Forum Klubu ROVERki.pl :: [R214i] Twarda praca silnika, coś jak mix diesla i benzyny
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R214i] Twarda praca silnika, coś jak mix diesla i benzyny
Autor Wiadomość
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 01:24   [R214i] Twarda praca silnika, coś jak mix diesla i benzyny
Typ: i Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 8v Rok produkcji: 1997

Witam,

od początku posiadania roverka borykam się buczeniem i wibracjami, które słychać i czuć najbardziej w zakresie 2000-3000 rpm, silnik mojego auta ma bardzo twardą pracę (porównanie z astrą 1.4 8v), najciszej jest w okolicach 110km/h na 5-tce, potem znów robi się głośno, więcej niż 130 nie sposób jechać, bo budzenie jest nie do wytrzymania :( Ostatnio wrzuciłem gaz, nic lepiej, bo myślałem, ze może silnik spala stukowo :(
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Sro Cze 29, 2011 01:24   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
Raptile 




Pomógł: 73 razy
Dołączył: 15 Maj 2008
Posty: 2710
Skąd: Warszawa

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 11:03   

tomi83, powodów jest wiele nikt z kuli nie wywróży ;) wibracje mogąbyć od poprzez poduszke silnika do np jakis luzów w zawieszeniu
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 11:19   

Raptile napisał/a:
tomi83, powodów jest wiele nikt z kuli nie wywróży ;) wibracje mogąbyć od poprzez poduszke silnika do np jakis luzów w zawieszeniu



luzy w zawieszeniu odpadają, sprawdziłem auto na szarpakach i jest ok ... wydaje mi się, że silnik zbyt lekko porusza się na oduszkach, wg zbyt mało siły potrzeba aby go poruszyć rękoma
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
ArekL 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 14 Kwi 2010
Posty: 429
Skąd: Legionowo



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 18:49   

Czy jakieś dodatkowe objawy występują, np. problemy z mocą, dynamiką, kopci, problemy z odpalaniem... Czy coś było ostatnio robione? Sprawdzałeś rozrząd?
_________________
Rover 420 Si Lux '96 bez gaziuuu :)
wcześniej PoldoRover 1.4 MPi "Adrenaline" 105,5 KM :)
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 19:25   

u mnie też występowało buczenie zwłaszcza powyżej 3 tyś. obr. (na benzynie i gazie) lecz po wymianie oleju znacznie przeszło. Można teraz cisnąć jakieś 120 i bardzo przyjemnie się jedzie. Wymieniłem olej na valvoline maxlife.
Jaki masz teraz olej i ile ma najechane ?
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 20:41   

Tommek napisał/a:
u mnie też występowało buczenie zwłaszcza powyżej 3 tyś. obr. (na benzynie i gazie) lecz po wymianie oleju znacznie przeszło. Można teraz cisnąć jakieś 120 i bardzo przyjemnie się jedzie. Wymieniłem olej na valvoline maxlife.
Jaki masz teraz olej i ile ma najechane ?


świeży olej Mobil 2000 10w40, przelotu 2500kkm?? w moim przypadku najciszej jest przy 3 tys. potem buczenie, wyciszyłem drzwi i tylne boczki ale na niewiele się to zdało, do tego czuć wibracje pod stopami, bliżej mojemu autu do pracy diesla niż benzyny :/

dodam, ze auto bezwypadkowe, wszystkie szyby oryginał, ściągałem podsufitówkę i wszystkie boczki, nie ma śladów napraw blacharskich nigdzie, przebieg 145 tys. udokumentowany fakturami z przeglądów z wbitym przebiegiem na każdej ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
Tommek 




Pomógł: 7 razy
Dołączył: 04 Paź 2010
Posty: 151
Skąd: Przemyśl / Kraków



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:41   

też przedtem też miałem tego mobila; wydaje mi się, że olej pomógł, bo nic innego w tym czasie nie robiłem, a sam z siebie chyba nie przestałby buczeć. Dodam, że to buczenie u mnie też było strasznie irytujące i ciężko było z tym jeździć.
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 22:48   

Tommek napisał/a:
też przedtem też miałem tego mobila; wydaje mi się, że olej pomógł, bo nic innego w tym czasie nie robiłem, a sam z siebie chyba nie przestałby buczeć. Dodam, że to buczenie u mnie też było strasznie irytujące i ciężko było z tym jeździć.



dokładnie, ciężko z tym jeździć :( powiem tak, mój kumpel twierdzi, ze po wymianie oleju wolne obroty przestały mu wariować, z przymrużeniem oka patrzyłem na to, ale może rzeczywiście coś jest na rzeczy z doborem oleju ...
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:33   

Już któryś raz widzę, że wymiana oleju pomogła :grin: Mam nadzieję, że mój motul to byl dobry traf ..... jeszcze go nie zalałem :grin: U mnie też buczy :wink: albo tak mi się tylko wydaje :???: może jestem przewrażliwiony :/
 
 
tomi83 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 10 Kwi 2011
Posty: 186
Skąd: Dmosin



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:39   

wachu990 napisał/a:
Już któryś raz widzę, że wymiana oleju pomogła :grin: Mam nadzieję, że mój motul to byl dobry traf ..... jeszcze go nie zalałem :grin: U mnie też buczy :wink: albo tak mi się tylko wydaje :???: może jestem przewrażliwiony :/


masz jak ja, przesiadłem się z pierwszego rocznika astry do roverka i niestety w poprzednim aucie było ciszej, ale ciągle wierzę, że problem uda mi się usunąć :)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
 
wachu990 




Pomógł: 11 razy
Dołączył: 30 Wrz 2010
Posty: 307
Skąd: Ostrów



Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:43   

Najbardziej denerwują mnie plastiki wpadające w rezonans .... Ale już taśma dekarska zakupiona, będę obklejał drzwi i zakładał tapicerkę z MG ZR :grin: Może coś wyciszy ... Potzem pójdzie podłoga i grodziowa pod nóż... :grin: Głośnooo czasami .... ale radio daje radę .... :cool:
 
 
made07 




Pomógł: 1 raz
Dołączył: 19 Wrz 2010
Posty: 46
Skąd: Wrocław

Rover 200

Wysłany: Sro Cze 29, 2011 23:44   

Nie wiem w sumie czy będę w temacie.... w moim r200 mam problem tego typu, że słychać wibracje, trzęsienie po stronie lewej od silnika (gdy sie na niego patrzy). Dźwięk słychać będąc na zew, nie w środku auta, przy otwartej klapie i przy niski obrotach. Gdy gdy podwyższam obroty ręcznie dźwięk ucicha i słychać samą prace silnika.... co to może być? Podobnie jak u kolegi ?? ?
 
 
 
maciek75 




Dołączył: 23 Maj 2011
Posty: 5
Skąd: Biała Podlaska



Wysłany: Pią Lip 01, 2011 00:27   

U mnie jest to samo, (buczy drga i szarpie) ale nie zawsze. Jeżeli odpalam po raz pierwszy (zimny silnik), to prawie zawsze drga, jak się nagrzeje i zgaszę, po ponownym uruchomieniu jest prawie zawsze ok. Czasami jest że buczy i szarpie czy zimny czy ciepły. Tak więc moim zdaniem poduszki, świece olej itp. odpada bo albo byłoby źle cały czas albo dobrze. Musi być gdzieś kopnięta elektryka (np. coś nie zawsze łączy lub nie działa jakiś czujnik), i nie wierzę w posty typu "ten typ tak ma" bo kto kupywałby samochód jako nowy jak by tak jeździł.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R214i] niemiarowa praca silnika
akri Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 15 Sob Lis 15, 2014 17:43
poziom1989
Brak nowych postów [R214i] Nierówna praca silnika
szarpanie na luzie i w trakcie przyśpieszania
haczyk Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 25 Pon Paź 26, 2009 12:49
iambasta
Brak nowych postów [220 SD] Zatankowałem benzyny do diesla
rovek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Pon Mar 06, 2017 19:42
kurtki
Brak nowych postów [220sd] Zbiornik paliwa z benzyny do diesla
kurek Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 16 Sro Gru 26, 2012 13:17
kurek
Brak nowych postów [R214i 98r] Zła praca nawiewu
Owczar89 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 14 Pią Sty 09, 2009 17:50
olin



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink