Forum Klubu ROVERki.pl :: [R45] Ślady oleju w zbiorniczku wyrównawczym
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R45] Ślady oleju w zbiorniczku wyrównawczym
Autor Wiadomość
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Pią Maj 04, 2007 10:39   [R45] Ślady oleju w zbiorniczku wyrównawczym
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.8 Rok produkcji: 2000

Witam

Zauważyłem ze na obrzeżach zbiorniczka wyrównawczego pojawiły sie ślady oleju, niby nie jest tego dużo ale jest. Nie zauważyłem ubytków oleju ani silnik sie nie przegrzewa, niby wszystko OK, ale skąd te ślady oleju? Czy to uszczelka pod głowicą? Prosze o wasze opinie. Pozdrawiam

R 45 1.8 00r
Ostatnio zmieniony przez kasjopea Czw Sty 20, 2011 21:39, w całości zmieniany 2 razy  
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pią Maj 04, 2007 10:39   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 04, 2007 11:46   

1. Ujmij model ROVERka w nawiasy kwadratowe
2. Na razie tylko obserwuj, czy konsystencja płynu się nie zmienia oraz, czy nie ubywa oleju.
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
freego 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 20
Skąd: Kujawsko-pomorskie



Wysłany: Pią Maj 04, 2007 16:54   

Witam

Całkiem niedawno miałem/mam ten sam problem. W zbiorniczku jest mazista substancja przypominająca konsystencją olej połączony z płynem. Poczatkowo bardzo się przejąłem bo to porawdopodobnie HGF. Za radą moich mechaników jednak nie zdecydowałem się na wymianę uszczelki lecz jeździłem dalej aż zaczną się problemy z nadmiernym ubytkiem płynu lub niewłasicwym poziomem oleju. Od tamtego czasu (zaobserwowania problemu) przejechałem ponad 5.000 km. Nic sie nie dzieje. Zbiorniczek wymyłem, zasyfił się znowu, olej w normie, płyn także - czasami minimalne dolewki - ale wiem, że poci się chłodnica. O dziwo, miałem okazję skonfrontować u kolegów w r200 i r400 stan układu chłodzenia. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że mają dokladnie tak samo. Auta u nich są sprawne, bez żadnych nienormalnych zachowań. Sami byli zdziwieni "moim" odkryciem. Wobec powyższego zalecałbym spokojne podejście do tematu, stałą i systematyczną kontrolę poziomu oraz stanu płynów (olej i chłodziwo). Dobrze jest także wykonać test na obecność dwutlenku węgla w układzie chłodzenia. U mnie cały czas pokazuje jego brak. Nie wykluczam, że delikatnie puszcza mi głowica, ale jak do tej pory stan ten się cały czas utrzymuje a oleju mi nie ubywa więcej niż przy normalnej eksploatacji.

Czas pokaże co i jak jest w rzeczywistości. Myślę, że pomogłem koledze spojrzeć na problem z bardziej optymistycznej perspektywy. Pozdrawiam. :cool:
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 04, 2007 16:59   

freego napisał/a:
W zbiorniczku jest mazista substancja przypominająca konsystencją olej połączony z płynem (...) O dziwo, miałem okazję skonfrontować u kolegów w r200 i r400 stan układu chłodzenia. Jakież było moje zdziwienie kiedy okazało się, że mają dokladnie tak samo.

Obecność mazistej substancji zamiast płynu chłodniczego na pewno nie jest normalnym zjawiskiem.
Nie wiem, czy dobrze Ciebie zrozumiałem... :roll:
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
freego 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 07 Kwi 2007
Posty: 20
Skąd: Kujawsko-pomorskie



Wysłany: Pią Maj 04, 2007 17:15   

piter34 oczywiście, że w 100% sprawnym układzie nie moze być mowy o jakimkolwiek zabrudzeniu czy innym "bałaganie". Kwestią jest fakt, czy z układu nie może się nazwę to tak: "wytrącać" majonez do złudzenia przypominający efekt HGF. U mnie wiem, że przy 80k km serwis Rovera w Nimczech dokonał naprawy uszczelki pod głowicą. Dowiedziałem się o tym przy okazji przeglądania dokumentów serwisowych jakie posiadam, bo wziałem auto z tzw. udokumentowaną przeszłością :razz: (jeżeli takie istnieją) Nie w tym rzecz. Od tamtej pory autko przeleciało ponad 100k km i dopiero niedawno zobaczyłem w układzie "majonezik". Dokładnie i szczegółowo przenanalizowałem wszystkie możliwości (o czym był mój wątek "Olej w układzie chłodzenia"). NIe wiem , czy wcześniej nie było jakiś osadów czy innych nieczystości w układzie, bo za każdym razem poziom byl OK i nie odkręcałem nawet korka. Moja sugestja polega ni mniej ni więcej tylko na "delykatnym" stwierdzeniu, iż w układzie może się gromadzić syf. Nie wiem skąd się on bierze ale faktem jest, iż w kilku innych autach to zaobserwowałem, włącznie z Roverami. Przykłady dwóch 200 i 400 podałem gdyż forum dotyczy tych aut.
Moje dywagacje mają charakter czysto teoretyczny z "delykatnym" zabarwieniem organoleptycznym. To tyle.

Puenta jest taka: W układzie chłodzenia zamiast chłodziwa nie może być majonezu ani czegokolwiek co by na chłodziwo nie wyglądało. Jeżeli jest inaczej oraz inne przesłanki na to wskazują to zanczy, że mamy do czynienia z usterką. Dalszą kwestią jest natomiast wskazanie jej przyczyny oraz ewentualnie sposobu usunięcia.

Tylko tyle :???:

Pozdrawiam.
 
 
 
piter34 




Pomógł: 775 razy
Dołączył: 07 Sie 2003
Posty: 7421
Skąd: Kraków

Rover 800

Wysłany: Pią Maj 04, 2007 17:23   

Moim zdaniem osad na ściankach jest dopuszczalny (sam miałem tak w R200), ale oleista maź zamiast płynu to tak nie za bardzo... ;-)
_________________
Nie udzielam pomocy na priv oraz na gg! Masz problem? Pisz na forum :)
 
 
Paul 




Pomógł: 216 razy
Dołączył: 18 Lip 2002
Posty: 2535
Skąd: Leszno



Wysłany: Sob Maj 05, 2007 00:46   

piter34 napisał/a:
Moim zdaniem osad na ściankach jest dopuszczalny (sam miałem tak w R200), ale oleista maź zamiast płynu to tak nie za bardzo...

Piter, snake pisał o śladach oleju na obrzeżu zbiorniczka, a nie o mazi zamiast płynu ;) :D
 
 
snake0908 




Pomógł: 33 razy
Dołączył: 25 Mar 2007
Posty: 371
Skąd: Pszczyna



Wysłany: Sob Maj 05, 2007 06:38   

Dziękuje wszystkim za pomoc, na razie nic z tym nie będę robił oprócz obserwacji. pozdrawiam

[R 45 1.8 0r]
 
 
strala1 




Pomógł: 5 razy
Dołączył: 05 Sty 2008
Posty: 226
Skąd: Bydgoszcz/Toruń

Rover 200

Wysłany: Sob Paź 04, 2008 21:00   

Mam ten sam problem w R200 w zbiorniku caly czas majonez, brak innych objawow HGF jezdze juz tak ponad 30.000 KM, nic sie nie dzieje, plynu nie ubywa oleju tez nie, brak majonezu na bagnecie oleju i korku. Wszystko ok samochodzik smiga, jednak caly czas spac nie daje mi ten majonez w zbiorniczku wyrownawczym. Co to moze byc jezeli nie HGF??? wedlug mnie nie jest to normalne zjawisko
 
 
 
keczu 




Pomógł: 121 razy
Dołączył: 05 Wrz 2008
Posty: 1141
Skąd: Ostroleka/Dublin



Wysłany: Sob Paź 04, 2008 21:21   

Moze to zostalo po naprawie uszczelki(poprzedni wlasciciel),ktos zrobil jest ok ale nie wyplukal ukladu,wiec musisz go wyplukac.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R45] Znalezisko w zbiorniczku wyrównawczym
rover_uk Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Nie Cze 03, 2007 01:02
ENU
Brak nowych postów [R416] Olej w zbiorniczku wyrównawczym Help!
Robertt Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Sob Mar 10, 2012 14:44
Robertt
Brak nowych postów [R 45 1,6 ]Grzeje się płyn w zbiorniczku wyrównawczym
siecinskis Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 3 Pią Sie 21, 2015 23:16
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Płyn w zbiorniczku wyrównawczym
wiktorio0001 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sob Maj 05, 2007 14:12
sTERYD
Brak nowych postów [R416] Płyn chłodniczy na zbiorniczku wyrównawczym
Czy korek przepuszca?
bobi_vip Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 4 Sro Mar 25, 2009 11:34
bobi_vip



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink