Forum Klubu ROVERki.pl :: [r620si] tylne hamulce,sila hamowania
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[r620si] tylne hamulce,sila hamowania
Autor Wiadomość
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:27   [r620si] tylne hamulce,sila hamowania
Typ: Si Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 2.0 Rok produkcji: 1995

witam otoz mam pytanie...czy w roverkach lub tez accordach da sie cos zrobic z tylnymi hamulcami aby sila hamowania tylnej osi byla silniejsza.Hamulecz reczny jest silniejszy od roboczego a dodam ze zaciski regenerowalem.Tyl po prostu hamuje tyle co nic !! Pytam bo jest zima i jezdzi sie masakrycznie roverkiem przod lapie abs a tyl sie toczy, wiem ze trzeba uwazac ale to jest masakra jak sie przesiade z drugiego auta.
_________________
mathew
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:27   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Nie Lut 24, 2013 10:52   

Był o tym temat na forum, aczkolwiek chyba bez konkretów - siły bardzo się różnią, to fakt - co prawda ja uważam, że rover sprawuje się zimą super - dobre zimowe opony i ładnie trzyma się drogi. Jeździłem formową Yariską to trochę szalała po drodze (do opanowania bez problemów) ale rover mi nie ucieka jak ona, może szersze opony i cięższy...

Generalnie w R600 rzekomo występuje korektor siły hamowania, ale jest on automatyczny - gdzieś na przewodach przy tylnych zaciskach (ale w tym temacie nie znam konkretów i tyle pamiętam) ktoś pisał, że przy ścianie grodziowej ale nic takiego nie znalazłem. Miał być również regulowany, ale też nie znam konkretów. Może ktoś coś więcej napisze.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Pon Lut 25, 2013 12:40   

kruszan napisał/a:
dobre zimowe opony i ładnie trzyma się drogi..


o to chodzi ze mam bardzo dobre opony przod i tyl dodam nawet ze mam bdb opony na lato i dzieje sie tak ze jak popada deszcze i siada 3 lub nawet i 2 osoby z tylu to przy ostrym hamowaniu przod piszczy i sunie jak po lodzie a tylne kola normalnie sie kreca to jest masakra!opony na lato jak i zime 195/15
_________________
mathew
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Pon Lut 25, 2013 18:05   

a nie znosi przy hamowaniu na boki? Siły hamowania jakie miałeś na przeglądzie?

Może pełna geometria coś więcej by powiedziała, nie zbierzność ale pełna geometria wraz z kątami nachylenia, o których 90% mechaników zapomina ustawiając tylko na szybko zbierzność i alleluja.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 11:34   

Tylne hamulce mają poniżej 50% siły hamowania co przód a nawet 30%. Z racji tego że podczas hamowania na śliskim byś tańczył w koło jezdni jakby blokowało tylne koła. Nigdy nie jeżdziłeś na ręcznym? Spróbuj a zobaczysz co by Cię czekało przy ostrym hamowaniu od 100km/h do 0km.

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 11:34 ]
a jak przód Ci piszczy to patrz coś z ABS bo u mnie nigdy nie piszczały oponki przy hamowaniu a hebel jak brzytwa tylko ABS wali w nogę. Jak wyjąłem bezpiecznik od ABS kiedyś to wtedy oponki piszczą aż miło ale droga hamowania o wiele większa.
 
 
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Wto Lut 26, 2013 12:47   

Mariusz27 napisał/a:
Tylne hamulce mają poniżej 50% siły hamowania co przód a nawet 30%. Z racji tego że podczas hamowania na śliskim byś tańczył w koło jezdni jakby blokowało tylne koła. Nigdy nie jeżdziłeś na ręcznym? Spróbuj a zobaczysz co by Cię czekało przy ostrym hamowaniu od 100km/h do 0km.

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 11:34 ]
a jak przód Ci piszczy to patrz coś z ABS bo u mnie nigdy nie piszczały oponki przy hamowaniu a hebel jak brzytwa tylko ABS wali w nogę. Jak wyjąłem bezpiecznik od ABS kiedyś to wtedy oponki piszczą aż miło ale droga hamowania o wiele większa.


nie no masz racje abs mi dziala ale ogolnie chodzi mi o slaba sile hamowania tylnych kol co wedlug mnie jest w tym samochodzie slaba mimo ze zaciski regenerowalem klocki i tarcze tez sa ok dlatego pytam tylko czy da sie cos zrobic aby troche zwiekszyc sile hamowania tylnej osi

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 12:47 ]
Mariusz27 napisał/a:
Tylne hamulce mają poniżej 50% siły hamowania co przód a nawet 30%. Z racji tego że podczas hamowania na śliskim byś tańczył w koło jezdni jakby blokowało tylne koła. Nigdy nie jeżdziłeś na ręcznym? Spróbuj a zobaczysz co by Cię czekało przy ostrym hamowaniu od 100km/h do 0km.

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 11:34 ]
a jak przód Ci piszczy to patrz coś z ABS bo u mnie nigdy nie piszczały oponki przy hamowaniu a hebel jak brzytwa tylko ABS wali w nogę. Jak wyjąłem bezpiecznik od ABS kiedyś to wtedy oponki piszczą aż miło ale droga hamowania o wiele większa.


dokladnie nie wiem ile % bylo na stacji diagnostycznej ale mechanik powiedzial ze tyl praktycznie nie hamuje. mimo ze zaciski regenerowalem tarcze ok klocki tez ok. przy hamowaniu niby nie znosi ale mam inny objaw bicie kierownicy przy hamowaniu czuc jak hamuje powyzej 60 km/h i tu tez sworznie nowe 555, wahacze gorne nowe , tuleje drazka reakcyjnego nowe ,tuleje dolnego wahacza nowe i tu tez dobrej firmy bo trw i tak zmienilem tarcze i klocki na nowe trw i na 2 tys km byl spokoj i znowu czuc te bicie takze chyba nie wina tarcz bo je dobrze staralem sie dotrzec i delikatnie wiec musze szukac przyczyny dalej chyba wymienie cala zwrotnice na inna uzywana i mam zbierznosc ustawiona a lekko sciaga na lewo podczas jazdy pomyslalem tez ze jakby tyl troche lepiej hamowal to przod by troche odciazylo i moze w bylo by lepiej
_________________
mathew
 
 
Mariusz27 



Pomógł: 4 razy
Dołączył: 06 Sty 2013
Posty: 116

Rover 600

Wysłany: Wto Lut 26, 2013 15:38   

Jak robiłeś cały przód i nie wjechałeś w kałuże gdy tarcze były gorące i przy hamowaniu czuć bicie na kierownicy to albo opona ma guza albo nierówne ciśnienie kół. Ewentualnie łożysko przychodzi mi na myśl, zgięta felga????

[ Dodano: Wto Lut 26, 2013 15:38 ]
P.S. Mam 618Si na części - rozbity :( mam jeszcze prawie wszystko od niego
www.tablica.pl
szukaj Sokołów Podlaski dużo części wystawionych.
ale jest już drugi 618i zakupiony;)
 
 
zaq 




Pomógł: 6 razy
Dołączył: 06 Mar 2011
Posty: 182
Skąd: Łódź



Wysłany: Wto Lut 26, 2013 20:12   

mateooo25 napisał/a:
dokladnie nie wiem ile % bylo na stacji diagnostycznej ale mechanik powiedzial ze tyl praktycznie nie hamuje. mimo ze zaciski regenerowalem tarcze ok klocki tez ok.


Skoro diagnosta tak twierdzi to masz jakiś problem z układem (nie powinien podbić przeglądu)! Hamulce tylne są o wiele słabsze ok 40% w stosunku do przednich, ale w twoim przypadku wygląda na to że w ogóle nie hamują! U mnie zawsze jest ok na przeglądzie a też nigdy nie staną na suchej lub mokrej nawierzchni. W zimę na śniegu lub lodzie dopiero można zaobserwować jak przepuszcza abs na tylnej osi. Jak dobrze pamiętam to tył hamował z siłą ok 1.6 kN przy pustym aucie. Dla mnie roverek przyzwoicie hamuje.
 
 
mateooo25 



Dołączył: 19 Sty 2012
Posty: 115
Skąd: Krasnystaw



Wysłany: Sro Lut 27, 2013 09:16   

zaq napisał/a:
mateooo25 napisał/a:
dokladnie nie wiem ile % bylo na stacji diagnostycznej ale mechanik powiedzial ze tyl praktycznie nie hamuje. mimo ze zaciski regenerowalem tarcze ok klocki tez ok.


Skoro diagnosta tak twierdzi to masz jakiś problem z układem (nie powinien podbić przeglądu)! Hamulce tylne są o wiele słabsze ok 40% w stosunku do przednich, ale w twoim przypadku wygląda na to że w ogóle nie hamują! U mnie zawsze jest ok na przeglądzie a też nigdy nie staną na suchej lub mokrej nawierzchni. W zimę na śniegu lub lodzie dopiero można zaobserwować jak przepuszcza abs na tylnej osi. Jak dobrze pamiętam to tył hamował z siłą ok 1.6 kN przy pustym aucie. Dla mnie roverek przyzwoicie hamuje.


nie robilem tego na przegladzie tylko zwykle sprawdzenie na stacji diagnostycznej zawieszenia i hamulcow za 30 zeta, ogolnie tez uwazam ze roverek dobrze hamuje ale tylko przednia os nie wiem bede dalej cos probowal moze i cos jest nie tak z moimi hamulcami
_________________
mathew
 
 
kruszan 




Pomógł: 47 razy
Dołączył: 06 Lis 2010
Posty: 1292
Skąd: Przejdź do mapy

Rover 600

Wysłany: Czw Lut 28, 2013 19:27   

Jedynym elementem, który można nazwać albo powiązać z korektorem to rozdzielacz znajdujący się pod maską, głęboko pod filtrem paliwa/pompą hamulcową. Co w nim w środku jest nie wiem, czy w ogóle regulowany element też nie wiem. Wydaje mi się, że to zwykły rozdzielacz, a resztę zabawy przejmuje pompa ABS.



ps. w 600kach z ABS nie ma korektora siły hamowania, ten element ze zdjęcia jest poniekąd takim korektorem, ale raczej pełni tylko rolę ogranicznika zbyt dużego ciśnienia hamowania na oś tylną, ktoś znajomy zdemontował to ale w hamowaniu i siłach nie widział poprawy, więc temat regulacji zamknięty, wszystko robi pompa ABS.
_________________
Rover 600 2.0 SDi 99'
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [R600] Hamulce, korektor siły hamowania
kruszan Rover serii 600, Honda Accord 26 Nie Maj 27, 2012 13:31
slax
Brak nowych postów [R620] Stukanie podczas hamowania
sardos Rover serii 600, Honda Accord 5 Sro Maj 30, 2007 09:56
Brt
Brak nowych postów [R620] Korektor siły hamowania
gucwiz Rover serii 600, Honda Accord 1 Pią Wrz 18, 2009 08:20
keczu
Brak nowych postów [R600] Bicie w kole podczas hamowania
hubas20 Rover serii 600, Honda Accord 14 Sro Wrz 08, 2010 13:07
magill
Brak nowych postów [R620] Drżenie auta i kierownicy podczas hamowania
Wisniak20 Rover serii 600, Honda Accord 18 Sro Lis 03, 2010 02:15
Tomidj12



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink