Jeśli chodzi o xenony to nie możemy ich wkładać do lamp przeznaczonych do innych typów żarówek. Żarniki xenonowe mają homologację tylko do stosowania w lampach xenonowych. Każdy robi wszelkie zmiany na własne ryzyko i odpowiedzialność i nie ma co dorabiać do tego większych ideologi. Tak samo jest z przyciemnianiem kloszy reflektorów i szyb bocznych przednich. Przepisy regulują do dokładnie. Jak ktoś to zrobi to jego sprawa i jego problem. Teraz może jednak ktoś napisze coś jeszcze w temacie. Coraz bardziej po przeczytaniu wypowiedzi w sieci, skłaniam się do żarników GE. Można kupić je za około 100zł. Miał ktoś z Was z nimi jakieś doświadczenia?
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 08:07   

Ricardus, Jeżeli palnik jest typu d2s to musi spełniać wymogi homologacji inaczej nie może być tym symbolem oznaczony. ja polecam tamte palniki bo miałem z nimi do czynienia u szwagra a w swoim jeździłem na HIDach tej firmy czyli różnica tylko w oprawce mocującej.
Kolega zedziczek chyba nigdy nie widział żarówki W5W bo ja się jeszcze nie spotkałem z taką co ma na bańce oznaczenia jakieś wszystkie dotychczasowe były czystą szklana bańką. teraz mam w aucie w blistrze zwykłe W5W i na tekturce jest oznaczenie E i jeszcze tam coś i dokładnie te same oznaczenia miałem na ledowych ale tekturkę wywaliłem do kosza po zamontowaniu na pojeździe i jak zamontuję żarówki zwykle bez oznaczeń na bańce w którymś z moich aut to również wyrzucę tekturkę potwierdzająca ich homologacje do kosza.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
yoonior 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 22 Sie 2007
Posty: 125
Skąd: Krak-uff



Wysłany: Sro Cze 11, 2014 15:04   

Ricardus napisał/a:
Teraz może jednak ktoś napisze coś jeszcze w temacie. Coraz bardziej po przeczytaniu wypowiedzi w sieci, skłaniam się do żarników GE. Można kupić je za około 100zł. Miał ktoś z Was z nimi jakieś doświadczenia?


Ja mam takie żarniki GE.

Niestety żałuję, że je kupiłem - o ile świecą bezproblemowo, mają ładną ciepłą "naturalną" barwę światła, były rzeczywiście tanie i nie są chińskimi podróbkami - o tyle moc światła nie jest dla mnie satysfakcjonująca. Pisałem nawet w tej sprawie do sklepu - podobno rzeczywiście nie są mistrzami jasności...

Osobiście jeśli miałbym jeszcze raz kupować, dopłaciłbym za żarniki D2S Osrama, np. Nightbreaker. Philipsy wg. wszelkich informacji na forach są masowo podrabiane i większość atrakcyjnych ofert na Allegro to podobno słabej jakości podróbki.

Jeśli chodzi o barwę to wg. mnie lepiej wybrać "cieplejsze" żarniki, raczej 4300K niż niebieskie 5000K.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZT-T] Lampy xenonowe
brzoza224 Rover serii 75, MG ZT 5 Nie Maj 14, 2017 17:23
rafalmis1
Brak nowych postów [R75] jakie przewody zapłonowe kupić
damian131720 Rover serii 75, MG ZT 7 Sob Paź 05, 2013 01:41
wschodni
Brak nowych postów [R75] Jakie i gdzie najlepiej tarcze kupić
[R75 CDT 2.0 00r] warszawa
tupack997 Rover serii 75, MG ZT 2 Czw Mar 19, 2009 15:44
Gość
Brak nowych postów [R75 MG ZT]O-ringi listw wtryskowych - gdzie kupic i jakie ?
stazaj88 Rover serii 75, MG ZT 0 Pią Wrz 27, 2013 15:53
stazaj88
Brak nowych postów [R75] Gdzie mogę to kupić ?
damianz11 Rover serii 75, MG ZT 12 Wto Maj 11, 2010 18:29
damianz11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink