Forum Klubu ROVERki.pl :: [R25 1.4 2004] Dymi przy odpalaniu, ubywa oleju.
GarażTechniczny FAQSzukajFAQRejestracjaZaloguj





Poprzedni temat «» Następny temat
[R25 1.4 2004] Dymi przy odpalaniu, ubywa oleju.
Autor Wiadomość
jfkrzyf 



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Pon Lis 07, 2011 21:36   [R25 1.4 2004] Dymi przy odpalaniu, ubywa oleju.
Rodzaj silnika: benzyna Pojemnosc silnika: 1.4 Rok produkcji: 2004

Na początek wyjaśnienie, nie udało mi się znaleźć w innych postach rozwiązania mojego problemu.
Borykam się z nim mniej więcej od marca br. Po zakupie samochodu okazało się, że dymi przy odpalaniu na niebiesko, jak jest zimny. Do tego doszły wysokie obroty biegu jałowego, cały czas ok. 1500 obr. wahały się w zakresie +/- 250. Elektronik coś tam pogrzebał i stwierdził że było zwarcie, jak to określił "kabloteka". Obroty spadły na 1000. Dodatkowo przeczyściłem silnik krokowy. Na niedługo pomogło, obroty dalej wahają się, choć w mniejszym zakresie. Następnie zaczęło ubywać płynu chłodniczego. Okazało się że jest przedmuch między uszczelką a głowicą. Wiadomo, planowanie głowicy, wymiana uszczelek i przy okazji rozrządu. Dalej po odpaleniu zimnego silnika dymi i dodatkowo mocno przymulony, wciskam gaz a on prawie stoi, dopiero po przejechaniu kilku km po rozgrzaniu nabiera mocy, przyspieszenia. Poszperałem na forum, zapoznałem się z podobnymi problemami, padło na sondę lambda. Wymieniłem na używaną, nie byłem pewny czy to coś da, choć nastąpiła poprawa, silnik stał się dynamiczniejszy (cały czas mam na myśli po odpaleniu zimnego). Ale okazało się że ubywa znacznie oleju silnikowego. Znowu zwalenie głowicy, wymiana uszczelek, szpilek, pierścieni i gumek zaworowych. Dla pewności dałem jeszcze do sprawdzenia szczelność głowicy. Szczelna, sprawdzono ciśnieniowo. Później dowiedziałem się że szczelność sprawdza się także poprzez prześwietlanie czy coś podobnego. Wreszcie jest poprawa, nie dymi po odpaleniu. Po ok. tygodnia zaczyna znowu dymić, co mnie doprowadza do szewskiej pasji. No i bierze olej, ok. 1 litr/500 km.
Jakby ktoś miał jakiś pomysł, co może być przyczyną tego dymienia i ubywania oleju, to czekam na rady. Dodam że pod korkiem nie było majonezu, w zbiorniczku natomiast nie było tłustych plam.
 
 
SPAMU¦






Wysłany: Pon Lis 07, 2011 21:36   Post o charakterze reklamowym. Każde Twoje kliknięcie zwiększa nasze szanse przeżycia ;)




 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 07:33   

przy remoncie uszczelki trzeba było zrobić głowice to znaczy sprawdzić zawory i ewentualnie wymienić, wygląda mi na to że są już luzy na prowadnicach zaworów, ale piszesz że gumki zaworowe były wymienione, dokładnie to są uszczelniacze zaworowe, a pierścienie to na tłokach miałeś wymieniane ? jeśli tak to ktoś nie zmierzył może tłoków czy się nadają
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 08:48   

Przy poborze oleju 1 litr/500 km to najpierw było trzeba sprawdzić stan pierścienie, nie wiem czy zaworami taka ilość by się wlała.
Robi się test kompresji manometrem, najpierw na zimnym silniku i spisać wartości a potem ponownie z wlanym około 100ml oleju do każdego cylindra.
Jeśli po wlaniu oleju mocno skoczyła kompresja to znaczy że pierścienie masz do wymiany,
 
 
 
jfkrzyf 



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 12:48   

Pierścienie były wymieniane jak już napisałem, a zawory "dopasowane" tj. usunięcie nagaru i wypolerowane.
Możliwe, że prowadnice zaworów trzeba było też wymienić.
 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 20:57   

może masz jakieś wycieki i to spore

[ Dodano: Wto Lis 08, 2011 20:57 ]
jeśli było dobrze a po jakimś czasie jest żle może padł kturyś uszczelniacz zaworowy lub tak jak kolega adi mówi trzeba jeszcze raz ciśnienie na cylindrach sprwadzić bo jeśli stare tłoki założyli to mogli je żle wyczyścić i pierścienie się uszkodziły
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 21:47   

1l na 500km to sporo, nie wiem czy przez zawory tyle połknie :neutral:
 
 
 
jfkrzyf 



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 22:08   

Sam już nie wiem. Mechanik, który robił ten silnik obstawia prowadnice zaworów, choć to przeważnie przypadłość diesli, albo jakieś mikropęknięcia w głowicy. Sugeruje jednak jakiś czas pojeździć i obserwować silnik, aż usterka ostatecznie ujawni się.
 
 
ADI-mistrzu 




Pomógł: 254 razy
Dołączył: 11 Sie 2009
Posty: 4437
Skąd: Legionowo

Rover 45

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 22:22   

Co mi się wydaje że pierścieni to on nawet nie ruszał...
 
 
 
jfkrzyf 



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Wto Lis 08, 2011 22:33   

Mam do niego zaufanie, to rodzina :grin:
 
 
rovek 




Pomógł: 41 razy
Dołączył: 11 Sie 2010
Posty: 737
Skąd: okolice Lublina

Rover 200

Wysłany: Wto Lis 08, 2011 23:29   

Skoro kopci przy odpalaniu a później troche przechodzi to ADI-mistrzu ma racje, tyle może brać jedynie przez pierścienie lecz co do obrotów skoro silniczek krokowy się tak szybko brudzi to pewnie olej wali przez odme więc zawory, uszczelniacze. A może masz wyciek oleju przez uszczelkę pod misą. Przy takiej ilości gubionego oleju posprawdzał bym to wszystko i gdybym nie znalazł przyczyny zastanowił bym się nad wymianą bloku silnika.
_________________
Kto nie ryzykuje jeździ serią :ok:
 
 
jfkrzyf 



Dołączył: 04 Lip 2010
Posty: 15
Skąd: Przemyśl



Wysłany: Sro Lis 09, 2011 21:31   

Zastanawiam się jeszcze nad jedną rzeczą, nie wiem czy to ma wpływ na opisane problemy. Mianowicie, przy wymianie pierścieni powstał dylemat czy tuleje cylindrowe mają być osadzone od spodu na oringach czy na szczeliwie. Mechanik konsultował to w kilku sklepach z częściami, z innymi mechanikiem i jednym użytkownikiem rovera, wszyscy szli w zaparte że tuleje mają być na oringach. Natomiast mi coś świta, że w jednym z postów na forum było powiedziane że po którymś tam roku tuleje w tym silniku są na szczeliwie. :bezradny:
 
 
JacK 



Pomógł: 2 razy
Dołączył: 23 Cze 2010
Posty: 246
Skąd: Białystok



Wysłany: Pią Lis 11, 2011 12:18   

jeśli miał by uszkodzone oringi na tulejach to miałby wode w oleju
 
 
Wyświetl posty z ostatnich:   
Odpowiedz do tematu
Nie możesz pisać nowych tematów
Nie możesz odpowiadać w tematach
Nie możesz zmieniać swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz głosować w ankietach
Nie możesz załączać plików na tym forum
Nie możesz ściągać załączników na tym forum

Wersja do drukuWersja do druku
Dodaj temat do ulubionych

Skocz do:  

Podobne Tematy
Temat Autor Forum Odpowiedzi Ostatni post
Brak nowych postów [MG ZR] 1.4 16v DYMI I KLEKOCZE PRZY ODPALANIU
michalek955 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 37 Sro Maj 02, 2012 16:55
michalek955
Brak nowych postów [R200] Dymi przy odpalaniu.
damian223311 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 3 Pon Cze 13, 2016 23:24
Remigiusz
Brak nowych postów [214] Ubywa plynu chlodniczego i oleju
quiet69 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 7 Wto Lut 05, 2013 17:27
kangaroo69
Brak nowych postów [rover 25 2.0 iTD] ubywa oleju (ok 400ml na 300km !!!)
sluchawa21 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 8 Czw Mar 31, 2011 15:17
Jugol
Brak nowych postów [R200 16V] Ubywa płynu chłodniczego i oleju
Rover666 Rover serii 200/25, MG ZR i Streetwise 2 Wto Kwi 05, 2011 20:00
Rover666



Forum Klubu ROVERki.pl  
Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group | © klub ROVERki.pl
Hosted by NETLink