Forum Klubu ROVERki.pl :: MZK zgwałciło mi Roverka !!!
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
MZK zgwałciło mi Roverka !!!
Autor Wiadomość
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Czw Cze 25, 2009 16:08   

Jeśli tylko warsztat jest pewny, ze zrobią dobrze, to bym robił.

Czy autko było oglądane od dołu?

Bo mozę się okazać, że np. podłużnice się rozjechały albo podłoga pogięła i wtedy już gorzej z naprawianiem.

Możesz też zrobić tak, że warsztat przygotuje kosztorys, wyśle do PZU, jeśli nie przekroczy on wartości auta i PZU zatwierdzi taki kosztorys, to robisz na fakturę i jest ok - PZU ma obowiązek zapłacić za naprawę.

W tej sytuacji jednak możę Ci się opłacać zrobić gotówkowo, jeśli tylko jesteś pewien, że nie ma ukrytych uszkodzeń i warsztat jest rzetelny.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Czw Cze 25, 2009 16:08   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Pią Cze 26, 2009 13:40   

Po zdarzeniu pojechałem na stację diagnostyczną, żeby sprawdzili podwozie. Diagnosta powiedział, że podłoga i podłużnice są ok. Warsztat dobry ma renomę. Trzeba tylko trochę czekać. Jutro jadę po klapę bagażnika, znalazłem za 250 PLN.
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Pią Cze 26, 2009 13:50   

To ja bym robił gotówkowo, a różnicę między ubezpieczeniem, a kosztem naprawy uznał za rekompensatę "utraty wartości pojazdu" spowodowanej zderzeniem. :)
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 13:11   

Kasa na konto wpłynęła w piątek. Wczoraj przyszło formalne pismo z propozycją rozliczenia szkody. I tu zdziwienie zgodnie z pismem wszystko zostało wyliczone w kwotach netto. Czy nie powinni doliczyć VAT-u? Znalazłem uchwałę SN z dn. 17.05.2007 r. sygn. IIICZP 150/06, w którym mowa, że ubezpieczyciel przy określeniu wysokości odszkodowania ma obowiązek ujęcia w nim podatku VAT, jednakże mowa w tym wyroku o metodzie kosztorysowej (a więc części i robocizna).
Czy występować do PZU jeszcze o VAT? To by było dodatkowe circa 1200 złych :mrgreen:
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
wild_weasel 




Dołączył: 26 Mar 2008
Posty: 807
Skąd: Poznań

Rover 200

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 13:16   

general_p napisał/a:
wyliczone w kwotach netto

:haha: A może nie doliczyli też marży sprzedawcy, tylko wartość części zamiennych wg kosztu produkcji w Chinach?? Czego to nie wymyślą te złodziejskie ubezpieczalnie...
general_p napisał/a:
mowa w tym wyroku o metodzie kosztorysowej (a więc części i robocizna)

Nie przerabiałem w praktyce, ale niby dlaczego różnicować metodę wyceny i naprawę w oparciu o faktury? W jednym i drugim przypadku płacisz przecież cenę z VATem (zakładam ;) ) - nie rozumiem o co im chodzi...
_________________
It's all right...
 
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 13:24   

general_p napisał/a:
Czy nie powinni doliczyć VAT-u? Znalazłem uchwałę SN z dn. 17.05.2007 r. sygn. IIICZP 150/06, w którym mowa, że ubezpieczyciel przy określeniu wysokości odszkodowania ma obowiązek ujęcia w nim podatku VAT, jednakże mowa w tym wyroku o metodzie kosztorysowej (a więc części i robocizna).
Czy występować do PZU jeszcze o VAT? To by było dodatkowe circa 1200 złych :mrgreen:

Jeżeli auto nie jest na firmę, to powinienneś dostać z VAT'em.

To jest jawna próba oszustwa i jakbyś się uparł, to nawet prokuraturę dasz radę tym zainteresować, bo Ubezpieczyciel musi znać (a przynajmniej nie może tłumaczyć się nieznajomością) tej uchwały SN.
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 13:30   

wild_weasel napisał/a:
Nie przerabiałem w praktyce, ale niby dlaczego różnicować metodę wyceny i naprawę w oparciu o faktury? W jednym i drugim przypadku płacisz przecież cenę z VATem (zakładam ;) ) - nie rozumiem o co im chodzi...


Wartość szkody poniesionej przez ze mnie wyliczyli jak już pisałem wyżej w następujący sposób:
cena rynkowa auta przed wypadkiem (netto) - wartośc auta uszkodzonego (netto) = wysokość odszkodowania (netto).

Na pewno nie jest to metoda kosztorysowa o której mowa w wyroku.
PZU może powoływać się na przepis art. 17 a ustawy o działalnośc iubezpieczeniowej:

"Art. 17a. (62) W przypadku okazania zakładowi ubezpieczeń przez podmiot, któremu przysługuje odszkodowanie, niebędący płatnikiem podatku od towarów i usług, faktury (faktur) za naprawę szkody komunikacyjnej, zakład ubezpieczeń jest zobowiązany uwzględnić w odszkodowaniu podatek od towarów i usług."

Nie okazałem i nie okażę przecież faktury VAT :?:

Rozumiem, że przy metodzie kosztorysowej ubezpieczyciel powinien wyceniać ceny cześci i usług razem z VATem (nie zależnie czy odszkodowanie zotsanie rozliczone rachunkowo czy też gotówkowo), ale w metodzie, którą zastosowano wobec mnie Ubezpieczyciel nie musi wyceniać kosztów naprawy auta.

Czy nie powinni wyliczyć odszkodowania w następujący sposób:

cena rynkowa auta przed wypadkiem (brutto) - wartość auta uszkodzonego (brutto) = wysokość odszkodowania (brutto).
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
maciej 
Klubowicz



Wielki Migrator


Dołączył: 19 Kwi 2002
Posty: 4533
Skąd: Warszawa

Rover 400

Wysłany: Wto Cze 30, 2009 13:38   

general_p napisał/a:
Wartość szkody poniesionej przez ze mnie wyliczyli jak już pisałem wyżej w następujący sposób:
cena rynkowa auta przed wypadkiem (netto) - wartośc auta uszkodzonego (netto) = wysokość odszkodowania (netto).

Poczekaj, ale co to znaczy netto od przedniotu używanego?

Przecież to są jaja.

Przedmiot używany ma wartość i już.
Przedmiot uszkodzony też ma wartość i już.

Odszkodowanie to różnica tych dwóch wartości...

Skąd wzięło się pojęcie "netto"?

Czy oni odliczyli VAT od używanego auta?

Czy możesz jakoś udostępnić skan decyzji?
_________________
Pozdrawiam, Maciek (podWawa - WPR)
Obecnie MX-5 NC '07, XC60 'Słoń 2' i wózek na zakupy (Fabia III) ;)
Były 2*R623Si Lux '95 LPG, R827Si '93 LPG, R416 Si '99 LPG, MX-5 '92 i kilka innych nieroverków :)
 
 
general_p 



Dołączył: 14 Lis 2007
Posty: 71
Skąd: Wałbrzych



Wysłany: Wto Cze 30, 2009 13:43   

[quote="maciej"]
general_p napisał/a:

Czy możesz jakoś udostępnić skan decyzji?


Jutro :neutral:

[ Dodano: Sro Lip 01, 2009 17:37 ]
Nie miałem dzisiaj czasu na skanowanie. :oops: I pewnie do końca tygodnia tego nie zrobię (zapierdziel w robocie). :mrgreen:

Dzisiaj autko zawiozłem do warsztatu. Przy okazji wymienią mi wachacz i przegubu zewnętrzne (pierścienie ABS popękały)
_________________
.: Podpis użytkownika wymaga edycji :.
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów EPC do roverka
Gość Offtopic 16 Wto Gru 08, 2009 23:00
azer
Brak nowych postów Już nie ma Roverka :(
jerzu Offtopic 78 Pon Sty 28, 2008 10:42
Przemek_Docent
Brak nowych postów ukradli mi Roverka
Gość Offtopic 49 Wto Paź 18, 2011 13:25
sobrus
Brak nowych postów Sprzedałem Roverka...
Rover 620 SDi 1995 rocznik...
filo Offtopic 2 Wto Lut 23, 2010 22:45
Remigiusz
Brak nowych postów Sprzedaż Roverka 75 ??
alena Offtopic 7 Wto Lut 23, 2010 22:47
Gość



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink