Forum Klubu ROVERki.pl :: [MG ZS] 2.0 115km. Pytania na kilka tematów :)
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[MG ZS] 2.0 115km. Pytania na kilka tematów :)
Autor Wiadomość
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Czw Lip 11, 2013 21:12   [MG ZS] 2.0 115km. Pytania na kilka tematów :)
Typ: TD Rodzaj silnika: diesel Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 2005

Witam... pozwólcie że spytam się o kilka szczegółów:)

1 pyt.
Jakiś czas temu chciałem zrobić wyrwaną klamkę od kierowcy, ale nie dałem rady ściągnąć tapicerki z drzwi...:P blokowała mnie klamka i nie wiedziałem jak sobie z nią poradzić. Ktoś może coś doradzi:)

2 pyt.
Chciał bym wymienić sobie filtry (paliwa ,powietrza, oleju) i tutaj pytanie jakie części kupić czy od rowera 400 czy 45 a może od civica?

3 pyt.
Zna ktoś jakieś fajne uniwersalne chlapacze bo chciał bym kupić...( mam szerokie nadkola, znaczy się sa tak jakby ospojlerowane) tylko muszą być na przód i tył, bo tylnie koła strasznie rzucają mi błotem. Potrafią nawet zarzucić sporo błota do tej komory od kurka paliwa przez tą dziurkę od odpływu...

z góry dzięki za pomoc :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Lip 11, 2013 21:12   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
marius__ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 78
Skąd: blisko Niepołomic



Wysłany: Czw Lip 11, 2013 21:58   

Witaj :)

ad.1 Ja też miałem ten sam problem, ogólnie proponuję poczytać na roverki.pl, tam na 100% jest opisany demontaż "boczka" - ZTCP po odkręceniu wszystkich śrub (łącznie ze śrubką przy klamce) i delikatnym, z wyczuciem wyciągnięciu tapicerki "do siebie" (tak aby spinki "puściły") trzeba tapicerkę przesunąć w kierunku przodu auta - jeśli się mylę to proszę innych o poprawienie mnie, dawno już nie demontowałem boczka :P

ad.2 Jeśli masz problem z doborem części eksploatacyjnych (filtry etc.) to polecam

http://www.tomateam.pl/sklep/ miła i fachowa obsługa, strona też myślę że w miarę czytelna ;)

Pozdrawiam,
Mariusz
 
 
gregor13 




Pomógł: 19 razy
Dołączył: 19 Mar 2010
Posty: 333
Skąd: Radom

Rover 45

Wysłany: Czw Lip 11, 2013 21:58   Re: [MG ZS] 2.0 115km. Pytania na kilka tematów :)

bad_gs napisał/a:


1 pyt.
Jakiś czas temu chciałem zrobić wyrwaną klamkę od kierowcy, ale nie dałem rady ściągnąć tapicerki z drzwi...:P blokowała mnie klamka i nie wiedziałem jak sobie z nią poradzić. Ktoś może coś doradzi:)



Chodzi Ci o klamkę wewnętrzną? Za dźwignią jest śrubka na krzyżak, potem trzeba przesunąć gniazdo klamki w kierunku przodu samochodu, odciągasz klamkę i gotowe.

Hehe, Marius był ciut szybszy :razz:
 
 
marius__ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 78
Skąd: blisko Niepołomic



Wysłany: Czw Lip 11, 2013 22:04   

gregor13 ma się ten refleks ;) hahah

Czyli dobrze pamiętam - w kierunku przodu auta się przesuwa boczek :grin:
 
 
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Czw Lip 11, 2013 22:12   

dzięki chłopaki może w ten weekend jak znajdę czas to spróbuję jeszcze raz z tym boczkiem :P a stronka z tymi częściami Ciekawa już znalazłem wszystkie filtry jakie potrzebuje :)
 
 
marius__ 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 10 Mar 2010
Posty: 78
Skąd: blisko Niepołomic



Wysłany: Czw Lip 11, 2013 22:15   

Nie ma za co, ja też chwilę walczyłem z boczkiem ale daaawnooo temu, widocznie jest tak jak z jazdą na rowerze - nie zapomina się nigdy ;)

Miło że mogłem pomóc :grin:
 
 
szoso 




Pomógł: 438 razy
Dołączył: 26 Sty 2009
Posty: 6302
Skąd: Ostrołęka

Rover 400

Wysłany: Czw Lip 11, 2013 22:57   

marius__ napisał/a:
Czyli dobrze pamiętam - w kierunku przodu auta się przesuwa boczek :grin:

Nie dobrze pamiętasz, boczku nie da się przesunąć, ani do przodu, ani do tyłu bo trzyma go rygiel przecież, boczek unosi się do góry by go zdjąć, przesuwa to się tylko klamkę, co z resztą napisał kolega wyżej :wink:
 
 
Marcin1642 



Pomógł: 11 razy
Dołączył: 17 Lip 2011
Posty: 126
Skąd: Zamość



Wysłany: Czw Lip 11, 2013 23:18   

bad_gs napisał/a:
3 pyt.
Zna ktoś jakieś fajne uniwersalne chlapacze bo chciał bym kupić...( mam szerokie nadkola, znaczy się sa tak jakby ospojlerowane) tylko muszą być na przód i tył, bo tylnie koła strasznie rzucają mi błotem. Potrafią nawet zarzucić sporo błota do tej komory od kurka paliwa przez tą dziurkę od odpływu...


Ad.3
Ja na przód kupiłem od hondy civic bo nie mogłem nigdzie znaleźć oryginalnych do R45, te od civica nie pasują dokładnie ale delikatnie ja dociąłem dopasowując do kształtu nadwozia żeby dobrze przylegały i sprawdzały się świetnie i wyglądały też całkiem przyzwoicie. A tyłu nie ruszałem bo dużo dało założenie przednich chlapaczy.
 
 
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Pią Lip 12, 2013 16:16   

czyli zanim wezmę się za boczek muszę odciągnąć klamkę do przodu tak... będzie stawiała opór czy raczej odejdzie luźno, bo nie chciał bym czegoś urwać...
 
 
bizon 




Pomógł: 108 razy
Dołączył: 01 Maj 2010
Posty: 2093
Skąd: Poznań

Rover 400

Wysłany: Pią Lip 12, 2013 19:23   

wszystko odkrecasz, potem klamka 2 cm do przodu, potem dol boczka lekko do siebie, potem caly boczek do gory
 
 
 
bad_gs 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 14 Cze 2013
Posty: 119



Wysłany: Sob Lip 13, 2013 11:49   

ok dzięki... teraz mam już zarys co i jak :) to jeszcze muszę dopasować tylko chlapacze i będzie ok :)


I klamka zrobiona teraz muszę poczekać aż klej zaschnie i jutro składam:)
Dzięki wszystkim za pomoc ...
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZS] - kilka tematów
Markoni Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Wto Lis 12, 2019 11:32
Markoni
Ten temat jest zablokowany bez możliwości zmiany postów lub pisania odpowiedzi [R416]Wymiana uszczelki pod głowicą zbiór tematów.
najko Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sro Mar 09, 2011 23:44
kasjopea
Brak nowych postów [r45] iDT 115KM??
borek88 Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 6 Pią Mar 19, 2010 21:29
borek88
Brak nowych postów [MG ZS] 2.0 115km. do czego jest ten wtyk?
bad_gs Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 13 Pon Sie 05, 2013 20:19
bad_gs
Brak nowych postów [R45] Dwa pytania
Gość Rover serii 400/45, Honda Civic i MG ZS 2 Sob Lis 01, 2008 14:53
sTERYD



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink