Forum Klubu ROVERki.pl :: [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła
Autor Wiadomość
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 11:25   

arkady napisał/a:
przy wcisnieciu sprzegla dziwnie buczy
U mnie buczało jak tarcza była na wykończeniu. Tarcza była już tak cienka że nity tarły o docisk, a same nity miały już bardzo duży luz do tego stopnia że okładziny tarczy się przesuwały.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Wto Maj 17, 2011 11:25   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 17:38   

na wysprzeglik mam dowod kupna i do tego stary wysprzeglik z demontarzu. szybko zlaczka sucha odpowietrzynik rowniez.jak plyn zaleje to sprzeglo bierze od polowy i nie ma problemu z biegami. gdy plynu juz nie ma to zdarzy sie ze na wcisnietym pedale sprzegla wbiciu biegu auto zaczyna jechac zdaje mi sie ze tak sie dzieje bo plynu nie mam w ukladzie jak zaleje odpowietrze jest ok do czasu az zleci mi znow plyn
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 19:36   

arkady, no to wysprzęglik leje.
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Wto Maj 17, 2011 22:05   

tak mi sie wydaje do tego ten szum chyba tego calego lozyska..
jak myslicie cieknacy wysprzeglik podejdzie pod reklamacje?rozpatrza ja pozytywnie?
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 17, 2011 22:34   

arkady napisał/a:
tak mi sie wydaje do tego ten szum chyba tego calego lozyska..
jak myslicie cieknacy wysprzeglik podejdzie pod reklamacje?rozpatrza ja pozytywnie?


marzeeenia....

będzie tak:
1. Proszę przedstawić paragon z wymiany z autoryzowanego serwisu
2. Opinię serwisanta o wadzie wysprzęglika
3. Nie wymienione wszystko w komplecie - więc coś go zepsuło

chyba że trafisz na Pana z dobrym sercem, tak możesz pomarzyć...
_________________
Pamparampam
 
 
 
arkady 




Dołączył: 19 Sty 2011
Posty: 98
Skąd: Toruń



Wysłany: Czw Maj 19, 2011 18:13   

dostalem odp od firmy gdzie byl kupowany wysprzeglik odeslac mam z paragonem
 
 
antonioni 



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 14
Skąd: Rozprza



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 00:22   [R75] Sprzęgło

podepnę się do tego tematu, bo też mam problem ze sprzęgłem :bezradny: . w jednej chwili podczas ruszania pedał sprzęgła został w podłodze, oczywiście w/g instrukcji z forum sprawdziłem pompkę(sucha tzn. nie przecieka),wysprzęglik(także sucho na łączeniu skrzyni z silnikiem),z szybkozłączki też nie kapie, odpowietrzyłem układ pompka-wysprzęglik i efekt jest taki, że 1 i wsteczny bardzo ciężko wchodzą a jak przytrzymam sprzęgło to nie mogę ich wyrzucić na luz, wyższe biegi wchodzą bez większego problemu, jedynie z 1 do 2 muszę podnieść pedał i podpompować. prosiłbym o jakąś diagnozę bo nie wiem od czego zacząć a wolałbym ograniczyć koszty napraw.
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 09:30   

antonioni napisał/a:
prosiłbym o jakąś diagnozę bo nie wiem od czego zacząć a wolałbym ograniczyć koszty napraw.
Zaworek zwrotny w pompce nie trzyma ciśnienia lub masz zbyt mało płynu w zbiorniczku nad pompką.
 
 
antonioni 



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 14
Skąd: Rozprza



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 21:14   [R75] Sprzęgło

cześć apples. chciałbym cię spytać czy ten zaworek zwrotny w pompce można zregenerować lub naprawić? czy trzeba wymienić pompkę.
 
 
Rowan 




Pomógł: 166 razy
Dołączył: 28 Mar 2007
Posty: 2965
Skąd: Sędziszów



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 21:41   

antonioni, wszyscy już chyba o to pytali :mrgreen: 70% próbowało coś z tym zrobić :mrgreen: Nikomu się nie udało :mrgreen: Wierzę w Ciebie, że będziesz pierwszy :roll:
A tak poważnie, to albo nowa pompka, albo przeróbka, albo regeneracja u Boncky'ego :wink:
_________________
"Walduś, pamiętaj cycu..."
 
 
 
antonioni 



Dołączył: 25 Maj 2011
Posty: 14
Skąd: Rozprza



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 21:48   [R75] Sprzęgło

czy ten zaworek zwrotny w pompce to ten oring z tego linku
http://www.roverki.pl/zro...roverku-75.html
czy też inne ustrojstwo?
 
 
witgut 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lut 2009
Posty: 499
Skąd: Szczytno/Lidzb.Warm.



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 22:00   

nie, to nie ten oring.
Zaworek zwrotny to mały tłoczek na sprężynce, pod tym białym kapturkiem, na końcu tego tłoka
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Nie Maj 29, 2011 22:20   

antonioni napisał/a:
cześć apples. chciałbym cię spytać czy ten zaworek zwrotny w pompce można zregenerować lub naprawić? czy trzeba wymienić pompkę.
Hej, U mnie puszcza pompka, a dokładnie któryś element w środku. Ostanio ją rozebrałem, wymyłem i rozciągnąłem sprężynkę dociskającą zaworek do obudowy. Dużo pomogło. Teraz przepuszcza jak bardzo długo trzymam pedał wciśnięty. Objawem przepuszczania jest to, że pedał sprzęgła nie cofa się do górnego położenia. W wolnej chwili rozbiorę ją jeszcze raz i dotrę przylgnię zaworka do obudowy pastą do docierania zaworów. O efektach poinformuję.

Co do wymiany, regeneracji koledzy już napisali wyżej.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 21:59   

to ja może też się podepnę żeby nie robić kolejnego tematu o pompce, otóż niedawno przestały wchodzić mi biegi i postanowiłem zregenerować pompkę bo z niej ciekło, niestety stało się to co widać na zdjęciu :oops: i teraz pytanie jak wyciągnąć resztę z tej pompki i czy da sie z tym coś zrobić? i jak zdjąć wężyk z tej pompki bo wyjąłem zawleczkę a on ani drgnie a nie chciałbym znowu czegoś tam popsuć...
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 22:03   

dafit napisał/a:
to ja może też się podepnę żeby nie robić kolejnego tematu o pompce, otóż niedawno przestały wchodzić mi biegi i postanowiłem zregenerować pompkę bo z niej ciekło, niestety stało się to co widać na zdjęciu :oops: i teraz pytanie jak wyciągnąć resztę z tej pompki i czy da sie z tym coś zrobić? i jak zdjąć wężyk z tej pompki bo wyjąłem zawleczkę a on ani drgnie a nie chciałbym znowu czegoś tam popsuć...


łoł no to musiałeś na niej słonia powiesić... od strony węża coś okrągłego i cieńkiego wciskaj i wypychaj, pierw nasmaruj pompkę jakimś smarem od środka, jak wyciągniesz, możesz to albo włożyć jeżeli nie połamałeś ząbków albo gwintować i przerabiać. Tak to jest jak rzeźnik zabiera się za balet:)

zawleczki są często dwie, jedna to drut taki cieńki co sobie wystaje, druga to trzpień wbity na ciasno, trzeba go wypchać płaskim wąskim śrubokrętem i wtedy pompka zejdzie bez problemu, czasem trzpień się klinuje, tam nie ma co szarpać bo to jest tworzywo, wszystko z głową, pompkę ktoś przegiął siłowo...
_________________
Pamparampam
Ostatnio zmieniony przez Boncky Pon Maj 30, 2011 22:05, w całości zmieniany 1 raz  
 
 
 
apples 




Pomógł: 564 razy
Dołączył: 27 Mar 2009
Posty: 5678



Wysłany: Pon Maj 30, 2011 22:05   

dafit napisał/a:
niestety stało się to co widać na zdjęciu
Wyciągałeś pewnie na siłę kiedy pompka była wpięta w układ i było podciśnienie. Najpierw demontujesz pompkę, a następnie wyciągasz tłoczek.
dafit napisał/a:
teraz pytanie jak wyciągnąć resztę z tej pompk
Musisz wyjąć pompkę i wypchniesz przez otwór od wężyka.
dafit napisał/a:
i jak zdjąć wężyk z tej pompki bo wyjąłem zawleczkę a on ani drgnie a nie chciałbym znowu czegoś tam popsuć...
Musisz jeszcze wybić bolec (rurka) zabezpieczający przewód z obudowy pompki w którym siedziała zawleczka.
 
 
dafit 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 27 Wrz 2009
Posty: 251
Skąd: Łask

Rover 75

Wysłany: Pon Maj 30, 2011 22:39   

ok wielkie dzięki co ja bym kurde bez was zrobił :roll:

Boncky napisał/a:
pompkę ktoś przegiął siłowo...

ja...

i jeszcze pytanko na przyszłość, jak zwiększam średnice oringa poprzez te pakuły to jak wchodzi ciężko to za dużo jest tych pakuł? czy taki opór lekki powinien być ? bo w sumie jak ten tłoczek oddzieliłem na dwie części to był opór ale bez przesady i tylko chwile myślałem że elegancko się w pasowało wtedy a tu masz ci los...
 
 
Boncky 




Pomógł: 57 razy
Dołączył: 19 Kwi 2008
Posty: 1172
Skąd: Gliwice

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 09:39   

dafit napisał/a:
ok wielkie dzięki co ja bym kurde bez was zrobił :roll:

Boncky napisał/a:
pompkę ktoś przegiął siłowo...

ja...

i jeszcze pytanko na przyszłość, jak zwiększam średnice oringa poprzez te pakuły to jak wchodzi ciężko to za dużo jest tych pakuł? czy taki opór lekki powinien być ? bo w sumie jak ten tłoczek oddzieliłem na dwie części to był opór ale bez przesady i tylko chwile myślałem że elegancko się w pasowało wtedy a tu masz ci los...



matko... :) pakuła Ci nic nie da, pakułe to możesz nawijać na rury w kiblu za przeprszeniem:) pompka nie cieknie bo uszczelka nie trzyma tylko dlatego że ciśnienie popuszcza z przodu i wali na tylną uszczelkę a ona jest uszczelką zgarniającą która nie ma mozliwości utrzymać całego ciśnienia w układzie, dlatego wywala płyn, zawór ma trzymać, jak nie trzyma to możesz sobie nawinąć i metr pakuły i będzie ciekło :) przy okazji, rozwalisz korpus:)

sprawdź układ czy nie masz "syfu" jeżeli płyn jest zanieczyszczony w 90% przypadkach zatyka zaworek i masz po pompce
_________________
Pamparampam
 
 
 
sknerko 
Klubowicz





Pomógł: 333 razy
Dołączył: 16 Kwi 2008
Posty: 6617
Skąd: Czempiń/Poznań



Wysłany: Wto Maj 31, 2011 10:41   

Boncky, a możesz jakoś narysować albo na fotce przedstawić o który to zaworek tobie chodzi? bo miałem swoja pompkę już trzy razy w łapach i mam sterylną jak sala operacyjna a nie chodzi jak powinna i nie wiem czy może nie opuściłem czegoś podczas czyszczenia.
_________________
wcześniej PoldoRover 10 lat złego słowa nie powiem
Rover 220SDi "szedł jak pocisk" :D
LR Freelander 1.8 Hard top PB/LPG będę tęsknił
teraz Rover 75 2.0 V6 Charme [mruczek] zobaczymy kupiony 13 w niedzielę :)
LR Freelander 1.8 SCAPA Sport
MG TF 160 srebrny pocisk
 
 
 
Pieta 




Pomógł: 72 razy
Dołączył: 10 Wrz 2009
Posty: 1025
Skąd: Gdańsk

Rover 75

Wysłany: Wto Maj 31, 2011 11:30   

sknerko, tutaj masz zdjęcia
http://forum.roverki.eu/v...er=asc&start=20
zaworek to ten mały element ze sprężynką, zamontowany pod białym kapselkiem
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R75] Pompka sprzęgła, sprzęgło Ciekawostki ;]
Boncky Rover serii 75, MG ZT 312 Czw Paź 30, 2014 23:50
adammc
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło, pompka sprzęgła, szybkozłaczka
piochu1 Rover serii 75, MG ZT 5 Pon Sie 31, 2015 09:11
pablo
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - pompka, wysprzęglik, wymiana sprzęgła
Froncek55 Rover serii 75, MG ZT 54 Sob Lip 28, 2018 07:03
Ciastek0397
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - szum po wciśnięciu sprzęgła, pompka sprzęgł
kris-tofer Rover serii 75, MG ZT 29 Pon Wrz 28, 2009 17:34
kris-tofer
Brak nowych postów [R75] Sprzęgło - pompka
solak11 Rover serii 75, MG ZT 2 Wto Lip 10, 2012 10:44
solak11



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink