Forum Klubu ROVERki.pl :: [R620Si] Gaśnie, faluje na obrotach i śmierdzi paliwem
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R620Si] Gaśnie, faluje na obrotach i śmierdzi paliwem
Autor Wiadomość
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 11:27   

No właśnie jak odpiołem wtyczke od EGR to powinna zaśwuiecić się kontrolka a tu tylko raz zaświeciła a po zgaszeniu silnika i ponownym uruchomieniu nic nie świeci. Be z podłączonej wtyczki komp powinien informować że coś jest nie tak z silnikiem a tu nic. 2 razy po 25km i kontrolka nawet nie błysnęła. Jak resetowałeś ECU? oppięcie akumulatora na 10minut czy poprzez wyjęcie bezpiecznika 7.5A?
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Kwi 15, 2013 11:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
liberoy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sro Kwi 24, 2013 21:37   

Dobra, chyba można zamknąć temat wreszcie :)
Rozkręciłem EGR, silnik krokowy, zawór termiczny i przepustnice, wszystko wyczyściłem, złożyłem i uszczelniłem. Nic to nie dało.
Pojechałem do kumpla, który wymieniał mi rozrząd ostatnio i wymienialiśmy uszczelkę pod pokrywą zaworów bo ciekła. Przy okazji stwierdziłem, że mógłby mi sprawdzić zawory... i wyszło, że zawory nie miały luzu... wyregulowaliśmy je, zresetowałem ECU (wypinałem bezpiecznik od radia) i jak ręką odjął wszystkie problemy :) (no może nie wszystkie, ale chociaż te z obrotami) 2 dni testuje auto i nie spada mi poniżej 1000, chyba że sam je zamęczę :P :) Dzięki wszystkim za pomoc :) mam nadzieję, że nie zapeszam, ale jak by się coś działo to już na pewno jest zawór termiczny.
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Czw Kwi 25, 2013 16:25   

Ja zrobiłem z zaworem termicznym tak jak sam pisalem i teraz jak auto zimne to bez dodania gazu gaśnie. Tak jakby ssanie nie działało. Może wieczorem zobacze dokładniej co ja tam wyczarowałem:) też mam problem z falowaniem na jałowych ale o tych zaworach już myślałem żeby je wyrególować bo nie wiadomo jak poprzedni włościciel to robił i czy wogóle. Przy okazji zobacze czy rozrząd faktycznie był wymieniany na jesieni.
 
 
liberoy 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 21 Lip 2009
Posty: 57
Skąd: Kalisz



Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 07:13   

Jak będziesz regulował zawory to pamiętaj, żeby kupić uszczelkę pod pokrywę zaworów i żeby w zestawie były takie małe uszczelki pod otwory świec, bo nie zawsze sprzedają w zestawie. Zawór termiczny tam pod pokrywką dokręcony mam do końca, jak był poluzowany to po ustawieniu zaworów też falował.
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Sob Kwi 27, 2013 21:59   

Dzięki kolego. Uszczelki bierze się delikatnie na silicon i trzyma:) Nie regulowałem zaworów jeszcze. Natomiast falowanie ustapilo, obroty równo, pali lepiej, przyspiesza.
Kupiłem środek w sprayu do czyszczenia przepustnic, gaźników. Zrobiłem wg instrukcji bez rozbierania i wyszło świetnie. Zastanawiam się tylko czy ten cały syf nie ma wpływu na pierścienie itd. no ale za późno:)
 
 
elvisek107 



Dołączył: 10 Paź 2013
Posty: 3



Wysłany: Czw Paź 10, 2013 20:38   Witam ;)

Również posiadam Rover-a i mam problem z falowaniem. Generalnie gdy się go zapali to przez 4 s jest dobrze a potem zaczyna falować miedzy 1000 a 2500 obrotów. Przy ruszaniu szarpie. Faluje na benzynie jak i na gazie, podczas jazdy tego nie czuć ale gdy sie stoi to te falowanie jest nie do zniesienia. Po kilkunastu minutach jazdy zapala się żółta kontrolka silknika. Znajomy mechanik powiedział że to może być przez silniczek krokowy. Co wy na to? ;)
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R620Ti] Faluje i gaśnie na ciepłym
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 30 Nie Kwi 27, 2014 22:06
tomii620si
Brak nowych postów [R620Si]Gaśnie po zejściu z obrotów
tomii620si Rover serii 600, Honda Accord 16 Nie Lis 18, 2012 02:35
tomii620si
Brak nowych postów [R620Si] Gaśnie po odpaleniu przy rozgrzanym silniku
wiejak Rover serii 600, Honda Accord 2 Nie Mar 19, 2017 14:05
wiejak
Brak nowych postów [R620] Gaśnie na wolnych obrotach
Gość Rover serii 600, Honda Accord 6 Sro Kwi 11, 2007 15:41
prezes79_pl
Brak nowych postów [R620] gaśnie na wolnych obrotach
sido1986 Rover serii 600, Honda Accord 4 Czw Sty 05, 2012 18:50
sido1986



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink